زیباسازی منظر شهری، شستشوی دیوارها و نماهای سطح شهر

 

زیباسازی منظر شهری، شستشوی دیوارها و نماهای سطح شهر

زیباسازی و به‌سازی محیط، همیشه از موارد بسیار مهم و مورد توجه تمام شهرداری‌های شهرهای دنیاست. شهرداری‌ها تمام تلاش خود را به كار می‌بندند تا با زیبا كردن شهرها و به‌وجود آوردن مراكز، ساختمان‌ها، پارك‌ها و گردشگاه‌های زیبا و جالب، توجه گردشگران و مسافران داخلی و خارجی را به شهرهای خود جلب كنند تا اقتصاد شهری به جریان افتاده و شهروندان با كار و تلاش بیش‌تر، زندگی بهتر و مرفه‌تری داشته باشند و از حقوق بیش‌تری برخوردار شوند.

در همین راستا در دو سال اخیر اقدامات قابل توجهی در حوزۀ زیباسازی شهر انجام گرفت و به اذعان بسیاری از مدیران و شهروندان، شهر کرمان در زمینۀ زیباسازی متحول شده است. از جمله این اقدامات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

نورپردازی سطح شهر

نورپردازی مناسب می‌تواند یکی از عوامل تقویت‌کنندۀ هویت یک شهر و ارتقای شخصیت ویژه آن محسوب شود. با نورپردازی مناسب می‌توان بر جذابیت و در نتیجه سرزندگی شهر یا آرامش فضاهای آن افزود و حضور شهروندان را در شهر تقویت کرد.

نورپرداری مناسب فضاهای شهری، موجب کارایی بیش‌تر شهروندان در تمام اوقات شبانه‌روز شده و حضور دائمی شهروندان در شهر نیز، رونق اقتصادی را به‌همراه خواهد داشت؛ بنابراین، شهرداری کرمان در همین راستا اقدام به نورپردازی برخی از نقاط شهر کرده که بخشی از آن‌ها عبارتند از:

نورپردازی ساختمان شهرداری مرکز و سازمان‌های تابعه

نورپردازی نقاشی‌های دیواری و میادین سطح شهر

نورپردازی خیابان شهید مصطفی خمینی با نقوش اسلیمی

نورپردازی خیابان فردوسی

نورپردازی برخی از نقاشی‌های دیواری اجرا شده با همکاری واحد خدمات

نورپردازی روندۀ دریاچۀ مصنوعی شهربازی با پروژکتورهای فول کالر هوشمند شانزده میلیون رنگ با مشارکت شهربازی

نورپردازی با نقوش هندسی در قسمت انتهایی خیابان شهید مصطفی خمینی

نورپردازی با والواشرهای فول کالر هوشمند روی پایه‌های روشنایی خیابان سرباز با همکاری شهرداری منطقه چهار و سازمان پسماند

نورپردازی درختان ضلع جنوبی و شمالی چهارراه سمیه (طهماسب‌آباد) با پروژکتورهایی با درصد لوکس و لومن مشخص با همکاری شهرداری مناطق دو و سه و واحد خدمات

نورپردازی المان‌های اتومبیل قدیمی کلاسیک در محدودۀ فضای سبز پل فجر، المان شهید در سه‌راه هزارویک‌شب و تندیس حکیم ابوالقاسم فردوسی در ضلع شمالی بوستان شهید نشاط با همکاری واحد خدمات

نصب المان نوری متحرک برنامه‌پذیر در بوستان پدر

نورپردازی رفیوژ خیابان شهید قرنی تا روی پل 9 دی با سنگ‌های نوری مصنوعی

 

 

چاپ