نصب 53 دوربین نظارتی و کنترل سرعت در معابر شهر کرمان

 

از ابتدای سالجاری تاکنون انجام شده است:

 

نصب 53 دوربین نظارتی و کنترل سرعت در معابر شهر کرمان

 

 

 

مدیرعامل سازمان مدیریت و مهندسی شبکه حمل و نقل شهرداری کرمان، از نصب 53 دوربین نظارتی و کنترل سرعت از ابتدای سال‌جاری تا کنون خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری کرمان آنلاین، علی زنگی‌آبادی افزود: راه‌اندازی مرکز مانیتورینگ از ابتدای امسال در برنامه‌ی کاری ما قرار گرفت و با همت شهردار کرمان، معاون حمل و نقل و امور زیربنایی شهرداری و حراست پیگیر شدیم و پیمانکار مربوط مشخص شد و در این راستا 53 دوربین نصب گردید.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر از این تعداد، 14 دوربین کنترل سرعت و مابقی نظارتی هستند .

وی ادامه داد: در واقع یکی از برنامه های اصلی این سازمان در سالجاری راه اندازی مرکز مانیتورینگ(پایش تصویری) در شهر کرمان و نصب دوربین های پایش تصویری در کلیه ورودی‌ها و معابر شهری بر اساس اولویت است.

زنگی‌آبادی تصریح کرد: با نصب و راه‌اندازي دوربين‌هاي پايش تصويري، امكان رصد رويدادهاي ترافيكي در معابر اصلي شهر فراهم می شود.

 

وی با اشاره به اینکه با نصب این دوربین ها تمام معابر اصلی و فرعی و رینگ شهر، تقاطع‌ها و بولوارها تحت پوشش نظارت تصویری و کنترل سرعت قرار می‌گیرند، خاطرنشان کرد: با این اقدام تقریبا حدود 80 درصد تخلفات کاسته می شود.

 

زنگی آبادی با اشاره به اینکه این دوربین ها در کلیه ورودی های شهر، کمربندی ها و تقاطع های اصلی و همچنین خیابان ها و معابر اصلی بر اساس نیاز نصب خواهد شد، افزود: کنترل سرعت، تردد شمار، نظارت تصویری و نظم بخشیدن به عبور و مرور از جمله کارکردهای دوربین های سامانه پایش تصویری کرمان است.

 

مریم ایرانمنش

 

چاپ