تشکیل مرکز پژوهشی شورای اسلامی شهر کرمان

تشکیل مرکز پژوهشی شورای اسلامی شهر کرمان 

 

 

 

رییس شورای اسلامی شهر کرمان، از راه‌اندازی مرکز پژوهشی شورای اسلامی شهر کرمان خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری کرمان آنلاین، محمد فرشاد ضمن گرامیداشت اعیاد قربان و غدیر خم و نیز گرامیداشت روز خبرنگار در نشست عمومی این هفته‌ی شواری اسلامی شهر کرمان گفت: اساسنامه‌ی تیپ مراکز پژوهشی شوراهای اسلامی کشور از سوی شورای عالی استان‌ها به مراکز استان‌ها و نیز به شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت، ابلاغ شده است.

وی تصریح کرد: نمونه‌ی این اساسنامه در اختیار اعضای شورای شهر کرمان گذاشته شده است تا مطالعه کنند و در جلسه‌ی آینده‌ی شورا درباره‌ی آن تصمیم‌گیری کنند.

 فرشاد افزود: پیشنهاد می شود با توجه به اینکه  سید محمد موسوی در حال حاضر به‌عنوان مشاور شورا فعالیت می‌کنند؛ راه‌اندازی این مرکز را پیگیری کنند.

 رییس شورای اسلامی شهر کرمان در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به روز خبرنگار گفت: حساسیت کار خبرنگاری و اهمیت آن بر کسی پوشیده نیست و این حرفه به خصوص در عصر حاضر که عصر دیجیتال و سرعت است، بسیار اثر گذار است.

محمد فرشاد با بیان اینکه هر کسی توان خبرنگار شدن را ندارد و این حرفه نیاز به دانش زیاد، عشق و استعداد ذاتی دارد؛ افزود: شاید یکی از بهترین حرفه‌هایی که می‌تواند بیشترین تاثیر را در توسعه‌ی همه جانبه‌ی یک جامعه بگذارد؛ خبرنگاری است.

وی ضمن تبریک روز خبرنگار ادامه داد: از روز خبرنگار تاکنون شورا، جلسه‌ی عمومی نداشته است؛ به همین دلیل تصمیم گرفتیم از خبرنگاران صادق و امین و زحمتکشی که با کمال صداقت و پیوسته در جلسات شورا حضور داشته و اخبار شورا را منتقل و اطلاع‌رسانی می‌کنند؛ امروز و در این جلسه تقدیر کنیم.

مشرفی عضو شورای اسلامی شهر کرمان نیز با بیان اینکه با توجه به نزدیکی به فصل پاییز و احتمال بارندگی، شهرداری بایستی برای احداث سیل بند اقدام کند؛ گفت: در جلسه هفته گذشته که همراه با ریاست شورای شهرستان کرمان در معاونت عمرانی استانداری داشتیم، عنوان شد آنچه معاونت فنی استانداری در خصوص احداث سیل بند می بایست انجام دهد انجام شده و اکنون شهرداری بایستی نسبت به احداث تعهد خود، اقدام کند.

وی ادامه داد: شهرداری بایستی طرح بازسازی درختان پردیسان و جنگل قایم را امسال به شورا ارایه دهد و تامین آب شرب آن هم باید مورد بررسی قرار گیرد.

این عضو شورای اسلامی شهر کرمان همچنین گفت: ما یک تفاهم نامه با استانداری و آب منطقه‌ای داشتیم که طی آن 16 درصد آب زیرزمینی شهر کرمان متعلق به شهرداری کرمان است که باید اسناد آن در استانداری و آب منطقه‌ای باشد. بنابراین نیاز است تا رییس محترم شورای شهر و شهردار به طور جدی این مساله را پیگیری کنند تا سهم آب زیرزمینی شهر کرمان به این شهر بازگردد و درختان کرمان از این آب استفاده کنند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به برنامه‌های فرهنگی خوب شهرداری در دهه‌ی امامت و ولایت اشاره کرد و گفت: از معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان می‌خواهیم برنامه‌های خود را برای ایام محرم و صفر به این شورا ارایه دهد.

منصور ایرانمنش نیز با تبریک دهه امامت و ولایت و نیز روز خبرنگار گفت: در گذشته مردم برای گرفتن جواب عوارض حفاری به شهرداری مناطق می‌رفتند و جواب می‌گرفتند اما الان بایستی به سازمان ترافیک شهرداری هم بروند و از آنجا هم نامه بگیرند؛ بنابراین پیشنهاد می شود یک نفر کارشناس از حوزه ترافیک شهرداری در مناطق چهارگانه برای گرفتن عوارض ترافیک حضور یابد و یا خود مناطق این کار را هم انجام دهند تا وقت مردم کمتر هدر رود و افراد برای کاهش رفت و آمد، فقط به یک محل مراجعه کنند.

رییس کمیسیون فرهنگی، هنری و بانوان شورا نیز ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر و روز خبرنگار گفت: در جلسه اخیر این کمیسیون بر تسریع در ساخت فرهنگسرای «رسانه» تاکید شد.

زهرا لری نامگذاری خیابان منشعب از چهارراه ابن سینا به سمت خیابان چمران  به نام «سادات خوشرو» را از دیگر موارد مطرح شده در کمیسیون مذکور ذکر کرد و خواستار رای گیری در صحن علنی شورا برای تصویب نهایی این نام شد.

 وی از توافق اهالی محله خواجه خضر و قبه سبز برای نامگذاری این خیابان به نام سادات خوشرو نیز خبر داد.

وی همچنین از اعتراض همسایگان گرم‌خانه‌ی نزدیک پل دانش در خصوص برخی مشکلات حضور زنان آسیب دیده در این مرکز خبر داد و گفت: با رایزنی با مدیر کل بهزیستی مقرر شد بانوان این مرکز به دیگر مراکز تخصصی بهزیستی منتقل شوند.

رییس کمیسیون فرهنگی، هنری و بانوان شورا گفت: همچنین اهالی درخواست احداث فرهنگسرا و یا خانه فرهنگ در این منطقه و جایگزین این گرم خانه را داشتند.

لری از تشکیل کارگروه تخصصی بانوان با عضویت بانوان حاضر در نهادهای دولتی و غیر دولتی خبر داد و خاطرنشان کرد: این کارگروه زیرمجموعه کمیسیون بانوان و فرهنگی و هنری تشکیل می شود تا به بهبود وضعیت بانوان کمک شود.

وی تصریح کرد: همچنین با توجه به اعلام نتایج کنکور، مقرر شد مکاتبه ای با اداره کل آموزش و پرورش استان داشته باشیم تا با معرفی رتبه های تک رقمی و دو رقمی کنکور از آنان تقدیر کنیم.

رییس کمیسیون معماری، شهرسازی و حاشیه نشینی شورا نیز د خصوص نامگذاری خیابان مطرح شده در کمیسیون فرهنگی به نام سادات خوشرو گفت: بنای قبه سبز این قدر ارزش داشته که ما آن را مبنای روز کرمان گذاشتیم.

رامین ارجمند افزود: به نظر من در مورد این نامگذاری باید در سطح کلان تصمیم‌گیری شود و نظرسنجی عمومی انجام گیرد و نباید تصمیم گیری تنها در سطح اهالی باشد.

گفتنی است با این وجود با نامگذاری این خیابان به نام سادات خوشرو در شورا موافقت شد.

همچنین در پایان نشست از خبرنگارانی که به طور مستمر در طول سال اخبار شورا را پوشش داده بودند؛  تقدیر به عمل آمد.

فاطمه نخعی فر

چاپ

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - خیابان سپه