نگاه متوازن شهردار به محلات شهر قابل تقدیر است

نگاه متوازن شهردار به محلات شهر قابل تقدیر است

 

 

 

 

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استاندار کرمان گفت: نگاه متوازن و خوب شهردار کرمان به محلات حاشیه‌ای شهر، قابل تقدیر و تشکر است.
به گزارش پایگاه خبری کرمان آنلاین، زهرا موسی‌پور در آیین افتتاح پارک امید واقع در محله صنعتی شهر کرمان که با حضور اعضای شورای شهر، شهردار و مدیران شهری در محل این پارک برگزار شد، افزود: سال گذشته تنها توسط شهرداری کرمان بیش از 10 میلیارد تومان در منطقه شهرک صنعتی هزینه شده است که با توجه به شرایط سخت اقتصادی و تحریم‌ها، این کار، اقدامی بسیار خوب است که جای تشکر و خسته نباشید دارد.
وی با بیان اینکه امروز هم در هفته‌ی دولت، پارک امید در محله صنعتی به بهره برداری می‌رسد، تصریح کرد: اعضای شورای اسلامی شهر کرمان و شهردار تلاش کردند تا امروز در این محله یک زیرساخت فرهنگی و اجتماعی و محل شادی و نشاط و تجمع جوانان و کودکان آماده شود.
پور موسی خاطرنشان کرد: خبر خوب دیگر برای مردم این منطقه، کلنگ‌زنی فرهنگسرایی در نزدیکی این پارک است.
وی گفت: در سال‌های اخیر اتفاقات خوبی در محلات شهر کرمان رخ داده است که از جمله آنها، اقدامات اثرگذاری است که شهرداری کرمان در این محلات انجام داده است.

مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استاندار کرمان با اشاره به احداث فرهنگ‌سرای قمربنی‌هاشم در محله‌ی بنی هاشم و کارهای مشترک دفاتر تسهیل‌گری با شهرداری در این مکان، اظهار داشت: در حال حاضر این فرهنگسرا، کانون آموزش و دور هم جمع شدن مردم محله شده و به طور کلی کانون توانمند سازی مردم محله است.

وی با بیان اینکه در محله صنعتی نیز کارهای خوب زیادی اجرا شده و یا در حال اجراست ،گفت: با اجرای طرح نجات در این منطقه برای اولین بار، نقشه‌ی تفضیلی محله صنعتی تایید گردید و بسیاری از خانه‌ها و اسناد آنها تعیین تکلیف و مشکلات رفع شد.
موسی‌پور افزود: در سال گذشته تنها توسط شهرداری کرمان بیش از 10 میلیارد تومان در این منطقه هزینه شده است که با توجه به شرایط سخت اقتصادی و تحریم‌ها، این کار، اقدامی بسیار خوب و شایسته است که جای تشکر و خسته نباشید دارد.
وی نگاه خوب شهرداری و شورای اسلامی شهر کرمان به محلات حاشیه‌ای را قابل تقدیر دانست و گفت: هدف دفاتر تسهیل‌گری هم که در این محلات ایجاد شده‌اند، توانمندسازی مردم است.
وی افزود: محله متعلق به مردم است و این مردم هستند که باید تمیزی محلات خود را حفظ کرده و از دارایی‌های و امکانات آن نگهداری کنند.
مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استاندار کرمان با بیان اینکه دفاتر تسهیل‌گری کارشناسان زبده و کاربلدی هستند که در کنار مردم و ادارات هستند، خاطرنشان کرد: همه‌ی اطلاعاتی که ظرف یک سال گذشته توسط دفاتر تسهیل‌گری جمع‌آوری شده‌اند، امروز در دسترس ادارات اجرایی قرار می‌گیرند تا در جهت رفاه، آسایش و کاهش فاصله‌ی طبقاتی این محلات مورد استفاده قرار گیرند.
وی گفت: زیر ساخت‌های زیادی در محله شهرک صنعتی ایجاد شده که از آن جمله مدرسه‌ای احداث شده که حداقل ۷۰۰ نفر از فرزندان این محله از آن استفاده می‌کنند.
موسی‌پور افزود: ضمن اینکه ستاد باز آفرینی شهری همچنان پیگیر ساخت مدارس، فضاهای فرهنگی و زیر ساخت‌هایی است که مردم این محلات به آنها نیاز دارند.
وی ادامه داد: در قرن حاضر، مدیریت بر سه رکن اساسی دستگاه‌های دولتی، دستگاه‌های خصوصی و مردم استوار است. بنابراین مردم به عنوان رکن اساسی این مدیریت، باید از محلات و شهر خود حراست و آن‌ها را حفظ کرده و بهتر از قبل بسازند‌.
موسی‌پور با اشاره به نگاه متوازن شهردار و شورای شهر به محلات و مناطق مختلف شهر و قدردانی از این نوع نگاه، ابراز امیدواری کرد این دیدگاه پایدار بماند.

وی گفت: اگر کودکان حاضر در این آیین را بشماریم، تعداد آنها بیشتر از کودکان حاضر در مجموع چند پارک مناطق دیگر است که نشان‌دهنده‌ی تعداد زیاد کودکان، نوجوانان و جوانان این محلات است.
موسی‌پور ادامه داد: این جمعیت زیاد، الزامات و نیازهای خاصی دارد که همه‌ی دستگاه‌ها بایستی این نیازها را ببینند و به این مردم خدمت کنند چرا که خدمت به مردم بالاترین افتخار است.
وی گفت: از همه‌ی کسانی که در این زمینه تلاش می‌کنند صمیمانه قدردانی و تشکر می‌کنم.
مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استاندار کرمان اظهار داشت: همچنین وظیفه‌ی خود می‌دانم که به نمایندگی از استاندار و معاونان ایشان که امروز در ماموریت شهرستان بودند و نتوانستند در این آیین شرکت کنند، به طور ویژه از شهردار کرمان تقدیر کنم.
وی گفت: شاید برخی بگویند این تعریف‌های مدیران از یکدیگر، تبدیل به یک سنت شده، اما با یک بررسی دقیق در برنامه‌های فرهنگی شهرداری به خصوص جشنواره‌ی نوبهار در نوروز و دیگر برنامه‌های آن در تابستان، خواهید دید که برنامه‌های شهرداری در این دوره فراگیر و بهتر شده‌اند. به عنوان مثال پیش‌ترها فقط در دو سه پارک اصلی شهر برنامه‌های فرهنگی اجرا می‌شدند در حالی که امروز همان‌طور که در بوستان مادر برنامه اجرا می‌شود در فرهنگسرای ماه بنی‌هاشم و در شهرک صنعتی و دیگر مناطق کم برخوردار هم برنامه‌های خوب فرهنگی اجرا می‌شود که این یک موفقیت است.


فاطمه نخعی‌فر

 

 

چاپ

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - میدان شورا
کد پستی شهرداری:7614764447