از ایده های ناب و جدید در حوزه های شهری حمایت می کنیم

شهردار کرمان عنوان کرد:

از ایده های ناب و جدید در حوزه های شهری حمایت می کنیم

 

 

شهردار کرمان گفت: از ایده‌های ناب و جدید استارت آپ‌ها در حوزه‌های مختلف شهری حمایت می‌کنیم.

 

View the embedded image gallery online at:
https://www.kerman.ir/index.php/fa/2016-01-16-04-50-56/10288-2019-11-21-05-54-49?tmpl=component%20;print=1#sigProId48fd7501b2

به گزارش پایگاه خبری کرمان آنلاین، سید مهران عالم زاده در مراسم افتتاحیه رویداد شتاب ایده‌های نو در حوزه صنایع و خدمات نوآور شهری که به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی،در دانشکده فنی کرمان برگزار شد، ضمن تشکر و قدردانی از دست اندرکاران برگزاری این رویداد، گفت: از حوزه معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری نیز تشکر ویژه داریم که در برگزاری این رویداد نقش داشتند و لازم است که شهرداری در این برنامه‌ها و رویدادها دیده شود.

وی با اشاره به اینکه در عصر تکنولوژی و ارتباطات قرار داریم، افزود: سرعت رویدادها در عرصه‌های شهری بسیار زیاد شده و نظام سنتی جای خود را به تکنولوزی و فناوری‌های جدید داده است و قطعا با قرار گرفتن در عصر تکنولوژی،نمی توان شهرها را با ساز و کار سنتی اداره کرد.

عالم زاده ادامه داد: مردم نیز نمی توانند ساز و کار سنتی را در زندگی خود داشته باشند و به تکنولوژ های جدید نیاز دارند و در این راستا ناگزیر هستیم که با تکنولوژی جدید همراه شویم.

وی افزود: این همراه شدن با تکنولوژی و فناوری های جدید،مبحث هوشمندسازی شهرها را به دنبال دارد و شهر هوشمند امروزه یکی از کلید واژه هایی است که به صورت مداوم تکرار می شود و شهرهای موفق دنیا به این سمت می روند.

شهردار کرمان در ادامه نقش استارت آپ‌ها،شرکت‌ها و ایده‌پردازها را نقشی بی‌بدیل در عرصه های تکنولوژی دانست و گفت:ما در حوزه های مختلف شهری نیاز به ایده های جدید و خلاقیت ها داریم.

عالم‌زاده افزود: در حوزه‌های خدمات شهری از جمله تفکیک زباله،جمع آوری زباله، پاکسازی شهر و ...می توانیم از ایده های نو که منجر به ارائه خدمات بهتر،مطلوب تر و با هزینه کمتر به مردم می شود،استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه حوزه حمل و نقل به عنوان یکی از حوزه های پیشرو در دنیا مطرح است، افزود: امروز شاهد اتفاقات خوبی که در این حوزه رقم خورده است،هستیم و حمل و نقل در حوزه های بار و مسافر در شهرها، توسعه یافته است و استارت آپ ها در حوزه های مختلف ورود پیدا کردند و ایده ها و طرح های جدیدی ارائه می دهند.

عالم زاده تصریح کرد: در همه عرصه ها و حوزه های مختلف شهری می توانیم از ایده‌های استارت آپ‌ها در جهت تعامل و رسیدن به شهر هوشمند استفاده کنیم که در نهایت نفع آن به مردم خواهد رسید.

وی گفت:شهرداری هم به نوبه خود، وظیفه و رسالت خود می داند که در این گونه رویدادها شرکت کند و حضور فعال داشته باشد و در این راستا شهرداری کرمان نیز رویدادی در پایان آذر ماه سالجاری در برنامه دارد و از ایده‌های ناب استارت اپ ها حمایت می‌کند.

عالم زاده در ادامه از راه اندازی خانه کسب و کار در قالب فرهنگسرای کارآفرینی خبر داد و  افزود: این فرهنگسرا به عنوان مرکزی به مباحث آموزش،کارآفرینی و ایده پردازی می پردازد که در حوزه معاونت فرهنگی اجتماعی طراحی شده است و ایده پردازان می توانند ایده ها و طرح های خود را ارائه دهند.

وی خاطر نشان کرد: آنچه برای ما حائز اهمیت است،حضور پررنگ و فعال نخبگان و دانشجویان در این رویدادها و عرصه های مختلف شهری است و در این راستا ما نیز از ایده های نو و کارآمد حمایت می کنیم.

موسس مرکز تخصصی کارآفرینی و کسب و کار کارمانا  نیز در این مراسم از شهردار کرمان به واسطه حضور در این این گونه رویدادها و استقبال و حمایت از طرح و ایده های نوین در حوزه های شهری تشکر کرد.

رویا اسدی گفت:در خواست ما این است که این رویدادها به صورت مستمر و سازمان یافته و با حفظ وحدت برگزار شود تا به نتایج مثبتی در حوزه های مختلف تکنولوژی در عرصه های شهری برسیم.

گفتنی است در ادامه‌ی این نشست، استارت آپ ها و ایده پردازان، به ارائه ایده ها و طر ح های خود در حوزه های مختلف تکنولوژی در عرصه های شهری پرداختند.

مریم ایرانمنش

چاپ