ارائه‌ی آموزش‌‌های آتش‌نشانی به بیش از 15 هزار نفر از شهروندان

در هشت ماهه اول امسال انجام شد:

 

ارائه‌ی آموزش‌‌های آتش‌نشانی به بیش از 15 هزار نفر از شهروندان

 ضرورت آموزش شهروندی در پیشگیری از وقوع حوادث

رعایت ایمنی شهر وظیفه همه مردم است

 

 

 

 مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان گفت: رعایت نکات ایمنی شهر، وظیفه‌ی همه مردم است و شهروندان باید ضمن رعایت مسائل ایمنی،آموزش های لازم را فرار گیرند.

 به گزارش پایگاه خبری کرمان آنلاین، رضا میرزایی با بیان اینکه آموزش یکی از وظایف و برنامه‌های اصلی این سازمان است و هر سال به‌صورت جدی پیگیری و انجام می‌شود، گفت: در هشت ماهه‌ی اول سال جاری بیش از 15 هزار نفر از شهروندان آموزش های ایمنی و اطفای حریق را فرا گرفته اند.

 وی با بیان اینکه در سال جاری آموزش شهروندان به‌صورت تخصصی و بر اساس رده‌های سنی انجام خواهد شد، افزود: آموزش باید از کودکی و به زبان کودکانه انجام شود.

وی افزود: در زمینه آموزش و بالا بردن فرهنگ ایمنی در جامعه، اقدامات خوبی در حال انجام است که می تواند از وقوع حوادث و آتش‌سوزی‌ها جلوگیری کند.

وی ادامه داد: طی هماهنگی های در حال انجام با آموزش و پرورش و نگاه ویژه به روند آموزش تخصصی به گروه‌های سنی مختلف به‌خصوص رده سنی 4 تا 6 سال، در سال جاری آموزش‌ها به‌صورت کارشناسی و با تایید اداره کل آموزش و پرورش انجام می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه اگر پیشگیری و آموزش به نحو احسن انجام شود، شاهد حوادث جدید در شهر کرمان نخواهیم بود، ادامه داد: بحث پیشگیری و آموزش در سال جاری به‌صورت جدی پیگیری می‌شود و اقشار مختلف از جمله مدارس، کارمندان ادارات دولتی و خصوصی و نیروهای نظامی و انتظامی آموزش های لازم را فراخواهند گرفت.

وی تصریح کرد: رعایت ایمنی شهر وظیفه‌ی همه‌ی مردم است و باید در این مسیر تلاش کنند.

 

نجمه ابراهیمی نژاد

چاپ