مجموعه بازار بزرگ کرمان نیازمند ایستگاه آتش‌نشانی است

 

مجموعه بازار بزرگ کرمان نیازمند ایستگاه آتش‌نشانی است

 

تاکید مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی بر تجهیز مجموعه بازار به سیستم اعلام و اطفای حریق

 

بازدید ایمنی از کلیه مغازه‌های مجموعه بازار

 

 

 

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان، بر لزوم تجهیز مجموعه بازار کرمان به سیستم اعلام و اطفای حریق تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری کرمان آنلاین، رضا میرزایی با اشاره به تاریخی و قدیمی بودن بازار بزرگ شهر کرمان، گفت: این اثر تاریخی در معرض خطر حریق است که باید برای جلوگیری از این اتفاق و حفظ این مجموعه تاریخی بایستی اقداماتی انجام شود .

وی بر لزوم تجهیز مجموعه بازار به سیستم اعلام و اطفای حریق تاکید کرد و گفت: با توجه به مسقف بودن بازار در صورت وقوع آتش سوزی، امکان ورود خودرو به قسمت هایی از این مجموعه امکان پذیر نیست .

وی با بیان اینکه مجموعه بازار نیازمند یک ایستگاه کوچک اما مجهز به تجهیزات لازم آتش نشانی است، افزود: باید مسئولان امر فضایی را به استقرار چند موتور سیکلت و وسایل آتش نشانی در مجموعه بازار اختصاص دهند.

میرزایی با اشاره به اینکه مجموعه بازار یک اثر میراثی است و زیر نظر اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان است، افزود: در صورتی که اعتباری از سوی میراث فرهنگی و  استانداری تامین شود و در اختیار شهرداری قرار گیرد، ایستگاه آتش‌نشانی در محدوده‌ی مجموعه بازار راه اندازی خواهد شد .

وی تاکید کرد: از سوی ارگان های یاد شده باید هرچه سریع تر مجموعه بازار به سیستم اعلام و اطفای حریق تجهیز شود زیرا حادثه هیچ گاه خبر نمی کند و در صورت وقوع، قطعا خسارات جبران ناپذیری در پی خواهد داشت.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان تصریح کرد: به زودی بازدید ایمنی از کلیه واحد های صنفی موجود در مجموعه بازار انجام و مسایل و مشکلات موجود در هر مغازه به صاحبان آنها جهت رفع هرچه سریعتر اعلام می شود.

وی یادآور شد: تهیه نقشه ممیزی ایمنی بازار کرمان نیز در دست انجام است .

 

 

 

نجمه ابراهیمی نژاد

 

 

چاپ