آماده باش کامل شهرداری کرمان تا پایان برگزاری مراسم تشییع و خاکسپاری شهید سردار حاج قاسم سلیمانی


آماده باش کامل شهرداری کرمان تا پایان برگزاری مراسم تشییع و خاکسپاری شهید سردار حاج قاسم سلیمانی

بدون توجه به ردیف بودجه‌ای، اقدامات مراسم به سرعت پیش رود

 

 

دقایقی پیش با حضور شهردار و کلیه مدیران ارشد شهرداری جلسه ای پیرامون برنامه ریزی جهت «برگزاری هر چه باشکوه تر مراسم تشییع و خاکسپاری پیکر سپهبد شهید سردار حاج قاسم سلیمانی» در دفتر شهردار کرمان برگزار شد.

 

به گزارش کرمان آنلاین ،شهردار کرمان در این مراسم ضمن عرض تسلیت به مردم و تبریک به این شهید بزرگوار به جهت نائل شدن به مقام والای شهادت،گفت: شخصیت حاج قاسم نیاز به تعریف ندارد زیرا رشادت ها و جان فشانی های وی در طول دوران جنگ تحمیلی بر کسی پوشیده نیست.
سید مهران عالم زاده ادامه داد:در ایران حاج قاسم هایی بودند که برای دفاع از این مرز و بوم شهید شدند و حاج قاسمی که همیشه به عنوان شهید زنده از آن یاد می شد و آرزوی شهادت داشت، به آرزوی دیرینه شان رسید.

وی گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی وجه تمایزی با همه افرادی که در عرصه جنگ حضور داشتند، دارد و آن این بود که وی تا پایان دوران خدمت خود به عنوان سرباز وطن باقی ماند و در حوزه های سیاسی و اداری وارد نشد و سعی کرد مظهر مقاومت و آزادی خواهی در جهان شناخته شود .

وی با بیان اینکه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی مسیرخود را در جهت عدالت خواهی و آزادی خواهی ادامه دادتا به آرزوی دیرینه خود یعنی شهادت دست پیدا کرد ،افزود: ما وظیفه داریم در جهت جبران غم و مصیبت وارد شده بر مردم و گوشه ای از رشادت ها و جانفشانی های این بزرگوار،هرکار و خدمتی که از مجموعه شهرداری برای برگزاری هر چه باشکوه تر مراسم تشییع پیکر این بزرگوار بر می آید، انجام دهد و شهرداری کرمان ضرورت دارد از هم اکنون تا پایان برگزاری مراسم بصورت آماده باش باشد.

 

شهردار کرمان بر مناسب سازی شهر برای برگزاری مراسم تشییع پیکر سردار شهید تاکید کرد/مدیران شهرداری برای کنترل و هدایت جمعیت با دیگر ارگان‌ها همکاری جدی داشته باشند

 

شهردار کرمان در ادامه با بیان اینکه این جلسه هم اکنون برگزار شده است تا کلیه واحدهای مختلف شهرداری با همه توان و انرژی از قبل تا پایان برگزاری مراسم خاکسپاری پای کار باشند، بر مناسب سازی شهر به خصوص مسیر تشییع به صورت ویژه تاکید کرد.

عالم زاده با بیان اینکه مسیر اصلی از میدان آزادی تا مسجد صاحب الزمان خواهد بود، گفت : پیش بینی می‌شود حداقل 500 هزار نفر به شهر کرمان وارد شوند که این نگاهی خوش بینانه است در حالیکه جمعیت به مراتب بیشتر خواهد بود.

وی ادامه داد: افزایش جمعیت باعث می شود که برنامه ریزی، کنترل و هدایت این جمعیت از تاب و تحمل نیروهای اداری کلیه ارگان های مربوط خارج شود که از همه همکاران شهرداری می خواهم در این زمینه برای قبل و بعداز مراسم برنامه ریزی کنند و حضور فعالی داشته باشند.

 

مدیران شهرداری هر مسئولیت در خصوص برپایی مراسم تشییع را بپذیرند/توجه ویژه به نظافت شهر /استقرار خودروهای آتش نشانی در تقاطع های موجود در مسیر تشییع/همکاری جدی سازمان ترافیک با پلیس در جهت روان سازی ترافیک

 

شهردار کرمان در ادامه از کلیه مدیران شهرداری خواست در برگزاری مراسم تشییع سردار سرافراز شهید حاج قاسم سلیمانی، هر مسئولتی که به آنها داده می شود را با جان و دل بپذیرند و انجام دهند.

عالم زاده گفت : اگر در برگزاری مراسم تشییع سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به شما مسئولیت دیگر و بیشتری محول شد،با جان و دل بپذیرید و زیر بار مسئولیت بروید و اگر احساس می کنید در این مسیر حجم کار بسیار بالا است و پیمانکارانی دارید که می توان از ظرفیت و توان آنها استفاده کرد، از آنها کمک بگیرید.

وی با بیان اینکه کلیه اقدامات قابل انجام در سطح شهر با دکتر نیکویی معاون خدمات شهری به عنوان جانشین بنده انجام و موضوع تبلیغات و چاپ با هماهنگی مهندس جهانشاهی معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار انجام شود ،ادامه داد: شهرداران مناطق در حوزه اجرا با همکاری و هماهنگی این معاونت‌ها اقدام کنند .

وی از جمله دغدغه‌های اعضای شورای تامین و ستاد برگزاری مراسم  را جوی های آب موجود در مسیر تشییع،نظافت شهر قبل و بعد از برگزاری مراسم ، آسفالت و ترافیک عنوان کرد و از معاون حمل و نقل و امور زیربنایی خواست آسفالت مسیر یاد شده را بررسی و در صورت وجود هر گونه مشکل و خرابی نسبت به رفع هرچه سریع تر آن اقدام کند.

وی با بیان اینکه رفع مشکل ترافیک محدوده یاد شده بر عهده پلیس است،افزود: مدیرعامل سازمان ترافیک در این خصوص همکاری های لازم را با پلیس داشته باشد.

شهردار کرمان با تاکید بر اینکه محور اصلی مسیر تشییع و خاکسپاری میدان آزادی تا میدان شهدا است، افزود: کلیه تقاطع های موجود در مسیر مسدود می شوند که باید در نزدیکی همه تقاطع ها خودروی آتش نشانی با هماهنگی اورژانس مستقر شود و علاوه بر آن محدوده مجموعه جنگل قائم را نیز پشتیبانی کنند.

 

 

استقرار اتوبوس های سازمان حمل،نقل بار و مسافر در میدان شهدا جهت انتقال مردم به گلزار شهدا/ زمین های خالی مجاور مسیر تشییع برای پارک خودروها تسطیح می شوند

 

 

شهردار کرمان با اشاره به اینکه یکی از مباحث مهم در این مراسم ،موضوع حمل و نقل عمومی است ،افزود: با توجه به اینکه بعضی از مردم به دلیل خستگی و همچنین افراد مسن دیگر توان ادامه راه به صورت پیاده تا مسجد صاحب الزمان را ندارند ،افزود : کلیه اتوبوس های سازمان حمل و نقل بار و مسافر و همچنین تعدادی از اتوبوس های سپاه و ارتش در میدان شهدا مستقر خواهند بود و کار انتقال افراد به مسجد صاحب الزمان را انجام می دهند.

وی از مدیرعامل سازمان ترافیک خواست با توجه به صدور مجوزشورای تامین شهرستان ،زمین های خالی موجود در کوچه و خیابان های منتهی به مسیر تشییع و هم چنین زمین آستان قدس رضوی را برای پارک خوردوها تسطیح کنند.

وی ادامه داد: باید سناریوی حمل و نقل عمومی برای انتقال مردم به گلزار شهدا آماده شود و در آن محل سوار کردن و پیاده کردن و همچنین پارکینگ های موقت مشخص شده و اطلاع رسانی شود.

وی بر هماهنگی با کلیه مراکز تجاری و پاساژها و مساجد موجود در مسیر برای استفاده مردم از سرویس های بهداشتی آنها تا پایان برگزاری مراسم تاکید کرد .

شهردار کرمان گفت:همه اقداماتی که در این خصوص انجام می شود باید به مردم اطلاع رسانی شود.

وی با بیان اینکه انجام کلیه اقدامات مطرح شده ،تلاش شبانه روی را می طلبد ،گفت : طی روزهای آینده شاهد بارندگی در شهر کرمان هستیم که امیدواریم کارها به خوبی پیش رود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: در این حوزه و برای انجام کارها به دنبال ردیف بودجه و اعتبار نباشید با مسئولیت خودم کلیه فعالیت ها انجام شود تا کار با سرعت پیش رود.

 

 

گفتنی است مراسم تشییع پیکر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی ،سه شنبه هفته جاری در کرمان برگزار می شود.

نجمه ابراهیمی نژاد

 

چاپ