هنگام استفاده از مواد ضد عفونی کننده نکات ایمنی را جدی بگیرید

هنگام استفاده از مواد ضد عفونی کننده نکات ایمنی را جدی بگیرید

 

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی  شهرداری کرمان گفت: با توجه به توصیه متخصصان برای پیشگیری از کرونا ویروس و استفاده از الکل صنعتی برای ضد عفونی کردن دستها و سطوح، شهروندان باید نکات ایمنی جهت حفظ سلامتی و پیشگیری از آتش سوزی را جدی بگیرند.

به گزارش کرمان آنلاین، رضا میرزایی گفت: مواد ضد عفونی کننده و الکل را به مقدار مورد نیاز خریداری کرده و از نگهداری بیش از حد نیاز آن خودداری کرده و  از دسترس کودکان و اطفال دور باشد.

وی افزود: در هنگام تهیه محلول ضد عفونی، نکات ایمنی را رعایت کرده و در حضور کودکان این کار را انجام ندهید. همچنین در نزدیکی شعله های باز، گرمای زیاد و سیگار روشن استفاده نشود.

رضا میرزایی تصریح کرد: الکل صنعتی بر روی سطوح داغ، نزدیک شعله های گاز و سماور و ... استفاده نشود و در صورت آتش گرفتن با استفاده از خاموش کننده هایی غیر از آب، آن را خاموش کنید و سریعا با شماره 125 سازمان آتش نشانی تماس برقرار نماید.

وی در پایان خاطرنشان کرد: از تماس مواد ضد عفونی کننده و الکل صنعتی، با چشم ها جلوگیری کنید، دستمال و وسایل نظافت بکار برده شده و آغشته به الکل را پس از استفاده در سطل زباله بیاندازید و از محیط خارج نماید.

چاپ