تولید 20 هزار ماسک بهداشتی در فرهنگ‌سرای ماه بنی‌هاشم

معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری خبر داد:

تولید 20 هزار ماسک بهداشتی در فرهنگ‌سرای ماه بنی‌هاشم

 

معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری، از تولید 20 هزار ماسک بهداشتی در این فرهنگ‌سرا خبر داد.

محمد جهانشاهی در گفت‌وگو با کرمان‌‌آنلاین، با بیان این‌که کارگاه تولید ماسک در این فرهنگ‌سرا با همکاری شورای اجتماعی این محله، از 20 اسفندماه سال گذشته راه‌اندازی شده است، گفت: با توجه به تعطیلی فرهنگ‌سراها و مراکز آموزشی، از این فرصت برای تولید ماسک در جهت مبارزه با شیوع ویروس کرونا استفاده کردیم.

وی از مجهز کردن کارگاه تولید ماسک به وسایل لازم ازجمله چرخ خیاطی خبر داد و گفت: 12 نفر از خانم‌ها به‌صورت ثابت در این کارگاه مشغول به‌کار هستند که از این تعداد، سه نفر از اعضای شورای اجتماعی محله‌اند.

معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری افزود: در روزهای نخست، روزانه 300 ماسک تولید می‌شد، اما هم‌اکنون، تولید این کارگاه به روزانه 1000 ماسک افزایش یافته است.

جهانشاهی با اشاره به این‌که اولویت نخست توزیع ماسک، نیروهای تنظیف شهرداری کرمان است، گفت: در این خصوص با شرکت‌های خدماتی شهرداری در ارتباط هستیم.

وی افزود: جنس پارچۀ استفاده‌شده برای تولید ماسک، مورد تأیید مرکز بهداشت و استاندارد است؛ ضمن این‌که ماسک‌های تولیدشده، با قیمت پایین توزیع می‌شود.

معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری با بیان این‌که از 20 اسفندماه تاکنون، حدود 20 هزار ماسک تولید شده است، گفت: تعدادی از ماسک‌ها نیز توسط اعضای شورای اجتماعی محله، به‌صورت رایگان بین اقشار محرومِ محلۀ قمر بنی‌هاشم، توزیع شده است.

 م.ج

چاپ