جزییات بستۀ تشویقی بخشودگی عوارض اصناف اعلام شد

با تصویب شورای اسلامی شهر کرمان؛

جزییات بستۀ تشویقی بخشودگی عوارض اصناف اعلام شد

 

 

شب گذشته در نشست شورای اسلامی شهر کرمان، پیشنهاد شهرداری کرمان مبنی بر بخشودگی عوارض اصنافی که براساس مصوبه ستاد مقابله با کرونا تعطیل شده‌اند، به تصویب اعضای شورای اسلامی شهر کرمان رسید.

به گزارش کرمان‌آنلاین، شهردار کرمان در تشریح جزییات این مصوبه، با بیان این‌که تمام اصناف، مشمول این بستۀ تشویقی خواهند شد، گفت: عوارض سال 1399 اصنافی که تمام بدهی سال‌های قبل خود را تا مهرماه امسال پرداخت کنند (به غیر از 12 رسته‌ای که تعطیل نبوده‌اند)، مورد بخشودگی قرار خواهد گرفت.

سیدمهران عالم‌زاده افزود: همچنین اصنافی که بدهی سال‌‌های قبل خود را تا دی‌ماه امسال پرداخت کنند، 25 درصد عوارض امسال را پرداخت خواهند کرد.

وی ادامه داد: این اصناف در صورت پرداخت بدهی سال‌های پیشین خود تا آخر اسفندماه، باید 50 درصد از عوارض امسال را پرداخت کنند.

شهردار کرمان در خصوص 12 رستۀ صنفی که در ایام کرونا تعطیل نبوده‌اند و به فعالیت خود ادامه داده‌اند نیز گفت: این‌گونه مشاغل در صورتی که بدهی‌های سال‌های قبل خود را تا آخر مهرماه امسال پرداخت کنند، تنها 20 درصد از عوارض سال 1399 را پرداخت خواهند کرد.

عالم‌زاده افزود: همچنین در صورت پرداخت بدهی خود تا دی‌ماه امسال، 40 درصد از عوارض امسال را پرداخت خواهند کرد.

وی ادامه داد: همچنین در صورت پرداخت بدهی‌های سال‌های گذشته خود تا اسفندماه امسال، میزان پرداخت عوارض این اصناف 60 درصد از کل مبلغ عوارض امسال خواهد بود.

شهردار کرمان بیان کرد: عوارض سال 1399 مشاغل غیرصنفی و مشاغل خاص نیز در صورت پرداخت بدهی خود تا مهرماه امسال، بخشیده خواهد شد.

عالم‌زاده افزود: این اصناف همچنین در صورت پرداخت بدهی خود تا دی‌ماه امسال، 25 درصد و در صورت پرداخت بدهی سال‌های پیشین خود تا اسفندماه امسال، 50 درصد از عوارض امسال را باید پرداخت کنند.

شهردار کرمان با اشاره به مشکلات اقتصادی که به‌دلیل شیوع ویروس کرونا، برای تمام شهروندان به‌ویژه اصناف پیش آمده است، گفت: این اقدام شهرداری و شورای اسلامی شهر کرمان، در جهت حمایت از اصناف بود.

 

چاپ