ساخت زائرسرا برای اسکان زائران گلزار شهدای کرمان و مزار سردار سلیمانی

ساخت زائرسرا برای اسکان زائران گلزار شهدای کرمان و مزار سردار سلیمانی

 

 

در نشست شهردار کرمان با مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، در خصوص ساخت زائرسرا در محدودۀ گلزار شهدای کرمان گفت‌و‌گو شد.

به گزارش کرمان‌آنلاین، شهردار کرمان در این نشست با اشاره به این‌که شهدا، دِین بزرگی به گردن همۀ ما دارند، گفت: باید در راستای ساماندهی گلزار شهدا و خدمت‌رسانی هرچه بهتر به خانواده‌های معظم شهدا گام برداریم.

سیدمهران عالم‌زاده گلزار شهدا را نماد ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و محل درس‌گرفتنِ همۀ ارادتمندان به شهدا دانست و گفت: حرکت در جهت اهداف و آرمان شهدا یک وظیفه است.

وی از اختصاص تلویزیون شهریِ محدودۀ گلزار شهدا به‌صورت امانی به بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خبر داد و گفت: این تلویزیون شهری برای امور فرهنگی در اختیار بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار خواهد گرفت.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان نیز در این نشست ضمن تأکید بر ضرورت ساماندهی و کیفیت‌بخشی به گلزار شهدا گفت: ساماندهی گلزار شهدا، قدم مهمی برای حفظ شأن و جایگاه شهدا و زنده نگهداشتن یاد و خاطرۀ آن‌هاست.

گروهی افزود: ساماندهی گلزار شهدا و خدمت‌رسانی به زائران و خانواده‌های معظم شهدا، ازجمله اقدامات در زمینۀ تکریم مقام و منزلت شهدا خواهد بود.

وی با بیان این‌که خدمت به شهدا و خانواده‌های آن‌ها را وظیفه و تکلیف خود می‌دانیم، گفت: با توجه به این‌که سردار سلیمانی یک شخصیت ملی و فراملی و سیدالشهدای جبهۀ مقاومت است، شاهد حضور زائران و مهمان‌های متعدد از شهرهای و کشورهای مختلف برای زیارت مزار سردار سلیمانی خواهیم بود؛ بنابراین، به یک زائرسرا نیاز داریم تا بتوانیم بهتر به زائران خدمت‌رسانی کنیم.

لازم به ذکر است؛ در این نشست برای اختصاص زمینی جهت ساخت زائرسرا در محدودۀ گلزار شهدا به‌منظور اسکان زائران گفت‌و‌گو و مقرر شد در صورت وجود زمین مورد نیاز و تصویب شورا، زائرسرا در محدودۀ گلزار شهدا ساخته شود.

م.ا

 

چاپ