ضرورت اجرای سریع‌تر پروژۀ «کرمان هوشمند»

اعضای کمیسیون معماری و شهرسازی شورا تأکید کردند:

ضرورت اجرای سریع‌تر پروژۀ «کرمان هوشمند»

 

پروژۀ «کرمان هوشمند» توسط اعضای کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر کرمان مورد ارزیابی قرار گرفت.

به گزارش کرمان‌آنلاین، در بازدید اعضای کمیسیون معماری و شهرسازی شورا از سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرمان، گزارشی از آیین‌نامۀ «کرمان هوشمند» ارایه شد.

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورا در این بازدید ضمن تقدیر از تلاش‌های این مجموعۀ تخصصی در رسیدن به شهر هوشمند گفت: ضروری است تصویری از چگونگی اجرای پروژه‌های مشابه در شهرهای دیگر کشور نیز ارایه شود.

رامین ارجمند کرمانی افزود: همچنین سایر اعضای شورای اسلامی شهر کرمان باید در جریان جزییات و فواید این طرح قرار گیرند.

وی همچنین بر ترسیم چشم‌انداز این پروژه تأکید و اظهار امیدواری کرد: با بومی‌سازی پروژۀ «کرمان هوشمند» و اجرای آن در شهرداری، منافع شهر و شهروندان تأمین شود.

سیدمحمدرضا معین‌زاده میرحسینی، عضو دیگر شورا نیز با بیان این‌که اجرای این پروژه برای رسیدن به شهر هوشمند، مسیر راه را مشخص می‌کند، افزود: انتظار می‌رود با اجرای پروژۀ «کرمان هوشمند»، خدمات شهری، بهتر و مطلوب‌تر ارایه شود.

وی با اشاره به حوزه‌های خدماتی، حمل‌ونقل عمومی، حفظ و توسعۀ فضای سبز و خدمات روزانۀ شهرداری گفت: با اجرای این طرح، فرصت ارایۀ خدمات متنوع به شهروندان افزایش یافته و تعداد مراجعۀ شهروندان به شهرداری کاهش می‌یابد.

به گفتۀ میرحسینی، در شهر هوشمند باید مشکلات شهر در زمان بارندگی، آتش‌سوزی، تصادف و جمع‌آوری زباله، رصد شده و در کمترین زمان ممکن به مدیران شهری اطلاع داده شود.

علی خدادادی، دیگر عضو شورا هم با بیان این‌که این پروژه باید بتواند مشکلات جزیی و کلی شهر کرمان را رصد کند، گفت: با اجرای این طرح، شهرداری می‌تواند در رفع مشکلات و ارایۀ خدمات موفق‌تر عمل کند.

وی بر اطلاع و اشراف تمام اعضای شورا بر این پروژه و نحوۀ اجرای آن در راستای تصویب طرح «کرمان هوشمند» در نشست عمومی این هفتۀ شورا تأکید کرد.

همچنین محمدجواد کامیاب، عضو دیگر شورا گفت: لازم است لیستی از خدمات شهری که می‌تواند در قالب این پروژه تعریف شود، به شورا ارایه و نتیجۀ اجرای آن در نشست عمومی مطرح شود.

حیدر هادی‌زاده، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرمان نیز ضمن ارایۀ گزارشی از نحوۀ تدوین آیین‌نامۀ «کرمان هوشمند»، اجرای آن را در راستای توسعۀ پایدار شهر کرمان ضروری دانست.

View the embedded image gallery online at:
https://www.kerman.ir/index.php/fa/2016-01-16-04-50-56/10865-2020-05-30-09-03-51?tmpl=component%20;print=1#sigProIdf4fd8bfa55

چاپ