بازدید معاون وزیر کشور از پروژه های در دست اجرای شهرداری کرمان

بازدید معاون وزیر کشور از پروژه های در دست اجرای شهرداری کرمان

alt

سرویس خبر : اداره ی روابط عمومی و اموربین الملل شهرداری

صبح امروز معاون وزیر کشور از پروژه های در دست اجرای شهرداری کرمان بازدید کرد.

در این بازدید که معاون فنی و عمرانی استاندار ، شهردار و قائم مقام شهردار کرمان، مهندس ارشادمنش معاون وزیر کشور و هیئت همراه را همراهی می کردند ، از پایانه ی مسافر بری آدینه ، تقاطع های غیر هم سطح در حال احداث سه راه بارزگانی ، سیدی ،چهارراه جوپاری ، ابوذر و باقدرت و هم چنین از طرح و جاده آرامستان جدید بازدید کردند.

شهردار كرمان در حاشیه ی این بازديد، با اشاره به روند احداث تقاطع هاي غير هم سطح، بيان داشت :كلیه ي تقاطع هاي غير هم سطح شهر كرمان توسط پيمانكاران بومي در حال احداث اند.

مهندس ابوالقاسم سيف الهي بابيان اينكه با احداث تقاطع غير هم سطح در سه راهي بازرگاني ،شاهد روان سازي ترافيك در اين منطقه خواهيم بود، هزینه ی احداث اين تقاطع را هشت ميليارد تومان برآورد كرد.

وي با بيان اينكه از سال گذشته كار ساخت هشت تقاطع غير هم سطح در نقاط مختلف شهر كرمان با هدف روان سازي ترافيك و با برآورد اعتباري بالغ بر 40 ميليارد تومان در شهر كرمان آغاز شده است، افزود :از این میزان  20 ميليارد تومان در راستای ساخت پل ، 10 ميليارد تومان جهت جابجايي تاسيسات و 10 ميليارد تومان در راستای تملك هزینه شده که 50 درصد آن از طریق اعطای پروانه ساختمان به پیمانکاران پرداخت خواهد شد. شهردار کرمان با تاکید بر اینکه به دليل بالارفتن بهاء فولاد، 30 ميليارد تومان به مبلغ یاد شده  افزوده شده است، اضافه كرد : مجموعه استاني تامين 16 ميليارد تومان از 40 ميليارد تومان برآورد اوليه را متقبل شده اند كه تا كنون بخشی از آن تامین شده است.

وي با اشاره به پيشرفت سریع ساخت تقاطع غير هم سطح چهارراه جوپاري، هزینه ی احداث اين پل بدون احتساب هزينه هاي تملك را حدود چهار ميليارد تومان عنوان كرد.

شهردار كرمان هم چنين در جریان بازديد معاون وزير كشور از مجموعه جنگل قائم ، از راه اندازي تله كابين در دو مسير با اعتباري بالغ بر 20 ميليارد تومان با مشارکت بخش خصوصی در آينده اي نزديك خبر داد و گفت : اين تله كابين قلعه دختر را به كوه هاي مسجد صاحب الزمان (عج) و از كوه هاي صاحب الزمان (عج) به خیابان تندرستی متصل مي كند.

وي هدف از اين اقدام را احياي منطقه ي گردشگري قلاع دختر و اردشير عنوان كرد و به فضاي خالي درختكاري شده بالاي كوه هاي مسجد صاحب الزمان (عج) به عنوان بام كرمان اشاره كرد.

مهندس سيف الهي در بازديد از پايانه ي مسافر بري آدينه با بيان اينكه اين پايانه يكي از بهترين پايانه ها  در كشور است كه به بخش هاي مختلف شامل مراكز تجاري ، پزشكي ،هتل ، رستوران ،فست فود ، پاركينگ ، سرويس بهداشتي ، پله برقي و مراكز تفريحي مجهز شده است ،افزود : با احداث اين پايانه تحولي بزرگ در منطقه ايجاد شده و هم چنين بر  قيمت املاك در اين منطقه نيز افزوده شده است.

وي فاز اول اين پايانه را مجموعه اي از مراكز ياد شده عنوان كرد و افزود : فاز دوم و سوم اين مجموعه شامل شهرك تعميرگاهي و پمپ بنزين نيز به اين مجموعه اضافه مي شود.

شهردار كرمان هم چنين در بازديد مهندس ارشادمنش معاون وزير كشور از روند احداث آرامستان جديد شهر کرمان گفت : آرامستان جديد طوري طراحي شده كه به كليه وسايل و مكان هاي مورد نیاز از جمله غسالخانه ، مسجد ، سالن عزاداري ، پاركينك و فضاي سبز مجهز مي شود .

مهندس سیف الهي با بيان اينكه آرامستان جديد به صورت گلبرگ هاي گل طراحي شده، ادامه داد: در هر گلبرگ 1500 قبر وجود دارد كه قبر ها به صورت دسته هاي 10 تايي در كنار هم قرار می گیرند.

وي از پيش فروش 10 هزار قبر خبر داد و گفت : مركز اين مجموعه با هفت هكتار به مسجد اختصاص داده شده است.
چاپ