رشد قابل توجه شهر کرمان با اجرای پروژه‌های شهری با مشارکت بخش خصوص


معاون عمرانی وزیر کشور و رییس سازمان ده‌یاری‌ها و شهرداری‌های كشور در بازدید از پروژه‌های شهرداری کرمان:

رشد قابل توجه شهر کرمان با اجرای پروژه‌های شهری با مشارکت بخش خصوص

alt

سرویس خبر : اداره ی روابط عمومی و اموربین الملل شهرداری

معاون عمرانی وزیر کشور و رییس سازمان ده‌یاری‌ها و شهرداری‌های كشور گفت: با اجرای پروژه‌های مشارکتی شهر کرمان، این شهر رشد برتر و قابل توجهی نسبت به سایر مراکز استان‌های کشور خواهد داشت.

حمیدرضا ارشاد منش در حاشیه‌ی بازدید از پروژه‌های در دست اجرای شهرداری کرمان با اشاره به سرمایه‌گذاری 800 میلیارد تومانی با مشارکت بخش خصوصی، برای اجرای پروژه‌های شهر کرمان گفت: پروژه‌های شهری شهر کرمان با تدبیر خوبی که مدیران شهری اندیشیده‌اند؛ به سمت سرمایه‌گذاری مشترک با بخش خصوصی طراحی شده که با توجه به امکانی که در راستای مشارکت بخش خصوصی به کار گرفته شده است؛ این پروژه‌ها پیش‌رفت خوبی دارند.
وی افزود: اجرای پروژه‌های شهری با مشارکت بخش خصوصی در زمینه‌ی پایدارسازی درآمدهای آتی شهر سهم بسزایی دارند.
ارشاد منش به اجرای برخی پروژه‌های عمران شهری توسط شهرداری کرمان نیز اشاره کرد و گفت: شش تقاطع غیر هم‌سطح در شهر کرمان در حال احداث است که بر اساس گزارشی که ارایه شد؛ پنج تقاطع غیر هم‌سطح تا پایان سال‌جاری در کرمان به بهره‌برداری می‌رسد.
وی بهره‌برداری از پنج تقاطع غیر هم‌سطح شهر کرمان تا پایان امسال را نوید و خبر بسیار خوبی برای شهروندان کرمانی دانست و افزود: نکته‌ی قابل توجه در پروژه‌های در دست اجرای شهرداری کرمان این است که این پروژه‌ها با امکانات داخلی و مشارکت پیمان‌کاران، مشاوران و طراحان داخلی طراحی و اجرایی شده است.
ارشاد منش هم‌چنین هدف خود را از سفر به استان کرمان، بازدید از پروژه‌های شهری، آگاهی از مشکلات شهرداری‌ها و ده‌یاری‌های استان و هماهنگی با استانداری جهت تمرکز در کمک به شهرداری‌ها و ده‌یاری‌ها عنوان و خاطرنشان کرد: بر اساس وظایفی که داریم؛ به جای این‌که تعداد جلسات و همایش‌ها را در مرکز زیاد و برای شهرداران و ده‌یاران هزینه‌های تردد به مرکز را ایجاد کنیم؛ با سفر به مراکز استان‌ها، با حضور شهرداران، ده‌یاران و مدیران استان، جلسات و همایش‌هایی را در جهت رفع مشکلات، برگزار می‌کنیم.
وی افزود: در این جلسات تا جایی که امکان داشته باشد؛ مشکلات را با هماهنگی با استانداری حل می‌کنیم؛ ضمن این‌که مشکلاتی هم که نیاز به حل و رفع آن‌ها در سطح ملی است و یا قوانینی که نیاز به بازنگری داشته باشند؛ برای اصلاح و رفع آن‌ها از طریق نمایندگان مجلس اقدام می‌کنیم.
لازم به ذکر است در بازدید معاون عمرانی وزیر کشور و رییس سازمان ده‌یاری‌ها و شهرداری‌های كشور از پروژه‌های در دست اجرای شهرداری کرمان، محمدجواد کامیاب معاون عمرانی استاندار کرمان، ابوالقاسم سیف‌الهی شهردار کرمان و حسین کردی قائم مقام شهردار حضور داشتند.

چاپ