مناطق کم‌برخوردار اولویت شهرداری در اجرای پروژۀ آسفالت است

شهردار کرمان:

مناطق کم‌برخوردار اولویت شهرداری در اجرای پروژۀ آسفالت است

 

شهردار کرمان با اشاره به شروع پروژه آسفالت معابر شهر کرمان گفت: آسفالت معابر با کیفیت و استانداردهای لازم اجرا و بر آن نظارت جدی می‌شود.

به گزارش کرمان‌آنلاین، سیدمهران عالم‌زاده در بازدید از وضعیت معابر و پروژه‌های شهری، به‌همراه رییس و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر و مدیران شهری، از آسفالت یک میلیون و 860 هزار مترمربع از معابر شهر کرمان خبر داد.

وی افزود: طی یک سال آینده، بیش از یک میلیون مترمربع از معابر شهر کرمان توسط پیمانکار و نزدیک به همین میزان توسط سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری آسفالت خواهد شد.

شهردار کرمان با تأکید بر بالا بودن کیفیت و استانداردهای لازم در آسفالت معابر و انتخاب پیمانکار متخصص افزود: با توجه به شروع آسفالت معابر شهر کرمان، اولویت روکش آسفالت معابر در پنج منطقۀ شهری، مشخص و تحویل پیمانکار شده است.

عالم‌زاده بیان کرد: مناطق کم‌برخوردار شهر، نخستین اولویت ما در اجرای پروژۀ آسفالت هستند و بر همین اساس این پروژه از منطقۀ چهار شهر کرمان آغاز شده است.

وی خاطرنشان کرد: معابر شهر براساس آزمایش CBR (به‌دست آوردن مقاومت خاک بستر و سایر مصالح سنگی لایه‌های روسازی) و به‌‌صورت اصولی روکش آسفالت خواهد شد.

شهردار کرمان با اشاره به این‌که یکی از دلایل آسیب‌دیدن آسفالت معابر، نفوذ آب‌های سطحی ناشی از بارندگی به لایه‌های زیرین آسفالت است، افزود: در صورت هدایت آب‌های سطحی، آسفالت معابر بر اثر نشت آب به لایه‌های زیرین آسیب نخواهد دید که این موضوع نیز مورد توجه بوده و در دستور کار شهرداری قرار دارد.

لازم به ذکر ا‌ست؛ در ادامۀ «پویش افتتاح» شهرداری کرمان که شامل افتتاح هفتگی پروژه‌های شهری است، هفتۀ آینده با برگزاری آیینی  با حضور مسئولان استانی و شهری، پویش دوم شهرداری با نام «پویش آسفالت» آغاز خواهد شد.

م.ج

چاپ

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - میدان شورا
کد پستی شهرداری:7614764447