سامانه هوشمند پارکومتر در کرمان راه اندازی می شوددر پی موافقت  شورای اسلامی شهر کرمان با طرح پیشنهادی شهرداری کرمان :


سامانه هوشمند پارکومتر در کرمان راه اندازی می شود

alt

سرویس خبر :اداره ی روابط عمومی و اموربین الملل

شهردار کرمان از اجرای طرح سامانه‌ی هوشمند پارکومتر با مشارکت بخش خصوصی در شهر کرمان خبر داد.
ابوالقاسم سیف‌الهی در حاشیه‌ی نشست شب گذشته‌ی شورای اسلامی شهر کرمان با بیان این‌که اجرای طرح سامانه‌ی هوشمند پارکومتر در نشست شورا به تصویب رسید، از پارکومتر به عنوان بخشی از یک المان و مبلمان شهری نام برد وگفت: اجرای این طرح علاوه بر این‌که نظم ترافیکی در شهر ایجاد می‌کند؛ باعث افزایش امنیت و کاهش سرقت خودروها در شهر نیز می‌شود، زیرا هر دستگاه پارکومتر یک متصدی خواهد داشت.
وی با بیان این‌که محل پارک کنار خیابان‌ها باید به طور عادلانه توزیع شود، گفت: گاهی مغازه‌داری خودروی خود را از صبح تا شب در کنار خیابان روبروی مغازه‌اش پارک می‌کند در حالی‌که این محل پارک خودرو، متعلق به همه‌ی شهروندان است.
سیف‌الهی خاطر نشان کرد: پارکومتر حتی در قبل از انقلاب نیز در کرمان وجود داشت اما پس از پیروزی انقلاب مدتی این کار به صورت سنتی انجام می‌شد، به این شکل که افرادی با پوشش پیمان‌کار کار می‌کردند و خودروها را برای پارک به کنار خیابان هدایت می‌کردند.
وی افزود: چون میزان حقوق برای انجام این کار پایین بود و معمولا این افراد ‌ظاهر مناسبی نداشتند و متاسفانه بعضی از این افراد یا وجه بیش‌تری از مردم دریافت می‌کردند و یا این‌که میان آن‌ها و شهروندان برخورد کلامی و حتی فیزیکی ایجاد می‌شد و اثر منفی روی شهروندان می‌گذاشت.
سیف‌الهی با بیان این‌که توزیع عادلانه‌ی محل‌های پارک خودرو در کنار خیابان‌ها امروزه در جهان بسیار اهمیت پیدا کرده و به سمت سیستم‌های مکانیزه و پیشرفته رفته است، گفت: سیستمی که شهرداری در نظر دارد به کار بگیرد، به نحو دیجیتالی عمل می‌کند و این سیستم هشت خودرو را پوشش می‌دهد و با کارت‌های الکترونیکی قابل شارژی که در اختیار شهروندان گذاشته می‌شود، رانندگان خودرو به راحتی می‌توانند از محل‌های پارک خودروی کنار خیابان‌ها استفاده کنند.
وی افزود: این دستگاه‌ها قابلیت این را دارند که اگر راننده زودتر از زمانی که تعیین کرده است، برگردد و خودروی خود را از پارکینگ خارج کند، سیستم به طور خود به خود مبلغ اضافه پرداخت را مجددا به شارژ کارت اضافه خواهد کرد.
سیف‌الهی ادامه داد: حسن دیگری که این سیستم دارد این است که شهرداری می‌تواند از طریق سیستم‌های الکترونیکی درآمد حاصله را مشخص کند.
وی خاطر نشان کرد: اجرای این سیستم با هزینه‌ی بخش خصوصی انجام می‌شود و از محل سرمایه‌گذاری درصدی سهم شهرداری و درصدی سهم راهنمایی و رانندگی است.
شهردار کرمان افزود: پلیس راهنمایی و رانندگی در صورتی که راننده‌ای بدون پرداخت هزینه‌ی پارکومتر خودرو را در محل پارک کند، آن خودرو را جریمه خواهد کرد.
سیف‌الهی گفت: سرمایه‌گذار هم‌اکنون آماده اجرای این طرح و منتظر مصوبه‌ی شورای اسلامی شهر کرمان است که امیدواریم با ابلاغ مصوبه، کار خط کشی و نصب دستگاه‌ها به زودی آغاز شود.
وی اظهار امیدواری کرد: تا یک ماه آینده سامانه‌ی هوشمند پارکومتر در کرمان راه‌اندازی شود.
سیف‌الهی یادآور شد: مسیرهای اصلی شهر نظیر خیابان شهید بهشتی تا میدان شهدا، خیابان‌های فلسطین، جهاد، استقلال و بهمنیار و بخشی از بلوار جمهوری اسلامی و چند خیابان دیگر به این سامانه مجهز خواهد شد.
شهردار کرمان با بیان این‌که به تدریج اجرای این طرح در همه‌ی خیابان‌های شهر فراگیر خواهد شد،  گفت: در صورتی که نیاز باشد مسیرهای دیگری به این سیستم مجهز شوند، با تصویب شورای اسلامی شهر کرمان، این کار انجام خواهد شد.

چاپ

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - میدان شورا
کد پستی شهرداری:7614764447