موافقت شورای اسلامی شهر با طرح پیشنهادی شهرداری برای اجرای طرح تله کابین در جنگل قائم


در راستای توسعه سرمایه گذاری بخش خصوصی صورت گرفت :


موافقت شورای اسلامی شهر با طرح پیشنهادی شهرداری برای اجرای طرح تله کابین در جنگل قائم

alt

سرویس خبر :اداره ی روابط عمومی و اموربین الملل

در نشست شب گذشته‌ی شورای اسلامی شهر کرمان، اجرای پروژه‌ی مجتمع توریستی، ورزشی و فرهنگی تله کابین جنگل قائم کرمان با حضور مشاوران طرح بررسی و با اجرای این طرح در کرمان موافقت شد.
در این نشست ابعاد و مسیرهای مختلف اجرای تله کابین بررسی  و مقرر شد تا با انعقاد قرارداد با سرمایه‌گذار، طرح تله کابین در کرمان اجرا شود.
علی مهاجری رئیس شورای اسلامی شهر کرمان، در این رابطه با اشاره به سه پروژه‌ی پیشنهادی شهرداری کرمان با موسسه‌ی مالی و اعتباری عسکریه برای سرمایه‌گذاری در شهر کرمان، به اجرای پروژه‌ی مجتمع توریستی، ورزشی و فرهنگی تله کابین پارک جنگلی کرمان اشاره کرد و گفت: با اجرای این طرح، یکی از آرزوهای مردم کرمان محقق می‌شود.
شهردار کرمان هم در این نشست با اشاره به سه پروژه‌ای که قرار است با مشارکت موسسه‌ی مالی و اعتباری عسکریه در شهر کرمان اجرا شود ، گفت: در جهت اجرای سه پروژه، بین شهرداری کرمان و موسسه‌ی مالی و اعتباری عسکریه، مبادله‌ی تفاهم‌‌نامه صورت گرفته که یکی از این پروژه‌ها مجتمع توریستی، ورزشی و فرهنگی تله کابین پارک جنگلی کرمان است.
وی افزود: با توجه به این که در استان‌های جنوب شرق کشور تله کابین وجود ندارد، ایجاد اولین تله کابین منطقه‌ی جنوب شرق در کرمان کار ارزشمندی است؛ ضمن این‌که اجرای تله کابین در پردیسان قائم این محدوده از شهر را از نظر گردش‌گری بیش از پیش احیا می‌کند.

وی تملک و بازگشایی محدوده حد فاصل خیابان مهدیه تا مصلی کرمان به طول 850 متر و هم چنین اجرای پروژه ی تجاری  ،مسکونی در میدان قدیم تره بار شهرداری را از درگر پروژه های تعیین شده برشمرد و و افزود : تاکنون جلسات متعددی با شرکت تله کابین ایران برای اجرای طرح تله کابین در مجموعه جنگل قائم برگزار شده است که با توجه به موافقت اعضای شورا ی اسلامی شهر کرمان امیدواریم اقدامات اولیه طرح تا پایان سال جاری انجام شود.
اکبرزاده مشاور طرح تله کابین مجموعه جنگل قائم شهر کرمان نیز  با بیان اینکه پیرو دستور شهردار کرمان از سه ماه گذشته بررسی های لازم برای چگونگی و مسیر اجرای تله کابین در جنگل قائم آغاز شد ،گفت :مسیرهای مختلفی شناسایی و اعلام شدکه در صورت تصویب اقدامات اولیه کار به زودی آغاز می شود.

وی اضافه کرد : یکی از ایستگاه‌های این تله کابین بام کرمان در بالای کوه صاحب‌الزمان کرمان در نظر گرفته شده است که باتوجه به وجود محوطه‌ی وسیع چهار هکتاری در بالای کوه، این منطقه با احداث تله کابین تبدیل به منطقه‌ی گردش‌گری با امکانات و جاذبه‌های لازم می‌شود.
وی افزود: در بالای کوه صاحب‌الزمان می‌توان امکانات تفریحی و اقامتی از جمله هتل، رستوران، محل اطراق موقت خانواده‌ها، کتاب‌خانه، رصدخانه، شهربازی، ساختمان‌های چوبی برای اقامت افراد و استخر احداث کرد، به ویژه این که اختلاف دمای شش تا هشت درجه و وزش باد با سرعت هفت تا 15 کیلومتر در این منطقه، به خصوص در تابستان‌ها محدوده جنگل قائم را از شرایط ویژه‌ای برخوردار می‌سازد که برای شهروندان بسیار مناسب و دلپذیر خواهد بود.

اکبرزاده اضافه کرد:بخش اغظم وسایل لازم جهت اجرای این پروژه شامل کابین ها ،دکل ها ،قطعات ایستگاه ها و الکتروموتور ها در داخل ایران نامین می شود و برخی وسایل نیز که ساخت آنها در ایران مقرون به صرفه نیست از دیگر کشورها تامین می گردد.

وی هزینه احداث و راه اندازی تله کابین در این مجموعه را 18 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت : با توجه به جمعیت شهر کرمان ،فعالیت روزانه ی تله کابین و ظرفیت هر کابین ،پیش بینی می شود ظرف دو سال از راه اندازی این پزوژه ،هزینه ی صرف شده بر گردد.

گفتنی است: اعضای  شورای اسلامی شهرپس از  بررسی همه جانبه‌ی پیشنهاد شهرداری در خصوص انعقاد قرارداد با موسسه‌ی مالی و اعتباری عسکریه به منظور راه‌اندازی تله کابین، با استفاده از فضای طبیعی جنگل قائم و کوه‌های صاحب‌الزمان و اعلام نقطه نظرات خود در خصوص اجرا ی این پروژه شامل به حداقل رساندن تکیه گاه ها در طول مسیر ،دسترسی آسان شهروندان از نقاط مختلف شهر به نقطه ی شروع و حرکت تله کابین و هم چنین مناسب و کم شیب بودن مسیر ،موافقت خود را با اجرای این پروژه اعلام کردند.


چاپ

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - میدان شورا
کد پستی شهرداری:7614764447