توجه جدی به نظافت شهر در برپایی مراسم های عزاداری

توجه جدی به نظافت شهر در برپایی مراسم های عزاداری

alt

سرویس خبر :اداره ی روابط عمومی و اموربین الملل شهرداری

معاون خدمات شهري شهردار کرمان گفت :شهروندان باید به حفظ نظافت شهر دربرپایی مراسم های عزاداری و  نذری دادن در ایام محرم و صفر توجه جدی کنند.


مهندس حسین کردی ضمن تسلیت به مناسبت فرارسیدن ماه محرم و ایام شهادت امام حسین (ع) ،بر لزوم هم‌کاری و توجه ویژه‌ی شهروندان به حفظ نظافت شهر در این ایام  تاکید کرد.

وی گفت : تاکید بر پاکیزگی در حدیث معروف رسول اکرم(ص) هویداست و از نظر پیامبر اسلام(ص) «نظافت و پاکیزگی‌، نشانه ایمان است» اما با وجود به تاکیدات ائمه معصوم‌(ع) و بسیاری از بزرگان دین، برخی افراد در برابر موضوعات زیست‌محیطی و حفظ آن بی‌‌اعتنایند و گاهی بااقدامات نامناسب باعث کثیفی ،آاودگی و نازیبایی شهر می شوند.

کردی با بیان اینکه مردم  بایدبه رعایت حقوق شهروندان و حفظ بهداشت و نظافت شهر توجه جدی داشته باشند، افزود: پاکیزگی نشانه‌ی ایمان و رعایت آن برای مسلمان واجب است و مردم باید در برگزاری مراسم‌ها ضمن تکریم مقام شامخ بزرگان دین، زیبایی چهره‌ی شهر را حفظ کنند.
وی به هم‌کاری مردم با شهرداری در حفظ نظافت شهر در مناسبات مختلف ملی و مذهبی  در طول سال  اشاره کرد و گفت: این هم‌کاری‌ها تا حد مطلوب فاصله دارد.
وی بر حفظ نظافت کلیه‌ی خیابان‌ها و معابر سطح شهر به خصوص معابر فرعی و محله‌ها تاکید کرد.
قائم مقام شهردار  گفت: افرادی که در این ایام  اقدام به توزیع نذری در مساجد و تکیه ها می‌کنند، بهتر است برای حفظ نظافت شهر و جلوگیری از نازیبا شدن آن تعدادی پاکت و سطل  زباله در مقابل این مکان ها  قرار دهند تا شهروندان پس از پذیرایی، ظروف خالی خود را در پاکت‌های زباله بریزند.
معاون خدمات شهری شهردار کرمان، ضمن اشاره به این‌که در ایام محرم و صفر سال گذشته  کارگران تنظیف زحمات بسیاری را برای جمع‌آوری زباله‌های ریخته شده در سطح شهر متحمل شدند، از شهروندان خواست: با حفظ نظافت و زیبایی شهر، شهرداری را در ارائه‌ی خدمات بهتر و ارزنده‌تر به شهروندان یاری نمایند.

و ی گفت :برای رفاه حال بانیان و مسئولان مساجد و تکایا تعدادی سطل و پاکت زباله در اختیار آنها قرار خواهیم داد که آنها می توانند برای دریافت پاکت و سطل به سازمان موتوری شهرداری واقع در بولوارر 22 بهمن ساختمان شهرداری منطقه چهار مراجعه کنند.

وی هم چنین اظهارداشت : گشت های ویژه ای برای نظارت بر تمیزی سطح شهر توسط شهرداری های مناطق در این ایام فعالیت می کنند تا در صورت مشاهده زباله ، نسبت به رفع آن اقدام می کنند.


چاپ

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - میدان شورا
کد پستی شهرداری:7614764447