از اتوماسیون اداری شهرداری کرمان رونمایی شد

به‌صورت ویدیوکنفرانس؛

از اتوماسیون اداری شهرداری کرمان رونمایی شد

 

به‌دلیل جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، شانزدهمین هفته از پویش «افتتاح» شهرداری کرمان به رونمایی از اتوماسیون اداری اختصاص یافت

به گزارش کرمان‌آنلاین، در شانزدهمین هفته از پویش «افتتاح با شعار «هر هفته یک افتتاح» از اتوماسیون اداری شهرداری کرمان با قابلیت ویژۀ میز خدمت الکترونیکی، به‌صورت ویدیوکنفرانس رونمایی شد.

شهردار کرمان در آیین رونمایی از اتوماسیون اداری که با حضور جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر و مدیران شهرداری کرمان برگزار شد، با تأکید بر اینکه با راه‌اندازی اتوماسیون اداری، بخشی از دغدغه شهرداری برای ارایه خدمت بهتر به مردم مرتفع شده است، گفت: در حال حاضر در این زمینه به وضعیت نرمال رسیدیم، اما برای رسیدن به هدف نهایی، باید اقدامات بیشتری انجام دهیم.

سیدمهران عالم‌زاده سرعت انتقال اطلاعات را از ویژگی‌های عصر ارتباطات و اطلاعات دانست و گفت: درست نیست که کارهای اداری با صرف وقت زیاد از طریق کاغذ انجام شود و مردم هم مراجعه حضوری داشته باشند.

وی با بیان اینکه در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، عقب‌افتادگی زیادی در شهرداری وجود داشت، گفت: خوشبختانه با همکاری واحد‌های مختلف شهرداری، بستری فراهم شد تا بتوانیم به مردم خدمات از راه دور ارایه دهیم.

شهردار کرمان افزود: با راه‌اندازی اتوماسیون اداری، نظارت بیشتر می‌شود و احتمال فساد به حداقل می‌رسد؛ ضمن اینکه صرفه‌جویی در زمان نیز از مزیت‌های این سیستم است.

عالم‌زاده ادامه داد: این اقدام درنهایت به نفع مردم است و رضایت‌مندی ارباب رجوع را به‌همراه دارد.

وی با بیان اینکه آمادگی داریم فیبر نوری را گسترش دهیم و درجهت رسیدن به هدف ایده‌آل که همان شهر هوشمند است، گام‌های بزرگتری برداریم، به پیشرفت روزافزون تکنولوژی اشاره کرد و گفت: همگام شدن با تکنولوژی ضروری است و عقب‌ماندن در این زمینه، به ضرر شهرداری و مردم خواهد بود.

شهردار کرمان ضمن تشکر از مدیران و کارشناسان سازمان فاوای شهرداری گفت: باید با استفاده از تکنولوژی، به سمت شفافیت در همۀ حوزه‌ها حرکت کنیم.

عالم‌زاده همچنین از مدیران و کارشناسان سازمان فاوا خواست راه‌اندازی سیستم شهرسازی و نوسازیِ شهرداری را از اولویت‌های خود بدانند.

رییس کمیسیون اجتماعی، ورزش و جوانان شورای اسلامی شهر کرمان نیز در این آیین ضمن تشکر از شهردار کرمان و سایر همکارانش به‌واسطه فراهم‌ساختن زیرساخت‌های لازم افزود: فناوری باید ابزاری در دست مدیران جهت خدمت به مردم باشد.

احمد حسن‌زاده با بیان اینکه هدف باید خدمت‌رسانی به شهروندان باشد، تأکید کرد: باید به مؤلفه‌هایی که شهر هوشمند و شهرداری الکترونیک را معرفی می‌کند، دست یابیم.

منصور ایرانمنش، عضو شورای اسلامی شهر کرمان نیز راه‌اندازی اتوماسیون اداری را از اقدامات خوب و لازم شهرداری در رسیدن به شهر هوشمند دانست.

وی گفت: امیدورام هرچه زودتر نرم‌افزار شهرسازی و نوسازی نیز راه‌اندازی شود و در زمینۀ شفاف‌سازی و سرعت‌بخشیدن به کارها به اهداف والایی دست یابیم.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرمان نیز در این آیین با بیان اینکه در سال‌های گذشته نرم‌افزارهایی خریداری شد، اما عملیاتی نشده بودند، گفت: یکی از سامانه‌های مهم، اتوماسیون اداری بود که سال گذشته تصمیم گرفته شد تا نسخه جدید آن خریداری شود.

حیدر هادی‌زاده افزود: برای راه‌اندازی نسخه جدید اتوماسیون اداری، با پیمانکار قرارداد منعقد و اقدامات لازم برای راه‌اندازی آن شروع شد.

وی با بیان اینکه امروز به‌صورت رسمی از این اتوماسیون رونمایی می‌شود، گفت: وجود این سیستم موجب رفعِ نقص در سیستم خدمت‌دهی شهرداری و تحقق شهرداری الکترونیک می‌شود.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرمان اتوماسیون اداری را گام مهمی در راستای تحقق شهرداری الکترونیک دانست و گفت: این سیستم یک تکنولوژی تحت وب است و قابلیت‌های بیشتری نسبت به نسخه قبلی دارد که مهمترین آن زیرسیستم خدمات الکترونیکی است.

هادی‌زاده با بیان اینکه شهروندان در صورت دسترسی به اینترنت می‌توانند در خواست‌های خود را از خانه ثبت کنند، گفت: درخواست‌ها و نامه‌ها، در واحد‌های مختلف در گردش بوده و قابل رهگیری و پیگیری است.

وی افزود: قبل از ایجاد این امکان، شهروندان باید برای نتیجه کار به شهرداری مراجعه می‌کردند، اما با این قابلیت و دریافت کد رهگیری، دیگر نیاز به مراجعۀ مستقیم نیست.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرمان همچنین از برقراری ارتباط اتوماسیون اداری بین شورای اسلامی شهر و شهرداری خبر داد و گفت: این سیستم از لحاظ صرفه‌جویی، سرعت عمل و سهولت در کارها یک مزیت است.

هادی‌زاده به تحت پوشش بودن ۱۵ سازمان شهرداری ازجمله شهرداری‌های منطقه یک، دو و سه شهر کرمان، ساختمان جدید شهرداری و شورا، مدیریت تشخیص و وصول درآمدهای شهرداری، مدیریت مهندسی شبکه حمل‌ونقل و ترافیک و سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی اشاره کرد و گفت: تا پایان سال سازمان‌های بیشتری تحت پوشش قرار خواهند گرفت.

وی از فعالیت ۹۹۴ کاربر فعال در اتوماسیون اداری شهرداری و ۲۱ کاربر در شورای اسلامی شهر خبر داد و گفت: همچنین در میز خدمت الکترونیک، علاوه بر درخواست شهروندی، ثبت شکایات نیز دیده شده است.

هادی‌زاده افزود: برای اجرای ۱۵ کیلومتر فیبر نوری، دو میلیارد تومان و برای اتوماسیون اداری، سه میلیارد تومان هزینه شده است.

وی ادامه داد: در مجموع برای فیبر نوری، نرم‌افزار اتوماسیون اداری و نرم‌افزار شهرسازی، پنج میلیارد تومان هزینه شده است.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرمان با بیان اینکه در این دوره از مدیریت شهری، در حوزه فناوری، بیش از هفت میلیارد تومان هزینه شده است، گفت: شهرداری کرمان با این مبلغ می‌توانست دوسه پروژۀ عمرانی را اجرا و افتتاح کند، اما با توجه به اهمیت اتوماسیون اداری و فناوری اطلاعات و ارتباطات، این مبلغ به این حوزه اختصاص یافت.

چاپ

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - میدان شورا
کد پستی شهرداری:7614764447