برپایی همایش روز جهانی دیابت وقلب در فرهنگسرای کوثر شهرداری کرمان

برپایی همایش روز جهانی دیابت وقلب در فرهنگسرای کوثر شهرداری کرمان

سرویس خبر :اداره ی روابط عمومی و اموربین الملل شهرداری

 

همایش روز جهانی دیابت و قلب روزگذشته با هدف افزایش آگاهی شهروندان نسبت به حفظ سلامت  ومبارزه با بیماریها در فرهنگ‌سرای کوثرشهرداری كرمان برگزار شد.

در این مراسم کارشناس بیماری‌های غیرواگیر دانشگاه علوم پزشکی مهم‌ترین علت شیوع دیابت راعوض شدن سبک زندگی و تغذیه افراد دانست وگفت:ورزش منظم وتغذیه مناسب می تواند ازبروز این گونه بیماریها جلوگیری کند.

زرین‌تاج کوهستانی ادامه داد:با توجه به این‌که یکی از‌ مشکلات اصلی سلامت جامعه‌‌ی ما، بیماری‌های غیرواگیر و به‌خصوص در صدر آن‌ها دیابت و مشکلات قلبی و عروقی است، در همین راستا این همایش در پنجمین سال خودش با هم‌کاری فرهنگ‌سرای کوثر برگزار شد.
وی با اشاره به این‌که مهم‌ترین علت شیوع دیابت، عوض شدن سبک زندگی و تغذیه و بار استرسی است که در جامعه وجود دارد، ادامه داد: آموزش سلامت یکی از اهداف و رویکردهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است و در حوزه‌ی دانشگاه کرمان نیز، معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی این رسالت را که موجب ارتقای سلامت مردم است، بر عهده دارد.
وی افزود: از جمله کارهای ما برای آموزش و یادگیری مردم در زمینه‌ی پیش‌گیری از دیابت و مشکلات قلبی و عروقی، برگزاری همین همایش‌هاست.

چاپ

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - میدان شورا
کد پستی شهرداری:7614764447