اهمیت تملک‌های شهرداری در سرعت‌بخشیدن به اجرای پروژه‌های شهری

معاون مالی و اقتصادی شهردار کرمان تأکید کرد:

اهمیت تملک‌های شهرداری در سرعت‌بخشیدن به اجرای پروژه‌های شهری

 

معاون مالی و اقتصادی شهردار کرمان گفت: رسیدگی سریع‌تر به مسایل مربوط به تملک‌ها در شهرداری موجب سرعت‌بخشیدن به روند اجرای پروژه‌های شهری می‌شود.

به گزارش کرمان‌آنلاین، رضا دادگرپور، در جلسۀ معارفۀ مدیر واحد املاک شهرداری کرمان، ضمن تبریک فرارسیدن هفتۀ «بسیج»، با تأکید بر نقش مهم تملک‌های شهرداری در سرعت‌بخشیدن به اجرای پروژه‌های عمرانی، افزود: در حوزۀ املاک بیشتر در زمینۀ تملک املاک مسیری، مشکل داریم که باید برای احقاق حق شهرداری و همچنین مالکان، به‌گونه‌ای اقدام شود که حقی از طرفین ضایع نشود.

وی خاطرنشان کرد: برای مثال در خصوص تقاطع‌های غیرهم‌سطح تا زمانی که املاک توسط شهرداری تملک نشود، ورودی و خروجی پل را نمی‌توان به‌طور کامل اجرا کرد.

معاون مالی و اقتصادی شهردار کرمان با بیان اینکه مشکلی که در رابطه با پل «ایثار» با آن مواجه هستیم، این است که به‌دلیل عدم تملک، راست‌گرد پل هنوز اجرا نشده است، گفت: مشکل این است که شهرداری نمی‌تواند املاک دولتی را تصرف کند و تا زمانی هم که تصرف نشود، نمی‌توانیم راست‌گرد پل را اجرا کنیم.

دادگرپور تأکید کرد: رسیدگی به مسایل مربوط به تملک‌ها در شهرداری بسیار مهم است و انجام سریع‌تر آن موجب سرعت‌بخشیدن به روند اجرای پروژه‌های شهری خواهد شد.

معاون مالی و اقتصادی شهردار کرمان همچنین ضمن قدردانی از تلاش‌ها و خدمات «محمدرضا نخعی» که بیش از دوسال سرپرست واحد املاک شهرداری بود، از کارکنان این واحد خواست با مدیریت جدید، همکاری کامل داشته باشند تا اقدامات حوزۀ املاک شهرداری با سرعت بیشتری پیگیری شود.

دادگرپور خاطرنشان کرد: پیگیری وضعیت اسناد املاک شهرداری و پرونده‌های حقوقی املاک نیز بسیار ضروری است.

در این جلسه، «محسن محمدی»، به‌عنوان «سرپرست واحد املاک شهرداری کرمان» معرفی و از خدمات «محمدرضا نخعی» سرپرست پیشین این واحد که چندی پیش به سرپرستی شهرداری منطقه یک منصوب شد، تقدیر به‌عمل آمد.

گفتنی است؛ «محسن محمدی» پیش از این، مدیر حراست شهرداری منطقه دو و همچنین مدیر حراستِ سازمان املاک شهرداری کرمان بوده است.

چاپ

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - میدان شورا
کد پستی شهرداری:7614764447