ساختِ گلبرگ اول آرامستان جدید به مراحل پایانی خود نزدیک می‌شود

شهردار کرمان:

ساختِ گلبرگ اول آرامستان جدید به مراحل پایانی خود نزدیک می‌شود

 

شهردار کرمان، از مراحل پایانی آماده‌سازی گلبرگ اول آرامستان جدید با ظرفیت ۳۴۰۰ قبر خبر داد.

به گزارش کرمان‌آنلاین، سیدمهران عالم‌زاده افزود: با توجه به وضعیت موجود، قبرستان فعلی، فقط تا سه هفتۀ دیگر جای دفن اموات وجود دارد؛ مگر اینکه جاهای دیگری را اضافه کنیم که به صلاح شهر نیست.

وی با بیان اینکه به همین دلیل تلاش می‌کنیم تا پایان هفته، مسیر دسترسی به قبرستان جدید را آسفالت کنیم، گفت: این مسیر به طول هفت کیلومتر در قالب طرح پویش آسفالت شهر کرمان و طی دو فاز چهار و سه کیلومتر آسفالت خواهد شد.

شهردار کرمان افزود: در هفته‌های آتی بخشی از قبور پیش‌ساخته نیز در محل نصب خواهد شد و امکانات موقت آب و برق را فعلاً به کمک ژنراتور و منبع آب تأمین می‌کنیم.

عالم‌زاده با بیان اینکه در حال حاضر بزرگترین مشکلی که در خصوص آرامستان جدید داریم، تأمین دائمی آب و برق این آرامستان است، گفت: به همین دلیل جلسه‌ای با معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خواهیم گذاشت تا شرکت‌های آب و برق، این کار را زودتر انجام دهند.

وی افزود: همچنین تلاش می‌کنیم به‌زودی دفن اموات، در آرامستان جدید انجام گیرد.

شهردار کرمان در عین حال بیان کرد: البته این کار، یک چالش اجتماعی هم دارد و آن اینکه برای جابه‌جایی آرامستان، باید مردم آماده و پذیرا شوند؛ چراکه هم مسافت آرامستان جدید بیشتر است و هم اینکه عده‌ای اصرار دارند همچنان در قبرستان فعلی دفن داشته باشند که باعث می‌شود انتقال تدریجی صورت گیرد.

عالم‌زاده افزود: با این حال در این زمینه با شورای اسلامی شهر هماهنگی‌های لازم خواهد شد و سعی می‌کنیم انتقال تدریجی انجام گیرد.

وی در خصوص خرید قبور توسط مردم نیز گفت: قیمت‌ها مشخص شده و بعد از  تصویب نهایی اعلام خواهد شد؛ ضمن اینکه فعلاً پیش‌خرید نداریم و افراد فقط می‌توانند قبر خریداری کنند.

شهردار کرمان افزود: وقتی که ظرفیت کامل و گلبرگ‌های دیگر آماده شود، پیش‌فروش نیز انجام خواهد شد.

عالم‌زاده ادامه داد: در مرحلۀ اول حدود ۳۴۰۰ قبر (۱۷۰۰ قبر دوطبقه) در گلبرگ اول آماده خواهد شد.

وی در خصوص اینکه آیا قانون، تأمین زیرساخت‌ها را به‌عهدۀ شهرداری گذاشته است و یا شرکت‌های خدمات‌رسان، گفت: تأمین آب و برق معابر شهری چه داخل و چه خارج از شهر، به‌عهدۀ شرکت‌های خدمات‌رسان است، اما از آنجا که احتمالاً آن‌ها هم مشکلات اعتباری دارند، شهرداری سعی می‌کند با توافق و یا تهاتر، آن‌ها را یاری کند.

چاپ

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - میدان شورا
کد پستی شهرداری:7614764447