پیام رهبر معظم انقلاب مُهر تأییدی بر عملکرد، رفتار و گفتار آیت‌الله جعفری است

شهردار کرمان با قرائت پیام رهبر انقلاب در پی درگذشت آیت‌الله جعفری:

پیام رهبر معظم انقلاب مُهر تأییدی بر عملکرد، رفتار و گفتار آیت‌الله جعفری است

 

شهردار کرمان با قرائت پیام رهبر معظم انقلاب، در پی درگذشت عالم جلیل‌القدر، آیت‌الله سیدیحیی جعفری گفت: پیام معظم‌ له، مُهر تأییدی بر عملکرد، رفتار و گفتار آیت‌الله جعفری در طی سالیانی است که نمایندگی ولی فقیه در استان و امامت جمعه کرمان را بر عهده داشتند.

به گزارش کرمان‌آنلاین، سیدمهران عالم‌زاده در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان که در سالن سادات برگزار شد، ضمن تسلیت ارتحال آیت‌الله سیدیحیی جعفری، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان، افزود: این لطف رهبر معظم انقلاب به مردی از دیار کریمان را باید ارج بنهیم.

وی همچنین از ساخت و نصب سردیس مرحوم آیت‌الله سیدیحیی جعفری، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان در چهارراه امام جمعه شهر کرمان در صورت موافقت شورای اسلامی شهر خبر داد.

شهردار کرمان با بیان اینکه آیت‌الله سیدیحیی جعفری، از عالمان دینی مجاهد و بزرگواری بودند که وجهۀ مردمی داشتند و وابسته به هیچ گروه و جریان سیاسی  نبودند، گفت: زنده نگه داشتن یاد ایشان وظیفه ماست.

عالم‌زاده هفتۀ بسیج و کارآفرینی و روز کودک را  نیز به همه شادباش گفت و با اشاره به اینکه هفتۀ بسیج، یادآور ازخودگذشتگی‌های فرزندان رشید ایران اسلامی است که در طول عمر با عزت این نهاد مردمی، همواره در قامت تعهد، اخلاص، ایمان و تخصص، ایفای نقش کرده‌‌اند، افزود: بسیج، در کنار مردم، همراه با مردم و مایه مباهات و افتخار نظام است و پرواضح است که نقش بسیج در کنار دیگر نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی و مجموعۀ دستگاه‌های خدمتگزار، در رخدادهای مختلف هم‌چون محرومیت‌زدایی، عمران و آبادانی وغیره، حقیقتاً کم‌نظیر و بی‌بدیل و شایستۀ تقدیر است.

عالم‌زاده با بیان اینکه نقش‌آفرینی بسیج را در عرصه‌های علمی، فرهنگی، سازندگی، محرومیت‌زدایی وغیره شاهد بوده‌ایم، گفت: بسیجیان در مقابله با شیوع ویروس کرونا نیز، جزو نخستین گروه‌ها بودند که برای مهار این ویروس خانمان‌سوز، پا به عرصه گذاشتند.

وی افزود: همچنین یکی از کارکردهای بسیج، حضور در عرصه‌های اجتماعی و خدمت‌رسانی به مردم است که این مهم، یکی از وجوح اشتراک بسیج و شهرداری است.

شهردار کرمان ادامه داد: بسیجیان شهرداری کرمان نیز در قالب پایگاه بسیج شهید فاضلی، تمام تلاش خود را برای تعامل با بسیج و سپاه و خدمت‌رسانی به شهروندان به‌کار گرفته است.

عالم‌زاده از افتتاح خانۀ شهروندی کارآفرینی و توانمندسازی شهرداری کرمان با حضور برخی از اعضای شورا در هفتۀ گذشته نیز خبر داد و گفت: توسعۀ کارآفرینی، موجب اشتغال و خودکفایی مالیِ شهروندان می‌شود و آثار مثبتی بر اجتماع و فرهنگ شهروندی خواهد داشت و عدم ترویج کارآفرینی نیز، به افزایش مشکلات اقتصادی ازجمله نرخ بیکاری منجر خواهد شد که دارای تأثیرات مخرب اجتماعی در بین شهروندان خواهد بود.

وی افزود: به همین منظور، خانه شهروند کارآفرینی و توانمندسازی راه‌اندازی شد تا محلی برای توانمندسازی شهروندان، به‌ویژه اقشار آسیب‌پذیر جامعه باشد.

عالم‌زاده ادامه داد: فعالیت خانه شهروندی کارآفرینی و توانمندسازی، در حوزۀ کسب‌و‌کارهای خانگی و فعالیت‌های استارت‌آپی است و تلاش می‌کند بین این دو قشر پیوند ایجاد کند.

شهردار کرمان با بیان اینکه هفتۀ آینده در تاریخ نهم آذرماه 99 ساختمان جدید شهرداری که مدتی است به بهره‌برداری رسیده، افتتاح خواهد شد: گفت: این ساختمان را با دعوت از استاندار کرمان و رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی افتتاح خواهیم کرد.

عالم‌زاده به بازدید خود از آرامستان جدید اشاره کرد و از نزدیک‌شدن به مراحل پایانی آماده‌سازی گلبرگ اول آرامستان جدید با ظرفیت ۳۴۰۰ قبر (۱۷۰۰ قبر دو طبقه) خبر داد.

وی با اشاره به اینکه کار زیرسازی آسفالت جادۀ اصلی آرامستان جدید آغاز شده است، افزود: تلاش کردیم تا پایان هفته، مسیر دسترسی به قبرستان جدید را آسفالت شود، اما با توجه به بارندگی اخیر، ممکن است این هفته تمام نشود.

شهردار کرمان ادامه داد: در حال حاضر، برای تأمین روشنایی و آب آرامستان جدید از امکانات موقت آب و برق به کمک ژنراتور و منبع آب استفاده می‌کنیم.

عالم‌زاده تأکید کرد: بزرگترین مشکلی که در خصوص آرامستان جدید داریم، تأمین دائمی آب و برق این آرامستان است و به همین دلیل جلسه‌ای با معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خواهیم گذاشت تا شرکت‌های آب و برق، این کار را زودتر انجام دهند.

وی همچنین به ساماندهی حیوانات بدون صاحب به‌خصوص سگ‌ها اشاره کرد و گفت: علی‌رغم اینکه انجمن حمایت از حیوانات بدون صاحب امکانات خود را از محل سایت شهرداری جمع کرد، شهرداری امکانات لازم را خریداری کرد و در محل قرار داد.

شهردار کرمان ادامه داد: همچنین با کمک حامیان، جمع‌آوری و عقیم‌سازی این حیوانات انجام می‌شود.

عالم‌زاده افزود: سایت دوم این پناهگاه هم آماده و فنس‌کشی شده و بعد از نصب سایبان، تقریباً آماده خواهد شد.

شهردار کرمان در بخش دیگر صحبت‌های خود به شرایط اجتماعی و اقتصادی فعلی جامعه اشاره کرد و گفت: تصمیم گرفتیم به درخواست تعدادی از  متقاضیان در شهرداری کرمان، یک گروه جهادی راه بیندازیم که ببا حضور تعدادی از کارکنان شهرداری، داوطلبانه در قالب یک قرارگاه در حوزه‌های مختلف عمرانی، اجتماعی و ورزشی، با تعامل با بنیاد خیریه بناهای ماندگار شهرداری و کمک‌های مردمی، جهادی کار کنند.

عالم‌زاده افزود: در این قرارگاه از حضور کارکنان داوطلب در ساعت غیراداری برای کمک به برخی از افراد جامعه که دچار آسیب‌های اجتماعی شده‌اند، بهره خواهیم برد.

وی همچنین به جابه‌جایی کوره‌های آهک‌پزی در شهرک صنعتی نیز اشاره کرد و گفت: ۱۸ کورهۀ آهک‌پزی این به سایتی در جادۀ شرف‌آباد در نزدیکی کوره‌ها انتقال داده خواهد شد.

شهردار کرمان گفت: این انتقال به ترتیب صورت می‌گیرد و به این چالش زیست‌محیطی که در این محله وجود دارد، پایان خواهد داد.

چاپ

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

 سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - میدان شورا
کد پستی شهرداری:7614764447