از فاز نخست نصب 150 اِلمان سردار دل‌ها در کرمان رونمایی

با همکاری سپاه ثارالله و شهرداری کرمان؛

از فاز نخست نصب 150 اِلمان سردار دل‌ها در کرمان رونمایی شد

 

با هماهنگی سپاه ثارالله و شهرداری کرمان، از فاز نخست نصب 150 اِلمان از سردار دل‌ها که قرار است تا قبل از سالگرد این شهید سرافراز در 150 نقطه از شهر کرمان نصب شود، رونمایی شد.

به گزارش کرمان‌آنلاین، فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان در آیین رونمایی از المان سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی، در چهارراه «ولی‌عصر» کرمان که هم‌زمان با هفتۀ بسیج، برگزار شد، ضمن تسلیت سالروز رحلت حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله‌علیها، بیان کرد: المان‌های یادبود سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی، مزین به بیانات و فرازهایی از وصیت‌نامۀ این شهید بزرگوار است که با همکاری شهرداری کرمان در 150 نقطه از شهر نصب می‌شود.

سردار حسین معروفی افزود: یکی از مؤلفه‌های فعالیت‌های فرهنگی و فرهنگ‌سازی، اِلمان‌سازی و فضاسازی در شهر است که درواقع زیربنای فرهنگ‌سازی، گفتمان‌سازی، شبکه‌سازی و درنهایت جریان‌سازی محسوب می‌شود.

وی نصب المان‌های شهدا، سرداران شهید و به‌ویژه سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی را در جهت ترویج و حفظ شعائر دینی و مسئولیت اجتماعی دانست و افزود: سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی، صاحب مکتب است و حفظ و ترویج مکتب او مسئولیت ماست.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان ادامه داد: امروز شهر کرمان به‌واسطۀ شهادت و مجاهدت‌های سردار بزرگ جبهۀ مقاومت، جهانی شده و توجه همۀ جهان به ما معطوف شده است؛ بنابراین، باید به‌گونه‌ای عمل کنیم که هر غیرکرمانی که وارد شهر ما می‌شود، این شهر را به‌عنوان شهر سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی بشناسد.

سردار معروفی بیان کرد: ما در ستاد ترویج «مکتب حاج‌قاسم سلیمانی» و برنامه‌ریزی برای سالگرد، با هماهنگی شهردار محترم و مجموعۀ شهرداری به این نتیجه رسیدیم که یک کار ماندگار در شهر کرمان انجام دهیم و فضاهایی ماندگار برای ترویج مکتب سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی طراحی شود.

وی یادآور شد: با هماهنگی سپاه و شهرداری، 150 نقطه در شهر کرمان ازجمله ورودی‌های شهر، چهارراه‌ها و میدان‌ها، ورودی و خروجی و مسیر گلزار شهدا و مسیر میدان «بسیج» تا میدان «عاشورا»، تا قبل از فرارسیدن نخستین سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی، مزین به المان‌هایی ویژه خواهد شد.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان بیان کرد: در فاز نخست، 20 اِلمان نصب شده، 25 اِلمان نیز هفتۀ آینده نصب می‌شود و تا 15 روز مانده به سالگرد سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی، 150 اِلمان ویژۀ این شهید بزرگوار در شهر کرمان نصب خواهد شد.

سردار معروفی افزود: از شهرداری، شورای اسلامی شهر و همکارانم در سپاه ثارالله استان برای انجام این اقدام فرهنگی ماندگار تشکر می‌کنم.

شهردار کرمان نیز در حاشیۀ این آیین در جمع خبرنگاران، یکی از سیاست‌ها و دغدغه‌های شهرداری را هویت‌بخشی به فضاهای عمومی شهری، فضاسازی و زیباسازی دانست و گفت: احیا و ترویج ارزش‌های انقلابی، دینی و ملی، یکی از برنامه‌هایی است که در دستور کار شهرداری کرمان قرار دارد.

سیدمهران عالم‌زاده کیفیت و جذابیت فضاهای عمومی شهر را یکی از مهمترین اقدامات در راستای توسعه‌یافتگی بیان کرد و گفت: این مهم در افزایش نشاط و پویایی اجتماعی تأثیر مستقیم دارد.

وی با بیان اینکه سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی، شخصیتی جهانی است، به رونمایی از اِلمان‌های شهری با مضمون سردار دل‌ها اشاره کرد و گفت: هدف از نصب اِلمان‌های سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی، آشنایی نسل سوم و چهارم انقلاب با منش و مشی این شهید سرافراز جهان اسلام است.

شهردار کرمان افزود: تا سالگرد سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی، 150 اِلمان و تابلو با مضمون سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی، برای فضاسازی شهر کرمان ویژۀ ایام سالگرد این شهید عزیز در شهر کرمان نصب خواهد شد تا شهر کرمان برای برگزاری مراسم سالگرد شهادت سردار دل‌ها، آماده شود.

عالم‌زاده ترویج مکتب سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی را وظیفۀ همگان دانست و تأکید کرد: شهرداری کرمان نیز خود را ملزم به ترویج مکتب این شهید بزرگوار می‌داند.

عالم‌زاده با بیان اینکه سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی، حق بزرگی بر گردن مردم کرمان دارد، اظهار امیدواری کرد شهرداری کرمان بتواند دِین خود را به این شهید عزیز ادا کند.

چاپ

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - میدان شورا
کد پستی شهرداری:7614764447