کلانتری 22 کرمان افتتاح شد

در بیست‌ودومین هفته از پویش «افتتاح» شهرداری کرمان؛

کلانتری 22 کرمان افتتاح شد

 

در بیست‌ودومین هفته از پویش «افتتاح» و با شعار «هر هفته یک افتتاح»، کلانتری 22 شهر کرمان که توسط شهرداری کرمان ساخته شده بود، افتتاح شد.

به گزارش کرمان‌آنلاین، شهردار کرمان در این آیین که با حضور سردار ناظری، فرمانده نیروی انتظامی استان کرمان و برخی از اعضای شورای اسلامی شهر و مدیران شهری حضور داشتند، ضمن گرامی‌داشت هفتۀ بسیج و تسلیت وفات حضرت معصومه (س) گفت: با توجه به اهمیت جایگاه کلانتری‌ها در تأمین نظم و امنیت و سرعت‌بخشیدن به خدمت‌رسانی به شهروندان در محله‌ها، کلانتری 22 واقع در خیابان «غدیر» تقدیم نیروی انتظامی شد.

سیدمهران عالم‌زاده با بیان اینکه هر شهری برای رسیدن به توسعۀ پایدار، به برقراری نظم و امنیت نیاز دارد، گفت: امنیت به‌عنوان یکی از ارکان اساسی توسعه، شامل چند بُعد سخت‌افزاری، نرم‌افزاری و نیروی انسانی است.

وی ادامه داد: در حوزۀ نیروی انسانی در عرصه‌های نظامی و انتظامی کشور، مشکلی نداریم؛ چراکه فعالان این عرصه از سرمایه‌های ارزشمند کشور و از نیروهای متخصص و متعهد هستند، اما در دو حوزۀ نرم‌افزاری و سخت‌افزاری، باید توجه ویژه‌ای مبذول شود.

شهردار کرمان با اشاره به اهمیت جایگاه کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها به‌عنوان بخشی از ابعاد سخت‌افزاری مورد نیاز تأمین امنیت و خدمت‌رسانی به شهروندان، خاطرنشان کرد: از آن‌جاکه حوزۀ عملکرد کلانتری‌ها درون محله‌هاست، باید به نسبت تعداد محله‌ها و وسعت شهرها از سرانۀ کافی برخوردار باشند.

عالم‌زاده تأکید کرد: تأمین امنیت در زمینۀ نرم‌افزاری نیازمند تجهیز حوزه‌های فناوری اطلاعات و سیستم‌های نظارتی جهت کنترل نظم و امنیت است.

شهردار کرمان در پایان از همکاران خود در شهرداری کرمان که تلاش کردند این کلانتری ساخته شود، تشکر کرد و افزود: امیدواریم با برقراری کامل امنیت و نظم در جامعه و کاهش زمینه‌های جرم، فساد و آسیب‌های اجتماعی، نیاز به فضاهای امنیتی و انتظامی به حداقل برسد.

فرمانده انتظامی استان کرمان نیز در این مراسم ضمن تشکر از شهردار و مجموعه شهرداری کرمان به‌دلیل تکمیل و راه‌اندازی کلانتری 22، به مردم کرمان برای انتخاب اعضای لایق و شایسته در شورای اسلامی شهر و به اعضای شورا برای انتخاب شهردار پرتلاش و صاحب ایده در بخش‌های مختلف، تبریک گفت.

سردار عبدالرضا ناظری افزود: شهرداری کرمان با حمایت اعضای شورای شهر، توجه خاصی به حوزۀ امنیت در بخش‌های مختلف ازجمله امنیت اجتماعی و امنیت ترافیکی دارد.

وی خاطرنشان کرد: برقراری نظم و امنیت همواره یکی از دغدغه‌ها و مطالبه‌های اصلی مردم بوده و خوشبختانه این دوره از درخشان‌ترین دوران شهر کرمان است که توجه ویژه‌ای به امنیت مردم وجود دارد.

فرمانده انتظامی استان کرمان بیان کرد: اقدام شهرداری در راه‌اندازی کلانتری 22 واقع در شهرک «الغدیر» با جمعیت بالای 50 هزار نفر، شایستۀ قدردانی است.

سردار ناظری خاطرنشان کرد: تأکید بر تکمیل طرح‌ها و پروژه‌های نیمه‌تمام که در این دورۀ مدیریت شهری اتفاق افتاده و نمونۀ آن تکمیل کلانتری در شرایط دشوار اقتصادی فعلی است، یک اقدام جهادی و شایستۀ تقدیر است.

وی بیان کرد: اساس کار کلانتری‌ها پیشگیری از وقوع جرم در محله‌ها و خدمت‌رسانی به شهروندان ساکن در محله‌های شهری است و بر این اساس هرچه کلانتری‌ها به محل سکونت مردم نزدیک‌تر باشند، ضمن صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌ها، موجب افزایش حس امنیت و آرامش در شهروندان می‌شود.

فرمانده انتظامی استان کرمان افزود: از خیّران می‌خواهیم با ورود به بخش نیروی انتظامی، به خیّران امنیت‌ساز بپیوندند و ما را در خدمت‌رسانی بهتر به مردم یاری دهند.

سردار ناظری یادآور شد: نیروی انتظامی استان کرمان نیز قصد دارد با الگوبرداری از اقدام شایستۀ شهرداری در راه‌اندازی پویش «افتتاح» با شعار «هر هفته یک افتتاح»، تا پایان سال‌جاری هر هفته یکی از طرح‌های نیمه‌تمام اماکن انتظامی را افتتاح کند تا بتوانیم خدمت‌دهی بهتری به مردم شریف استان داشته باشیم.

گفتنی‌ است؛ کلانتری 22 شهر کرمان واقع در خیابان «غدیر» جنب «مسجدالمعین» مجهز به تمام تجهیزات و بخش‌های لازم ازجمله اسلحه‌خانه و بازداشتگاه، توسط شهرداری کرمان آماده و تحویل نیروی انتظامی کرمان شد.

کلانتری 22 توسط همسر شهید «عبدالله حسینی‌پور» از شهدای نیروی انتظامی کرمان افتتاح شد.

چاپ

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - میدان شورا
کد پستی شهرداری:7614764447