ضرورت طراحی المان‌های ماندگار برای سالگرد شهادت سردار دل‌ها

در نشست اعضای کمیتۀ عمرانی و یادمان‌های شورای سیاست‌گذاری مکتب سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی تأکید شد:

ضرورت طراحی المان‌های ماندگار برای سالگرد شهادت سردار دل‌ها

   

در نشست اعضای کمیتۀ عمرانی و یادمان‌های شورای سیاست‌گذاری مکتب سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی، بر طراحی المان‌های ماندگار و انجام اقدامات فاخر و بی‌نقص برای سالگرد سردار دل‌ها تأکید شد.

به گزارش کرمان‌آنلاین، سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری کرمان، سیزدهم آذرماه، در نشست اعضای کمیتۀ عمرانی و یادمان‌های شورای سیاست‌گذاری مکتب سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی، با تأکید بر ضرورت طراحی و نصب سردیس و تندیس سردار شهید حاج‌قاسم سلیمانی، بیان کرد: هماهنگی با سایر ارگان‌های دولتی استان درخصوص نصب بنر و فضاسازی سطح شهر در آستانۀ سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج‌قاسم قاسم سلیمانی، جهت جلوگیری از انجام اقدامات پراکنده و بدون هماهنگی، ضروری است.

رامین امیرمداح خاطرنشان کرد: چهارراه «ولی‌عصر» با توجه به قرار داشتن در مجاورت «بیت‌الزهرا» منزل سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی، باید به‌صورت ویژه طراحی شود.

معاون اجرایی سپاه ثارالله استان کرمان نیز در این جلسه، ضمن تشکر از اقدامات مناطق مختلف شهرداری در نصب المان‌های سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی، خاطرنشان کرد: ساخت سردیس و تندیس سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی در میادین و گذرهای اصلی، به‌طور جدی در دستور کار قرار دارد، اما به‌دلیل حساسیت و اهمیت این مهم و لزوم دریافت مجوز برای طرح‌های ارایه‌شده، زمان‌بر است.

سرهنگ منصور ذوالعلی، تأکید کرد: در طراحی المان‌های یادبود سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی، باید بین‌المللی‌بودن شخصیت و مکتب سردار سلیمانی، مد نظر قرار گیرد.

وی با تأکید بر ضرورت استفاده از طرح‌ها و متریال ماندگار برای فضاسازی‌های سطح شهر، بیان کرد: با هدف یادبود شهدای تشییع، المانی ویژه برای نصب در میدان «آزادی» طراحی شده که در صورت تأیید، اجرا خواهد شد.

اسماعیل جهانشاهی، مدیر حراست شهرداری کرمان نیز در این جلسه با تأکید بر اینکه هر اقدامی برای یادبود سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی، باید فاخر و بی‌نقص باشد، افزود: طراحی و نصب المان‌های ویژه در ‌ورودی‌های شهر باید در اولویت قرار گیرد.

معاون سیما و منظر سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان نیز در این جلسه بیان کرد: 40 تابلوی فلکسی دوطرفۀ نوری با هماهنگی سپاه ثارالله استان در شهرداری‌های مناطق مختلف جانمایی شده و در حال نصب است.

عماد محسنی‌تکلو افزود: علاوه بر این، جانمایی برای نصب 10 تابلو در رفیوژ میانی بلوار «شهید عباس‌پور» (پارادیس) توسط شهرداری انجام و تابلوها خریداری شده‌اند.

وی ادامه داد: 40 تابلوی کوچک برای نصب روی تیرهای برق نیز خریداری شده و 10 تابلوی تک‌پایه کاشی نیز در محدودۀ گلزار شهدا نصب خواهد شد.

معاون سیما و منظر سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان خاطرنشان کرد: المان‌هایی از جنس کاشی و چلنیوم برای نصب در هفت ورودی شهر کرمان طراحی شده است.

محسنی‌تکلو یادآور شد: از آن‌جاکه بنرها و تابلوهای شهری به‌مناسبت سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی، به اندازۀ کافی در سطح شهر نصب می‌شود، استفاده از پارچه، بیرق و پرچم محتوی تصاویر سردار دل‌ها در برخی قسمت‌های شهر نیز تنوع و جذابیت بیشتری ایجاد خواهد کرد.

در این جلسه، در رابطه با المان‌ها و طرح‌هایی که قرار است روی پل‌های عابر پیاده و تقاطع‌های غیرهم‌سطح شهر نصب شود، توضیحاتی ارایه شد.

همچنین توضیحاتی درخصوص اصلاحات طرح «گذر فرهنگی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی» از میدان «بسیج» تا میدان «شورا» و چهارراه «پاسداران»، شامل المان ورودی، تابلوی دوطرفه و تابلوهای پورتابل روی دیوارها، بیان شد.

چاپ

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - میدان شورا
کد پستی شهرداری:7614764447