ساخت دو مرکز خیریه در شهر کرمان آغاز شد

با مشارکت شهرداری کرمان و خیران؛
ساخت دو مرکز خیریه در شهر کرمان آغاز شد

 

با مشارکت شهرداری کرمان، مؤسسه خیریه کمک‌رسانی «حضرت زهرا» (س) و انجمن حمایت از بیماران دیابتی «عرفان سلامت»، کلنگ ساخت دو مرکز خیریه در شهر کرمان به زمین زده شد.
به گزارش کرمان‌آنلاین، شهردار کرمان در مراسم کلنگ‌زنی این دو مرکز خیریه، که با حضور جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر، مدیران شهرداری و اصحاب رسانه برگزار شد، ضمن قدردانی از شورای اسلامی شهر کرمان به‌دلیل حمایت از اقدامات عام‌المنفعه شهرداری، از مدیر مؤسسه خیریه بناهای ماندگار شهرداری کرمان نیز به‌واسطه پیگیری و حمایت از خیران تشکر کرد.
سیدمهران عالم‌زاده همچنین از مهندس جلال‌ماب، شهردار اسبق شهر کرمان، به‌عنوان بانی ایجاد مؤسسه خیریه بناهای ماندگار شهرداری کرمان یاد و از وی تشکر کرد و افزود: در این دوره اهتمام جدی بر پرداختن به امور خیرخواهانه به خصوص در حوزۀ سازمان‌های مردم‌نهاد وجود داشته و تا پایان این دوره نیز این رویه همچنان ادامه خواهد داشت.
وی با بیان اینکه خیران، پشتیبان سازمان‌های مردم‌نهاد هستند، گفت: برای ایجاد مراکز خیریه، بخشی از توان خیران صرف هزینه‌های اولیه ازجمله خرید زمین و گرفتن پروانه ساختمانی می‌شود که امکان دارد روند کار را با کُندی مواجه کند.
شهردار کرمان افزود: بنابراین، شهرداری می‌تواند از طریق مؤسسه خیریه بناهای ماندگار، با واگذاری زمین و کمک در پرداخت هزینه پروانه ساخت‌وساز، آن‌ها را یاری کند که تاکنون از این اقدام دریغ نکرده است.
عالم‌زاده ادامه داد: ساخت این دو مرکز نیز در راستای اقدامات شهرداری در جهت امور عام‌المنفعه است که امیدواریم با پیگیری انجمن حمایت از بیماران دیابتی «عرفان سلامت» و مؤسسه خیریه کمک‌رسانی «حضرت زهرا»(س)، ساخت این دو مرکز به نتیجه برسد.
وی افزود: در ادامۀ مسیر و رسیدن به نتیجۀ نهایی نیز، شهرداری و شورای شهر، با این دو سازمان مردم‌نهاد همراهی خواهند کرد.
مدیرعامل انجمن خیریه حمایت از بیماران دیابتی «عرفان سلامت کرمان» نیز به فعالیت این انجمن اشاره کرد و گفت: این انجمن در جهت کمک به کنترل بیماری دیابت و حمایت از افراد بی‌بضاعت دیابتی فعال است و 6000 بیمار دیابتی را تحت پوشش دارد.
عباسی ضمن ابراز خرسندی از توجه شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر کرمان به این موضوع افزود: شهرداری با اختصاص فضایی به بیماران دیابتی، نه‌تنها نیاز انجمن، بلکه نیاز جامعه را پاسخ داده است.
وی ادامه داد: ساختمان اختصاصی انجمن خیریه حمایت از بیماران دیابتی، مجموعۀ آموزشی و درمانی خواهد بود که امیدواریم با حمایت مالی خیران ساخته شود.
اسدی، مدیرعامل خیریه کمک‌رسانی «حضرت زهرا»(س) نیز از تحت پوشش قرار دادن 405 خانوار نیازمند و ارایۀ خدمات مددکاری و مشاوره خبر داد و ضمن تشکر از شهرداری و شورای اسلامی شهر کرمان به‌واسطه واگذاری زمین برای ساخت این مجموعه گفت: نقشه‌های ساخت‌وساز آماده است و تلاش داریم با حمایت خیران، تا یک‌سال آینده این مجموعه را به بهره‌برداری برسانیم.
لازم به ذکر است؛ محدودۀ واگذاری زمین برای ساخت این دو مرکز در جنب بازارچه شهرداری قرار دارد و شهرداری علاوه بر واگذاری زمین، برای احداث دو مرکز مذکور، در هزینۀ صدور پروانه ساخت‌وساز نیز مشارکت خواهد کرد.

 

   

   

 

چاپ