استقبال بسیار خوب مردم از اجراي هنر آييني تعزيه در كرمان

استقبال بسیار خوب مردم از اجراي هنر آييني تعزيه در كرمان

alt

سرویس خبر: اداره روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری

معاون فرهنگي و اجتماعي شهرداري كرمان با اشاره به اجراي 10  تعزيه در دهه اول محرم در پارك شهيد مطهري كرمان،  گفت: استقبال مردمي از اجراي هنر آييني تعزيه خواني در این شهر بسيار خوب بوده است.

حجت الاسلام "مرتضي حسيني" افزود: آيين تعزيه خواني در كرمان از 29 آبان ماه آغاز و تا 9 آذرماه ادامه داشته كه با استقبال بسيار خوب اقشار مختلف مردم همراه شده است.

وي ادامه داد:‌ تعزيه خواني در محل پارك مطهري كرمان توسط گروه تعزيه خواني فاطميه زنگي آباد به سرپرستي "محمد حسين سلجوقي" برگزار شد.

وي يادآور شد: اجراي تعزيه در محل پارك مطهري كرمان در ماه محرم، در هشت سال گذشته به صورت مستمر اجرايي شده است.

معاون شهردار كرمان در ادامه، اجراي سوگواره هاي پوستر عاشورايي و تصويرسازي قصه هاي عاشورا را از ديگر ويژه برنامه هاي معاونت فرهنگي و اجتماعي شهرداري كرمان در ايام محرم ذكر كرد.

وي نصب بيلبوردهاي متناسب با شئون ماه محرم را از ديگر اقدامات انجام شده در ماه محرم دانست و تصريح كرد: در طراحي اين بيلبوردها تلاش شده تا با استفاده از احاديث و جملات مناسب، ابعاد مختلف واقعه عظيم عاشورا تبيين شود.

وي يادآور شد:‌ در ايام محرم همچنين با سياه پوش كردن ميادين و بلوارهاي سطح شهر، فضاي ظاهري شهر نيز با حال و هواي محرم الحرام درآميخته شد.

حجت الاسلام حسيني افزود: در واحدهاي زيرمجموعه معاونت فرهنگي و اجتماعي شهرداري كرمان نيز در ايام محرم برنامه هاي سلسه مباحث شور و شعور حسيني، كلاس هاي مداحي ويژه نوجوانان و مسابقه كتابخواني، آيين هاي معنوي زيارت عاشورا و دوره هاي قرآن و احكام برگزارشده است.

چاپ

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - میدان شورا
کد پستی شهرداری:7614764447