سوگواره پوستر عاشورایی در کرمان برگزار می شود


سوگواره پوستر عاشورایی در کرمان برگزار می شود


alt

سرویس خبر :اداره ی روابط عمومی و اموربین الملل شهرداری کرمان

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری کرمان گفت: سومین سوگواره پوستر عاشورایی 18 و 19 آذر در محل فرهنگسرای کوثر کرمان برگزار می شود.

حجت الاسلام ˈمرتضی حسینیˈ افزود: در دو روز برگزاری این سوگواره، هنرمندان گرافیست استان در رده های سنی مختلف با بهره گیری از حضور اساتید برجسته، به تولید آثار هنری در زمینه عاشورا اقدام می کنند.

وی بیان کرد: در این سوگواره از حضور اساتیدی از جمله ˈمجتبی یزدانپناهˈ، ˈامید مقدسیˈ، ˈمحمد خضری مقدمˈ، ˈمحمدرضا هاشمی نژادˈ و ˈمحمد علیزادهˈ استفاده شده است.

حجت الاسلام حسینی ادامه داد: هنرمندانی که طرح اولیه خود را به دبیرخانه این سوگواره ارسال کرده اند در دو روز برگزاری این برنامه، طرح های خود را به طور کامل آماده می کنند.

وی تصریح کرد: سال گذشته نیز 200 اثر در این سوگواره ارایه شد که ضمن انتخاب پنج اثر برتر، 40 اثر در بخش نمایشگاه در معرض دید عموم قرار گرفت.

وی به اهدای جوایزی از جمله چهار میلیون ریال به نفر اول، سه میلیون ریال به نفر دوم و دو میلیون ریال به نفر سوم اشاره و بیان کرد: همچنین به شش اثر نیز بدون رتبه بندی، هر اثر یک میلیون ریال اهدا می شود.

معاون شهردار کرمان، هنر را زبانی گویا و تاثیرگذار در حوزه های مختلف توصیف کرد و افزود: همواره در معاونت فرهنگی و هنری شهرداری کرمان تلاش شده تا با بهره گیری از استعدادهای هنرمندان جوان و نیز با استفاده مناسب از ظرفیت های هنری در راستای توسعه فرهنگی جامعه تلاش شود.


چاپ

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - میدان شورا
کد پستی شهرداری:7614764447