شهرداری کرمان به امکانات و تجهیزات اطفای حریق نیاز دارد

نوشته شده در .

شهرداری کرمان به امکانات و تجهیزات اطفای حریق نیاز دارد

 

سخنگو و مسئول ارتباطات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان، بر ضرورت تجهیز این سازمان به تجهیزات اطفای حریق ساختمان‌های بلندمرتبه تأکید کرد.
به گزارش کرمان‌آنلاین، محمدرسول جهانشاهی، با اشاره به مشکلات اطفای حریق ساختمان‌های بلندمرتبه گفت: بعد از بروز حوادث در ساختمان‌های بلندمرتبه در کشور، بارها اعلام شده تجهیزات سازمان آتش‌نشانی شهر کرمان در صورت وقوع آتش‌سوزی و حادثه در ساختمان‌های بلندمرتبه، برای مهار آتش کافی نیست.
وی با بیان اینکه متأسفانه با توجه به مشکلات شهرداری‌ در تأمین بودجه برای این مهم، تاکنون اقدام مؤثری انجام نگرفته است، گفت: در شهر کرمان ساختِ ساختمان‌های بلندمرتبه به‌طور چشم‌گیری در حال افزایش است؛ بنابراین، وجود تجهیزات برای اطفای حریق این ساختمان‌ها بسیار ضروری است.
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری افزود: اگرچه در ساختمان‌های بلندمرتبه، ایمن‌سازی ازجمله نصب تجهیزات خودکار اطفای حریق اولین قدم برای پیشگیری از آتش‌سوزی است، اما وجود تجهیزات مدرن آتش‌نشانی عامل دیگری برای جلوگیری از گسترش حریق در این ساختمان‌هاست.
جهانشاهی با بیان اینکه تجهیزات قدیمی و فرسوده در مهار آتش‌سوزی ساختمان‌های بلندمرتبه، مانند تلاش برای کندن تونل با قاشق است، به تجهیزات مهم آتش‌نشان‌ها شامل لباس‌ها و وسایل یک آتش‌نشان که جان و امنیت او را تأمین می‌کند، اشاره کرد و گفت: در صورتی که تجهیزات مدرن و استاندارد برای یک آتش‌نشان خریداری شود، ایمنی او در عملیات بسیار بیشتر می‌شود.
وی افزود: سبک بودن تجهیزات مدرن، باعث می‌شود آتش‌نشان‌ها در فعالیت‌های سنگین خود، دچار خستگی کمتری شوند و با تنفس بهتر و امکان حرکت سریع‌تر، از جان خود حفاظت کنند و به امداد شهروندان بشتابند.

چاپ