کرمان، برای برگزاری مراسم دومین سالگرد شهادت سردار دل‌ها آماده می‌شود

کرمان، برای برگزاری مراسم دومین سالگرد شهادت سردار دل‌ها آماده می‌شود

 

نشست کارگروه ویژه مراسم سالگرد شهادت سردار دل‌ها، با حضور مدیران شهری، در شهرداری کرمان برگزار شد.
به گزارش کرمان‌آنلاین، سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری کرمان در این نشست بر تلاش بیشتر و سریع‌تر همه واحدهای شهرداری برای برگزاری هرچه بهتر مراسم سالگرد شهادت سردار دل‌ها تأکید کرد.
محمود ایرانمنش، تلاش و همکاریِ بیشتر تمام مدیران شهری را برای آمادگی شهر کرمان جهت برگزاری مراسم سالگرد شهادت سردار دل‌ها ضروری دانست و گفت: ۲۷ مورد اقدام ازجمله تأمین روشنایی مسیر گلزار شهدا، پیگیری پیاده‌روسازی مسیر گلزار شهدا، اجرای دیواره‌نگاره در مسیر، حذف زوائد بصری مسیر، جانمایی موکب‌ها در مسیر گلزار شهدا، رنگ‌آمیزی جدول‌های مسیر و رنگ‌آمیزی و طراحی دیواره‌ها و تاج زیرگذر «گنبد جبلیه»، در دستور کار قرار دارد.
وی همچنین بر ساماندهی و اصلاح پله‌های بالای گلزار شهدا تأکید کرد.
سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری کرمان، با بیان اینکه با توجه به‌ کاهش آمار ابتلا به ویروس کرونا، پیش‌بینی می‌شود حدود ۵۰ هزار زائر در سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی در شهر کرمان حضور پیدا کند، گفت: از مجموعه مدیران شهرداری کرمان درخواست داریم نهایت تلاش خود را برای آماده‌سازی شهر کرمان جهت برپایی این مراسم به‌کار گیرند.
ایرانمنش بر اصلاح مشکلات ورودی‌های شهر کرمان نیز تأکید کرد.
مهدی نیکویی، معاون حمل‌ونقل و امور زیربنایی شهردار کرمان نیز به تنظیف مسیر گلزار شهدا و استفاده از نیروهای شهرداری برای انجام امور خُرد در این مسیر اشاره کرد.
معاون شهردار و سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمان نیز از پیگیری جهت استقرار موکب در ورودی‌های شهر و مسیر گلزار شهدا در ایام هفته مقاومت و سالگرد شهادت سردار دل‌ها خبر داد.
عبدالرضا شیخ‌شعاعی همچنین با اشاره به پیاده‌راه شدن مسیر گلزار شهدا از «گنبد جبلیه» تا گلزار شهدا و مرقد مطهر سردار دل‌ها، از پیگیری برای تهیه تعدادی «ون برقی» جهت تردد سالمندان در این مسیر خبر داد.
وی بر افزایش تابلوهای راهنمای مسیر مرقد مطهر سردار دل‌ها، در ورودی‌های شهر کرمان تأکید کرد و گفت: تعدادی المان و تابلو نیز برای این ورودی‌ها در نظر گرفته شده است.
معاون شهردار و سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری افزود: لوگوی «کرمان، جهان‌شهر مقاومت و هنر ایرانی» برای فضاسازی محیطی شهر کرمان در ایام هفته مقاومت و سالگرد شهادت سردار دل‌ها، در حال طراحی است.
شیخ‌شعاعی از نصب المان سردار دل‌ها در فرودگاه نیز خبر داد.
سیدمرتضی حسینی، شهردار منطقه سه شهر کرمان هم بر نصب تابلوی راهنمای مسیر و استقرار موکب در ورودی‌های شهر کرمان به سمت گلزار شهدا و مرقد مطهر سردار دل‌ها تأکید کرد.
لازم به ذکر است؛ برگزاری جلسه کارگروه ترافیک برای تعیین مسیر گلزار شهدا، هرس درختان مسیر، اجرای برنامه‌های فرهنگی در زمان برگزاری مراسم، تعویض چراغ‌های گاردریل‌ها و تنظیف و نورپردازی مناسب دریاچه پردیسان قائم(عج)، از دیگر موارد مطرح‌شده در این نشست بود.
همچنین در این نشست، بر رفع مشکلات پایانه مسافربری «آدینه کرمان» و نصب المان سردار دل‌ها در این پایانه، تأکید شد.

چاپ