با تخلیۀ غیرمجاز خاک‌ونخاله ساختمانی برخورد جدی می‌شود

سرپرست معاونت خدمات‌شهری شهرداری کرمان اعلام کرد:
با تخلیۀ غیرمجاز خاک‌ونخاله ساختمانی برخورد جدی می‌شودسرپرست معاونت خدمات‌شهری شهرداری کرمان گفت: با افرادی که خاک‌ونخاله‌های ساختمانی را در مکان‌های غیرمجاز تخلیه می‌کنند، برخورد جدی و قانونی می‌شود.
به گزارش کرمان‌آنلاین، محمود ایرانمنش، در جلسه‌ای که با حضور معاونان خدمات شهری و مسئولان واحد اجرائیات مناطق پنج‌گانۀ شهر کرمان برگزار شد، ساماندهی خاک‌ونخاله‌های ساختمانی را جزو برنامه‌های در دستور کار معاونت خدمات‌شهری در این دوره دانست و افزود: برای پاک کردن چهرۀ شهر کرمان از خاک‌ونخاله‌های ساختمانی، گام‌های مهم و عملیاتی برداشته شده و سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرمان به‌طور جدی در در حال بررسی این مسئله است.
وی خاطرنشان کرد: خاک‌ونخاله‌های ساختمانی باید به‌صورت قانونی و در محل‌های از پیش تعیین‌شده تخلیه شود.
سرپرست معاونت خدمات‌شهری شهرداری کرمان افزود: موارد تخلیۀ خاک‌ونخاله در محل‌های غیرمجاز باید مستندسازی شود و به‌منظور برخورد قانونی، شخص متخلف و خودروهای غیرمجاز حمل نخاله‌های ساختمانی، تحویل مقامات قضایی شوند.
 
تجهیزات و امکانات سازمان آتش‌نشانی باید به‌روز شود
سرپرست معاونت خدمات‌شهری شهردار کرمان، همچنین در جلسه‌ای که با حضور مدیر هماهنگی و نظارت بر عملکرد خدمات شهری، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان و جمعی از مدیران این سازمان برگزار شد، گفت: افزایش ایمنی شهر در گرو تجهیز و به‌روزرسانی تجهیزات و ماشین‌آلات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری است.
ایرانمنش با اشاره به اینکه سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی، یک سازمان بزرگ و در ارتباط مستقیم با ایمنی همشهریان است، خاطرنشان کرد: آمادگی جسمانی پرسنل این سازمان ضروری است؛ بنابراین، باید برنامه‌های متنوع ورزشی در دستور کار این سازمان قرار گیرد تا پرسنل همیشه پرتوان، سالم و آماده باشند.
وی، حضور نیروهای آتش‌نشانی در بازار بزرگ کرمان را ضروری دانست و تأکید کرد: برای امنیت جان شهروندان و کسبه و تأمین ایمنی بازار، استقرار یک ایستگاه آتش‌نشانی در این مکان ضرورت دارد.
سرپرست معاونت خدمات‌شهری شهردار کرمان با اشاره به اهمیت و نقش پیام‌های شهروندی، نصب بنر و فرهنگ‌سازی در فضای مجازی، در جلوگیری از بروز حوادث، یادآور شد: سازمان آتش‌نشانی باید با همکاری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری، در راستای ارتقای دانش عمومی مردم در زمینۀ پیشگیری از حوادث، بالا بردن سطح ایمنی و چگونگی ایمن‌سازی تلاش کند.
ایرانمنش بیان کرد: تهیۀ نقشۀ ایمنی شهر بسیار مهم است و سازمان آتش‌نشانی باید این مهم را در دستور کار قرار دهد.
 
ضرورت استفاده از ظرفیت مردمی محلۀ «سرآسیاب» برای پیشرفت و آبادانی محله
سرپرست معاونت خدمات‌شهری شهرداری کرمان، همچنین در نشستی که با حضور شهردار منطقه چهار کرمان، مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری و جمعی از مدیران شهری و شورای محلۀ «سرآسیاب» برگزار شد، وجود شهروندان وظیفه‌شناس را برای شهر یک مزیت دانست و افزود: محلۀ «سرآسیاب» دارای ظرفیت مردمی بسیار بالایی است که می‌توان از این ظرفیت برای پیشرفت و آبادانی محله استفاده کرد.
ایرانمنش بیان کرد: شهروندان مسئولیت‌پذیر، شهرداری را در ادارۀ بهتر شهر یاری می‌کنند و محلۀ «سرآسیاب» کرمان، ظرفیت بالایی برای مشارکت‌پذیری دارد.
وی افزود: باید به سمت بهبود وضعیت موجود در «سرآسیاب» حرکت کنیم و با برنامه‌ریزی درست، هرچه سریع‌تر خدمات شهری مطلوبی را در این منطقه به همشهریان ارائه دهیم.
سرپرست معاونت خدمات‌شهری شهرداری کرمان، توزیع عادلانۀ خدمات شهری را جزو اولویت‌های این معاونت اعلام کرد و افزود: با انجام کار کارشناسی در حال برنامه‌ریزی برای توزیع عادلانۀ خدمات به همشهریان هستیم و قصد داریم این خدمات را در تمام نقاط شهر به‌صورت عادلانه تقسیم کنیم.

چاپ