تخفیف های ویژه پایان سال و بخشودگی عوارض شهرداری


  

شهردار کرمان خبر داد:

 

تخفیف های ویژه پایان سال و بخشودگی عوارض شهرداری

 alt

شهردار کرمان، از تخفیف‌های ویژه‌ی پایان سال و بخشودگی عوارض شهرداری خبر داد.

ابوالقاسم سیف‌الهی در حاشیه‌ی نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان افزود: برای رفاه حال شهروندان و رونق گرفتن ساختمان‌سازی در سطح شهر کرمان، مصوبه‌ای از شورای اسلامی شهر کرمان اخذ شد که طی آن 25 درصد بخشودگی به افرادی که در دی‌ماه پروانه‌ی ساختمان دریافت کنند؛ تعلق می‌گیرد.
وی با بیان این‌که این بخشودگی شامل افرادی است، که وجه نقد به حساب شهرداری واریز نمایند؛ اظهار داشت: هم‌چنین با شرط پرداخت وجه نقد، افرادی که در بهمن اقدام به اخذ پروانه نمایند، شامل 20 درصد و افرادی که در اسفند ماه اقدام کنند، شامل 15 درصد بخشودگی خواهند شد.
سیف‌الهی افزود: افرادی هم که بر اثر تخلف، جریمه‌ی کمیسیون ماده‌ی 100 به آن‌ها تعلق گرفته است، می‌توانند با مراجعه به شهرداری‌های مناطق براساس جدول موجود، از درصدی بخشودگی استفاده کنند.
وی هم‌چنین خاطر نشان کرد: افرادی هم که بدهی معوق به شهرداری دارند و موعد چک آن‌ها رسیده اما موفق به پرداخت نشده‌اند، در صورت پرداخت نقدی مشمول درصدی تخفیف خواهند شد.
شهردار کرمان، با اشاره به لایحه‌های عوارضی شهرداری کرمان، گفت: لوایح عوارضی شهرداری با 25 درصد افزایش نسبت به سال گذشته، تا هفته‌ی آینده تقدیم شورای اسلامی شهر کرمان می‌شود تا پس از بررسی در کمیسیون‌های شورا، در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان به تصویب نهایی برسد.
سیف‌الهی به سرمایه‌گذاری‌های در دست اقدام شهر کرمان نیز اشاره و خاطر نشان کرد: در نشست شورای اسلامی شهر کرمان، مقرر شد به منظور اجرای مجموعه‌ی تفریحی، فرهنگی و تجاری صنعت ساختمان در میدان بیرم‌آباد، بازگشایی یکی از فازهای مسیر 45 متری کوثر (سیدی) از مصلی تا خیابان مهدیه و هم‌چنین تله‌کابین جنگل قائم، نشست نهایی اعضای شورا، شهرداری کرمان و سرمایه‌گذار بخش خصوصی در مشهد برگزار و قرارداد نهایی منعقد شود.
وی هم‌چنین با اشاره به بیش از 20 میلیارد تومان مطالبات معوق شهرداری از دستگاه‌های اجرایی؛ در خصوص اعمال حکم کمیسیون ماده‌ی 77 در رابطه با این دستگاه‌ها، گفت: در صورت عدم پرداخت بدهی دستگاه‌های اجرایی به شهرداری‌های سراسر کشور، در هر شهر کمیسیون ماده‌ی 77 با حضور یک نماینده از شورای اسلامی شهر، یک نماینده از وزارت کشور و یک قاضی دادگستری تشکیل و حساب‌های دستگاه‌های مربوطه مسدود می‌شود.
سیف‌الهی خاطرنشان کرد: در کرمان ما به سمت تعامل با دستگاه‌های اجرایی پیش رفتیم و مقرر شد سهام یک نیروگاه برق به شهرداری واگذار شود تا با فروش آن در بورس، مطالبات شهرداری وصول گردد.

 

 

 

 

چاپ

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - میدان شورا
کد پستی شهرداری:7614764447