باز شدن گره ترافیکی پنج راه 24 آذر با اجرای طرح ترافیکی

باز شدن گره ترافیکی پنج راه 24 آذر با اجرای طرح ترافیکی

alt

سرویس خبر :اداره ی روابط عمومی و اموربین الملل شهرداری کرمان

شهردار منطقه دو شهری در نشست خبری روز گذشته از آغاز اجرای طرح ترافیکی در پنج راه 24 آذر خبر داد.

مهندس علی ایلاقی ضمن اشاره به وسعت منطقه ی دو گفت: این منطقه در شمال غرب شهر کرمان قرار گرفته است که از بولوار حجاج تا میدان آزادی،از میدان آزادی تا چهارراه ولی عصر (عج) را دربر می گیرد.

وی بابیان اینکه  اکثر ساخت و سازها در این منطقه انجام می شود، ادامه داد: واحد خدمات شهری این منطقه به صورت شبانه روزی در حال فعالیت و خدمات دهی به شهروندان است؛ به طوری که روزانه بین 120 تا 150 تن زباله از سطح این منطقه جمع آوری می شود.

وی اضافه کرد: جمع آوری به موقع زباله ها و تنظیف معابر و خیابان ها از جمله اقدامات مهمی است که در سطح مناطق انجام می شود ولی  متاسفانه به دلیل آنکه اکثر اوقات فعالیت های یاد شده از اواخر  شب تا زمان سحر انجام می پذیرد، از دید مردم پنهان مانده است.

شهردار منطقه دو در ادامه آب های سطحی را یکی از مشکلات اصلی عنوان کرد و افزود: به دلیل نبود شیب بندی خوب در سطح شهر کرمان، با بارش کمترین میزان بارندگی شاهد آب گرفتگی در برخی از معابر و خیابان ها هستیم که جمع آوری آب ها به خصوص در زمستان حجم فعالیت این شهرداری را دوچندان می کند.

وی ضمن اشاره به ارزش ریالی زمین ها و افزایش میزان ساخت و ساز در این منطقه در مقایسه با دیگر مناطق گفت: با توجه به سیاست کاری مهندس سیف الهی شهردار کرمان، بخشی از درآمد در این منطقه و بخشی در مناطق دیگر هزینه می شود تا شاهد رشد و آبادانی در کلیه مناطق سطح شهر باشیم.

ایلاقی در بخش دیگری از صحبت های خود به اجرای تقاطع غیرهمسطح در سطح منطقه خبر داد و افزود: یکی از تقاطع ها چهارراه کوثر در حال اجراست که پیمانکار اول به دلیل عدم فعالیت مناسب خلعیت  شد که پس از انتخاب  پیمانکار جدید ، کار آغازشده و به خوبی در حال انجام است.

وی از جابجایی لوله های آب و گاز در مسیر اجرای این تقاطع خبر داد و خاطرنشان کرد: با همکاری اداره برق در حال جابجایی تیرهای برق هستیم.

 ایلاقی ابراز امیدواری کرد: در صورت تامین به موقع منابع مالی، این پل حداکثر تا نیمه اول سال 92 به بهره برداری می رسد.

وی از اجرای تقاطع غیرهمسطح دیگر در سه راه معلم به صورت مشترک بین منطقه دو و سه خبر داد و گفت: متاسفانه به دلیل عدم همکاری صاحبان املاک اطراف این پل، کار تملک ضعیف انجام می شود که امیدواریم با مرتفع شدن این مسائل، این پل هر چه سریعتر به بهره برداری برسد.

شهردار منطقه دو از اجرای طرح ترافیکی در پنج راه 24 آذر خبر داد و گفت: در اجرای این طرح مسیرهای مختلف منتهی به این محدوده بر اساس نیاز یک طرفه،دو طرفه و حتی بسته شده است که تلاش می کنیم تا پایان ماه جاری این طرح به صورت کامل اجرایی شده و در رفع گره ترافیکی این محدوده موثر باشد.

وی از احداث مسجد و سرویس بهداشتی جدید در پارک مادر خبر داد و گفت: مسجد پارک شهید مرتضوی نیز در حال احداث است و تا نوروز و حضور مسافران به بهره برداری می رسد.

ایلاقی ضمن اشاره به تخفیفات در نظر گرفته شده توسط شهرداری  در سه ماهه ی پایان سال جاری، از شهروندان خواست از این فرصت استفاده کنند.

ایلاقی از حاشیه نشینی به عنوان غده ی سرطانی یاد کرد و گفت: حاشیه نشینی مشکل بزرگی است که همه با آن درگیر هستند و گرچه پلیس های ساختمان با آنها برخورد می کنند، ولی هنوز این مشکل در مناطق ریشه کن نشده است.

وی اضافه کرد: برای حل این مشکل همکاری ارگان های مختلف از جمله استانداری، فرمانداری و دادگستری را می طلبد که از مسئولان فهیم در این زمینه با شهرداری همکاری کنند تا هرچه سریعتر این مشکل برطرف شود.

معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه دو نیز در این نشست با بیان این که به شهر باید به عنوان موجود زنده نگاه کرد که متاسفانه ترافیک، آلودگی هوا، بالا آمدن آب های سطحی، آفت زدن درختان مشکلات و بیماری های این موجود زنده است، افزود: بخش قابل توجهی از این مشکلات به دلیل اقدامات و عملکرد نادرست شهروندان به وجود می آید که اگر شهروندان با شهرداری همکاری می کردند، شاهد این گونه مشکلاتنخواهیم بود.

عبدالرسول رمضانی از اجرای 86 هزار و 222 مترمربع زیرسازی در معابر و خیابان های این منطقه به خصوص بولوار جمهوری، شهرک های الهیه، هوانیروز و شهرداری خبر داد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون قریب 105 هزار و 807 مترمربع روکش آسفالت نیز انجام شده است.

وی 21 هزار و 667 متر طول جدول گذاری، 12 هزار و 500 مترمربع فرش موزاییک را از دیگر اقدامات انجام شده در این منطقه برشمرد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 7 هزار تن آسفالت برای لکه گیری در سطح این منطقه استفاده شده است.

در ادامه این نشست معاون امور شهر شهرداری منطقه دو نیز با بیان این که روزانه قریب 150 تن زباله از سطح این منطقه جمع آوری می شود که این میزان در ماه های پایانی سال دو برابر می شود، افزود: حدود 100 کارگر با 40 دستگاه کامیون صبح و شب اقدام به جمع آوری زباله می کنند.

وی خاطرنشان کرد: سالانه قریب دو میلیارد تومان برای جمع آوری زباله ها هزینه می شود.

یداله علی زاده گفت: 208 کارگر هر روز چهار میلیون و 700 مترمربع معابر و کوچه های سطح این منطقه را تنظیف می کنند. وی از اجرای طرح تفکیک زباله به صورت پایلوت در خیابان هزار و یک شب ،شفاو سرجنگلداری خبر داد و گفت: در این سه خیابان سطل های زباله در سه رنگ متفاوت جهت تفکیک و جمع آوری زباله های تر و خشک تحویل منازل مسکونی شده است و سازمان موتوری نیز کار جمع آوری آنها را انجام می دهد.

وی از برخورد با 239 مورد ساخت و ساز غیرمجاز، 850 مورد سدمعبر، 126 مورد دست فروش و همچنین جمع آوری 139 متکدی در شش ماهه ی اول سال جاری خبر داد و گفت: 20 نفر نیرو به همراه شش وانت مزدا در سه شیفت کاری به عنوان پلیس ساختمان در سطح شهر مشغول گشت زنی هستند و در صورت مشاهده هر گونه تخلف با آنها برخورد خواهند کرد.

چاپ

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - میدان شورا
کد پستی شهرداری:7614764447