بررسی نهایی حسابرسی شهرداری کرمان در نشست عمومی شورا

بررسی نهایی حسابرسی شهرداری کرمان در نشست عمومی شورا

alt

سرویس خبر: اداره ی روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری

شب گذشته حسابرسی شش ساله ی شهرداری کرمان مورد بررسی نهایی اعضای شورای اسلامی شهر کرمان قرار گرفت.

رئیس کمیسیون بودجه و امور حقوقی شورای شهر در حاشیه ی نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان که شب گذشته با حضور رئیس شورای شهر، شهردار کرمان ، اعضای شورای اسلامی شهر کرمان و حسابرس منتخب شهرداری در سالن شورا برگزار شد، با بیان اینکه کار حسابرسی شهرداری قریب شش سال (از سال 85 تا 90 )انجام نشده بود، ادامه داد: در سال 1388 شهرداری کرمان جهت حسابرسی ،قراردادی با شش مشاور و یک مشاور مادر که هماهنگ کننده دیگر مشاوران بود، منعقد کرد که خوشبختانه کار حسابرسی دو ماه قبل به پایان رسید و کار جهت بررسی به شورای شهر ارائه شد.

سام افزود: اعضای شورای اسلامی طی چندین جلسه متوالی گزارش مشاوران را مورد بررسی قرار دادند که برای بررسی و تصویب نهایی گزارش حسابرسان ،در جلسه عمومی این هفته شورا نیز مطرح گردید.

وی نتیجه ی حسابرسی شهرداری را مشروط اعلام کرد و افزود: اشکالات و ایرادهایی طی نامه ای به شهرداری ابلاغ شده است تا شهرداری اصلاحاتی را بر روی آن انجام دهد.

سام نتیجه ی کار حسابرسان، حسابرس مادر و همچنین همکاری شهرداری در این راستا را بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت: شورا از وضعیت موجود بسیار راضی است.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: حسابرسی با دو هدف شناسایی ایرادها و مشکلات و مشخص کردن بستر، زمینه و مسیری برای آینده انجام شده است که تلاش کردیم در این زمینه راهکارها و پیشنهادات خوب و جدیدی ارائه دهیم.

سام ادامه داد: شهرداری کرمان نیز در این زمینه قول مساعد داده است تا با تشکیل کار گروهی،  ایرادات و اشکالات مطرح شده از سوی حسابرسان را بررسی و نسبت به اصلاح آنها اقدام کند.

چاپ