برپایی سلسله مباحث فرزندپروری در فرهنگسرای کوثر شهرداری کرمان


برپایی سلسله مباحث فرزندپروری در فرهنگسرای کوثر شهرداری کرمان

alt

 سلسله مباحث فرزندپروری با موضوع «آشنایی با انواع موادمخدر و شناخت آسیب‌های آن» در فرهنگ‌سرای کوثر شهرداری کرمان برگزار شد.

زادسر کارشناس موادمخدر در این نشست با اشاره به اینکه  بحث موادمخدر به یک بحران در سطح جهان تبدیل شده است، گفت:‌ امروزه علاوه بر موادمخدر سنتی مثل تریاک، موادمخدر جدید که بسیار خطرناک‌تر از تریاک هستند، پا به عرصه‌ی وجود گذاشته‌اند.
وی قرار گرفتن در مجاورت کانون تولید موادمخدر، کسب لذت، کنجکاوی، تفریح، رفع مشکلات روحی و در دسترس بودن مواد مخدر را از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر مصرف این قبیل مواد ارزیابی کرد و افزود: در گذشته راه ورود موادمخدر سنتی به کشور مشخص بود و اقدامات تاثیرگذاری در زمینه‌ی جلوگیری از ورود این مواد انجام می‌شد، اما امروزه موادمخدر صنعتی به راحتی در آزمایشگاه‌های خانگی نیز قابل تهیه و تولید است.
زادسر تشخیص ابتلای افراد به مواد مخدر صنعتی را بسیار سخت ارزیابی کرد و افزود: این قبیل مواد به علت شکل طبیعی، بی بو بودن و نیز ایجاد شادابی و تحرک زیاد در مصرف‌های اولیه، قابل تشخیص نیستند.
این کارشناس موادمخدر، گفت:‌ 84 درصد معتادان، سابقه‌ی مصرف سیگار را دارند؛ هم‌چنین برطبق آمار 45 درصد معتادان موادمخدر، زیر 29 سال سن دارند و 30 درصد این افراد نیز بین 30 تا 39 سال سن دارند.

چاپ

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - میدان شورا
کد پستی شهرداری:7614764447