وضعیت پرداخت مطالباتِ پیمانکاران مناسب است

شهردار کرمان:

وضعیت پرداخت مطالباتِ پیمانکاران مناسب است

شهردار کرمان گفت: درخصوص پرداخت مطالبات پیمانکاران وضعیت مناسبی داریم.

 

به گزارش کرمان‌آنلاین، سعید شعرباف، در جلسه‌ای که به‌منظور معارفۀ «رامین امیرمداح» به‌عنوان سرپرست معاونت مالی و اقتصادی شهرداری کرمان با حضور مدیران شهری تشکیل شد، معاونت مالی و اقتصادی شهرداری را مسئولیتی پُرحجم و پُراسترس توصیف کرد و افزود: تلاش برای جلوگیری از به تعویق افتادن حقوق و دستمزد کارگران و کارمندان شهرداری، یکی از دغدغه‌های ماست و از مهم‌ترین وظایف معاونت مالی و اقتصادی محسوب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: وضعیت بدهی‌های شهرداری کرمان به پیمانکاران و سازمان تأمین اجتماعی در مقایسه با سایر کلان‌شهرها مناسب است و درحالی‌که برخی کلان‌شهرهای دیگر مشکلات فراوانی در این رابطه دارند، شهرداری کرمان بدهی آن‌چنانی در این زمینه ندارد.

شهردار کرمان تصریح کرد: عرف بدهی شهرداری‌ها به پیمانکاران، کمتر از دوسال نیست و این در حالی است که در کرمان مطالبۀ پیمانکاران ظرف دو تا سه ماه پرداخت می‌شود و از این جهت وضعیت مناسبی داریم.

شعرباف خاطرنشان کرد: معتقدیم ایرادی ندارد وارد حوزۀ بدهی بانکی شویم؛ این نوع بدهی را ضعف نمی‌دانم؛ چراکه برای شهرداری امکان استمهال وجود دارد و مشکلات احتمالی با تعامل و تهاتر قابل حل است.

وی افزود: بدهی بانکی، بدهی قابل دفاعی است و برای پروژه‌های عمرانی، به‌دنبال اخذ وام از بانک ملی مرکزی هستیم.

شهردار کرمان با اشاره به پرداخت منظم حقوق نیروهای شرکتی شهرداری کرمان، یادآور شد: عملکرد مالی شهرداری در زمینۀ پرداخت حقوق و دستمزد کارکنان، واقعاً قابل دفاع است که بخش زیادی از آن مرهون زحمات آقای دادگرپور، معاون مالی و اقتصادی پیشین است.

شعرباف با تأکید بر اینکه شخصیت و توانمندی‌های آقای دادگرپور به‌گونه‌ای نیست که حضورشان در شهرداری کمرنگ شود، افزود: حکم مشاور برخلاف آنچه تصور می‌شود، یک حکم تزئینی نیست و مسئولیت جدیدی که در قالب مشاور ارشد شهردار کرمان در حوزۀ مالی و اقتصادی و املاک و نمایندۀ ویژۀ شهردار در حوزۀ توافقات اقتصادی و بین سازمانی برای آقای دادگرپور در نظر گرفته شده، موجب می‌شود دغدغۀ ایشان در برخی حوزه‌ها کم شود و بتواند در برخی حوزه‌ها به‌صورت متمرکزتر ورود کرده و پرونده‌های مالی کلان را تعیین‌تکلیف کند.

وی بیان کرد: آقای دادگرپور در معاونت مالی و اقتصادی، هر جایی لازم بود کمک کردند و دلسوزانه کار را جلو بردند که از زحمات ایشان تشکر می‌کنم.

شهردار کرمان افزود: آقای امیرمداح هم مدیر بسیار باانگیزه‌ای است و ویژگی مهم ایشان قدرت تعامل بسیار خوب است که امیدوارم این تعامل را به نحو سازنده‌ای بین مناطق، پیمانکارها و مردم به‌کار گیرد.

شعرباف خاطرنشان کرد: مدیریت شهرداری منطقه دو هم مسئولیتی پیچیده و سختی است و آقای امیرمداح، تجربۀ مثبتی در این مسئولیت داشت که امیدواریم در مسئولیت جدید هم موفق باشند.

 در ادامۀ این جلسه، رضا دادگرپور، مشاور ارشد شهردار کرمان در حوزۀ مالی و اقتصادی و املاک و نمایندۀ ویژۀ شهردار در حوزۀ توافقات اقتصادی و بین سازمانی، بیان کرد: تاکنون، با تمام توانم در جهت پیشبرد اهداف شهرداری کار کرده‌ام، از این پس نیز در خدمت همکاران در معاونت مالی و اقتصادی هستم و برای آقای امیرمداح آرزوی توفیق دارم.

وی خاطرنشان کرد: شهردار کرمان از ابتدا دغدغۀ حقوق پرسنل را داشتند و ما همیشه سعی کردیم با آینده‌نگری پیش برویم تا دچار مشکل نشویم.

سپس، سرپرست معاونت مالی و اقتصادی شهرداری کرمان، ضمن تشکر از حُسن اعتماد شهردار، با اشاره به جمع‌بندی اولیه از وضعیت مالی شهرداری، بیان کرد: خوشبختانه همه‌چیز روی روال است و هیچ مشکل خاصی وجود ندارد و ثباتی در وضعیت مالی شهرداری وجود دارد که دغدغۀ ما را کم و مسئولیت‌مان را سنگین می‌کند.

رامین امیرمداح افزود: در اجرای برنامه‌هایی که در حوزۀ مالی و اقتصادی داریم، حتماً باید از تخصص و تجربۀ آقای دادگرپور استفاده کنیم و همکاری و استفاده از تجربیات ایشان، حرکت ما را تسریع می‌کند.

چاپ