انعقاد تفاهم‌نامه همکاری شهرداری کرمان با اداره آموزش و پرورش استثنایی استان

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری شهرداری کرمان با اداره آموزش و پرورش استثنایی استان

شهردار کرمان گفت: در راستای انجام مسئولیت اجتماعی و کمک به دانش‌آموزان دارای معلولیت، تفاهم‌نامه همکاری شهرداری کرمان با اداره آموزش و پرورش استثنایی استان کرمان منعقد شد.

 

به گزارش کرنا، سعید شعرف‌باف، در حاشیه نشستی که با حضور مدیرکل اداره آموزش و پرورش استثنایی استان کرمان و مشاور شهردار در امور نابینایان و افراد دارای معلولیت برگزار شد، با بیان اینکه دانش‌آموزان مدارس اسثنایی شهر کرمان مشمول این تفاهم‌نامه هستند، گفت: در این راستا قرار است شهرداری کرمان بخش قابل‌توجهی از سرویس‌دهی این مدارس را برعهده  بگیرید.

وی افزود: این اقدام تنها در یک یا دو شهر کشور انجام شده و شهرداری کرمان نیز در قالب عمل‌کردن به مسئولیت اجتماعی، به این قشر کمک خواهد کرد.

شهردار کرمان، با اشاره به اینکه بسیاری از خانواده‌های دانش‌آموزان دارای معلولیت، دچار محرومیت و نیازمند کمک هستند، بیان کرد: شهرداری با قبول سرویس‌دهی به این افراد، قصد دارد تا باری از دوش خانواده‌های این دانش‌آموزان بردارد.

وی درخصوص اعتبار اختصاص داده‌شده و حجم سرویس‌دهی، گفت: به‌زودی با برآوردهای انجام‌شده در این خصوص، اطلاع‌رسانی خواهد شد و سرویس‌دهی به دانش‌آموزان محروم و استثنایی در دستور کار قرار خواهد گرفت.

شعرباف افزود: طبق لیست ارائه‌شده ازسوی اداره آموزش و پرورش استثنایی استان کرمان، 13 مدرسه استثنایی در شهر کرمان  معرفی شده که نیاز است به 900  دانش‌آموز سرویس‌دهی شود.

وی یادآور شد: برای این میزان دانش‌آموز، بالای 50 تا 60 عدد سرویس از نوع خودروی ون، مینی‌بوس و سواری نیاز است.

شهردار کرمان بیان کرد: در تفاهم‌نامه منعقد‌شده بین شهرداری و اداره آموزش و پرورش استثنایی، تعهداتی برای شهرداری دیده شده که یکی از موارد، مربوط به حمل‌ونقل دانش‌آموزان مدارس استثنایی است.

لازم به ذکر است؛ مدت تفاهم نامه از زمان انعقاد تا پایان سال ۱۴۰۲ تعیین شده و در صورت توافق طرفین، قابل تمدید و بازبینی است.

چاپ