به‌دلیل آماده نبودن طرح جامع اجازۀ اجرای طرح‌های عمرانی در گلزار شهدا نداریم

شهردار کرمان:

به‌دلیل آماده نبودن طرح جامع اجازۀ اجرای طرح‌های عمرانی در گلزار شهدا نداریم

شهردار کرمان گفت: مشخص‌نشدن طرح جامع گلزار شهدا باعث شده اجازۀ انجام هیچ کار زیرساختیِ عمرانی و پایدار را به ما ندهند.

 

به گزارش کِرنا، سعید شعرباف، در دیدار رزمندگان بازنشسته و عضو تیپ «شهید حاج‌یونس زنگی‌آبادی» که با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار انجام شد، افزود: برای حل مشکلات در مناطق محروم شهر کرمان مثل «چهارده معصوم(ع)» که آب، برق و گاز ندارند، به روحیۀ حاج‌قاسم نیاز داریم؛ اگر روحیۀ حاج‌قاسمی بود و پیگیر این مسایل می‌شد، نقاط محروم حاشیۀ شهر الآن این شرایط را نداشت.

وی ادامه داد: روحیۀ حاج‌قاسمی، یعنی روحیه‌ای که کاری به شهردار و استاندار و فرماندار ندارد، حرفش را صریح می‌زند و پیگیری می‌‌کند و از کسی ابایی ندارد.

شهردار کرمان، با بیان اینکه شهرداری اقدامات زیادی در گلزار شهدا انجام داده، خاطرنشان کرد: 800 نفر به‌صورت مستقیم و 1000 نفر به‌صورت غیرمستقیم از چند ماه قبل، درگیر امور گلزار شهدا و مراسم سالگرد شهادت سردار سلیمانی بودند و همۀ کارها بر مبنای توان داخلی شهرداری انجام شده است.

شعرباف تصریح کرد: مشخص‌نشدن طرح جامع گلزار شهدا، باعث شده اجازۀ انجام هیچ کار زیرساختی عمرانی و پایدار را به ما ندهند.

شهردار کرمان افزود: به‌دلیل مشخص‌نبودن طرح جامع گلزار شهدا، پیشنهادهایی را که برای ایجاد زیرساخت‌هایی ازقبیل زائرسرا، آشپزخانه و پارکینگ در محدودۀ گلزار شهدا می‌آید، نمی‌توانیم اجرا کنیم و این مسئله باید تعیین‌تکلیف شود.

شعرباف خاطرنشان کرد: چند سرمایه‌گذار آمادۀ سرمایه‌گذاری جهت ساخت مجتمع‌های اقامتی، سیاحتی و فرهنگیِ ویژه در محدودۀ گلزار شهدا و پردیسان قائم(عج) هستند، اما معطل تعیین‌تکلیف طرح جامع گلزار شهدا و پدافند غیرعامل آن هستیم.

وی بیان کرد: شهرداری برای اجرای طرح‌های عام‌المنفعه، زمین‌ به‌همراه پروانه ساختمانیِ رایگان، به مؤسسات خیریه می‌دهد، اما این زمین‌ها فاصلۀ زیادی تا گلزار شهدا دارند و اغلب زائران تمایلی به اسکان در این محل‌ها ندارند.

شهردار کرمان افزود: مکان‌های مختلفی هم در محدودۀ گلزار شهدا و پردیسان قائم(عج) داریم که معطل تعیین‌تکلیف طرح جامع گلزار است.

در این نشست همچنین، ابراهیم شهریاری، فرمانده تیپ «شهید حاج‌یونس زنگی‌آبادی» گفت: پس از شهادت سردار سلیمانی، لشکر سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی، متشکل از رزمندگان سپاه راه‌اندازی و تیپ‌های جداگانه‌ای در مجموعۀ شهرهای مختلف استان، تشکیل شد و تیپ «حاج‌یونس زنگی‌آبادی» نیز در کرمان، بردسیر، زرند و شهرهای حومه ایجاد شد.

همچنین، رزمندگان تیپ «شهید حاج‌یونس زنگی‌آبادی»، ضمن تشکر از اقدامات شهرداری در سومین مراسم سالگرد شهادت سردار سلیمانی و ساماندهی گلزار شهدا، بر لزوم افزایش امکان اقامت در محدودۀ پردیسان قائم(عج) و ضرورت تشکیل کمیتۀ فرهنگی مشترک با شهرداری کرمان تأکید کردند و درخواست اختصاص ساختمانی جهت اسکان و اقامت رزمندگان سپاه که برای زیارت به کرمان می‌آیند، مطرح شد.

چاپ