برپایی کارگاه‌های اخلاق شهروندی در فرهنگ‌سرای کوثر شهرداری کرمان


برپایی کارگاه‌های اخلاق شهروندی در فرهنگ‌سرای کوثر شهرداری کرمان

alt

سرویس خبر:اداره روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری کرمان
مدیر فرهنگ‌سرای کوثر شهرداری کرمان، از برگزاری کارگاه‌های «اخلاق شهروندی» در این فرهنگ‌سرا خبر داد.
حجت‌الاسلام رضا حسنی با اشاره به این که کارگاه‌های «اخلاق شهروندی» در قالب‌های شهروندی و سلامت، خانواده و مشاوره، قرآن و معارف، علم و زندگی و کتاب و هنر در فرهنگ‌سرای کوثر در حال برگزاری است؛ گفت: این اقدام در راستای نهادینه کردن فرهنگ شهروندی که یکی از مهم‌ترین وظایف شهرداری می‌باشد؛ در سال جاری در حال انجام است.
وی بر اهمیت رعایت حقوق و اخلاق شهروندی تاکید کرد و افزود: ‌اگر اخلاق و حقوق شهروندی رعایت شود؛ شهروندان مسئولیت‌پذیرتر و خلاق‌تر می‌شوند و نسبت به شهر و سایر شهروندان بی‌تفاوت نیستند و برای داشتن شهری زیبا و آباد، با شهرداری مشارکت می‌کنند.
حجت‌الاسلام حسنی با بیان این که هر کدام از این قالب‌ها دارای زیر مجموعه‌هایی هستند؛ اظهار داشت: در بخش شهروندی و سلامت کانون‌هایی با عنوان‌های تفریحات سالم، طب سنتی، سلامت، شهردار محله و هم‌اندیشان شهر در حال برگزاری است.
وی ادامه داد: در بخش خانواده و مشاوره نیز کانون‌هایی با عنوان‌های سایبان مهر ویژه‌ی والدین، شمیم خوشبختی ویژه‌ی جوانان، خانواده‌ی پایدار ویژه‌ی زوج‌ها، هم‌یار خانواده و در مسیر زندگی، در بخش قرآن و معارف کانون‌های نیایش و تدبر، در بخش علم و زندگی کانون‌های رباتیک، نجوم، فیزیک و تفکر موثر و در بخش کتاب و هنر، کانون‌های شعر و ادب، هنرهای دستی و هنرهای تجسمی در حال برگزاری است.
مدیر فرهنگ‌سرای کوثر به هم‌کاری خوب اساتید حوزه و دانشگاه در برگزاری این کارگاه‌های آموزشی اشاره کرد و گفت: به طور متوسط در هر ماه 20 کارگاه آموزشی در قالب‌های یاد شده در فرهنگ‌سرای کوثر برگزار می‌شود که شهروندان با مشارکت و هم‌اندیشی، مشکلات شهر و شهروندی را ریشه‌یابی و راه‌کارهای لازم را ارایه می‌کنند.
حسنی با بیان این که تاکنون کارگاه‌های اخلاق شهروندی با استقبال خوب شهروندان مواجه شده است؛ افزود: شهروندان می‌توانند تا پایان اردیبهشت ماه جاری برای ثبت‌نام در کارگاه‌های مورد علاقه‌ی خود اقدام کنند. وی ادامه داد: این کارگاه‌ها به صورت رایگان و در کنار سایر فعالیت‌های آموزشی فرهنگ‌سرای کوثر در حال برگزاری است؛ ضمن این که سعی کردیم هر شهروند با هر سلیقه‌ای بتواند در کارگاه مدنظر خود شرکت کند.چاپ