بهره برداری ازپردیس فاطمیه شهر کرمان +'گزارش تصویریبهره برداری ازپردیس فاطمیه شهر کرمان

alt

سرویس خبر:اداره روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری کرمان
استاندار کرمان در مراسم افتتاح اين پارک که با حضور شهردار کرمان، مدير کل تامين اجتماعي استان، شهرداران مناطق چهارگانه‌ي شهرداري، جمعي از مسئولان و مديران شهرداري کرمان و شهروندان برگزار شد؛ ضمن تبريک به مناسبت فرا رسيدن ماه رجب و تشکر و قدرداني از شهردار و پرسنل شهرداري کرمان گفت: کار شهرداري، کاري اجرايي و بسيار دشوار است.
اسماعيل نجار افزود: اگر چه دولت در حد توان خود به شهرداري‌ها کمک مي‌کند؛ اما فعاليت‌هاي شهرداري به واسطه‌ي حمايت‌هاي مردم انجام مي‌شود.
وي با بيان اين که شهر زيبا و خوب، با داشتن شهرونداني زيبا نگر و علاقه‌مند به شهر با طراوت، شکل مي‌گيرد؛ گفت: اگر شهروندان شهري زيبا، با نشاط، خوب، جذاب و محيط زندگي آرام و بدون ترافيک مي‌خواهند؛ بايد با شهرداري هم‌کاري کنند.
استاندار کرمان افزود: در صورت عدم هم‌کاري شهروندان با شهرداري، نمي‌توان انتظار شهري زيبا، آرام و با نشاط و عاري از ترافيک را داشت.
وي ادامه داد: پروژه‌هاي بسيار زيادي توسط شهرداري کرمان به بهره‌برداري رسيده و خواهد رسيد که نشان از فکر، انديشه، ذوق و علاقه‌مندي شهردار و مجموعه‌ي شهرداري دارد.
نجار بر لزوم هم‌کاري همه جانبه‌ي مردم با شهرداري براي داشتن شهري زيبا تاکيد کرد و گفت: همواره بايد از شهر مانند خانه‌ي خود مراقبت کنيم.
وي اظهار داشت: شهرداري در صورت راضي بودن از شهروندان، با همتي مضاعف به ارايه‌ي خدمات خواهد پرداخت.
استاندار کرمان در بخش ديگري از سخنانش به برگزاري يازدهمين دوره‌ي انتخابات رياست جمهوري و شوراهاي اسلامي شهر و روستا اشاره کرد و گفت: همه‌ي مردم آماده‌ي ايجاد يک حماسه‌ي بزرگ در 24 خرداد ماه سال جاري هستند.
وي با بيان اين که شوراهاي اسلامي شهر، متصدي و اداره کننده‌ي شهر هستند؛ افزود: تصدي‌گري دولت در شهرها به شوراهاي اسلامي شهرها واگذار شده و جايگاه شوراهاي شهر مهم و حائز اهميت است.
نجار تاکيد کرد: بايد تلاش کنيم افراد مدير، مدبر و کارآمد را شناسايي کرده و به آن‌ها راي بدهيم و افرادي را انتخاب کنيم که توانايي لازم براي اداره‌ي شهر را داشته باشند.
وي با بيان اين که حضور در انتخابات و راي دادن مهم است؛ گفت: اين که چه کسي را انتخاب مي‌کنيم نيز بسيار اهميت دارد.
نجار خاطرنشان کرد: معمار کبير انقلاب و هم‌چنين رهبر فرزانه‌ي انقلاب در انتخابات رياست جمهوري، ملاک و معيارهاي انتخاب را ارايه داده‌اند و ما بايد در انتخاب خود ملاک‌هاي ارزشي، اخلاقي و فضايل را با کارآمدي فرد عجين کنيم تا شهري زنده و در خور شان مردم داشته باشيم.

استاندار کرمان تصريح کرد: شهرداري در کنار فعاليت‌هاي عمراني، کارهاي فرهنگي، اجتماعي و خدماتي را نيز انجام مي‌دهد که اين نشان‌دهنده‌ي کار سخت و دشوار شهرداري است و در اين راستا از زحمات مهندس «سيف‌الهي» شهردار کرمان تقدير مي‌شود.
وي هم‌چنين به تعويق افتادن زمان بهره‌برداري از تقاطع‌هاي غيرهم‌سطح در دست اجراي شهرداري را به دليل مسايل اعتباري دانست و گفت: اميد است با هم‌کاري شهروندان، شهري معنوي، ديني، اسلامي، قرآني و زيبا داشته باشيم.
شهردار کرمان نيز در اين مراسم ضمن تقدير و تشکر از پشتيباني‌هاي مادي و معنوي استاندار و فعاليت‌هاي شهردار منطقه‌ي چهار کرمان و پرسنل اين منطقه گفت: اگر پشتيباني‌ها و حمايت‌هاي استاندار نبود؛ مجموعه‌ي شهرداري در ارايه‌ي خدمات به شهروندان موفق نبود.
مهندس ابوالقاسم سيف‌الهي با اشاره به اين که در گذشته دروازه‌ي ريگ‌آباد شهر کرمان در محدوده‌ي پرديس فاطميه قرار داشت؛ گفت: مردم اين منطقه از شهر کرمان از خانواده‌هاي نجيب و اصيل کرمان هستند و همواره در فعاليت‌هاي خيريه فعاليت داشته‌اند.
وي ضمن اشاره به پروژه‌هاي در دست اجرا در شهر کرمان گفت: از مجموعه‌ي هفت تقاطع غيرهم‌سطح در دست اجرا در شهر کرمان، تقاطع فجر و هم‌چنين پايانه‌ي مسافربري جديد شهر کرمان «آدينه‌ي کريمان» در روز 13 رجب هم‌زمان با ولادت حضرت علي (عليه‌السلام) به بهره‌برداري خواهد رسيد.
سيف‌الهي ادامه داد: دوربرگردان‌هاي شرقي و غربي تقاطع غيرهم‌سطح ميدان ابوذر تا پايان هفته‌ي جاري زير بار ترافيک مي‌رود و عبور از محور بالاي تقاطع چهارراه بازرگاني نيز به زودي آغاز خواهد شد.
وي افزود: بتن‌ريزي تقاطع غيرهم‌سطح باقدرت نيز امروز به اتمام مي‌رسد و ظرف 20 روز آينده آماده‌ي بهره‌برداري خواهد بود.
شهردار کرمان اظهار داشت: با اين اقدامات، تقاطع‌هاي غيرهم‌سطح بزرگ‌راه شهر کرمان با سرعت وارد مدار خواهد شد و سعي داريم پل چهارراه کوثر نيز ظرف دو ماه آينده به بهره‌برداري برسد.
وي ضمن تقدير و تشکر از زحمات شوراي اسلامي شهر کرمان به خصوص رييس شورا گفت: سعي دارم در مدت يک ماه و نيم باقي‌مانده، با قدرت و تلاش به ارائه‌ي خدمات به مردم کرمان بپردازم.
شهردار منطقه‌ي چهار کرمان نيز در اين مراسم گفت: به دليل تعريض خيابان شهيد مطهري، پارک قديمي واقع شده در محل پارک کنوني، در طرح تعريض قرار گرفت.
مهندس علي خدادادي افزود: پرديس فاطميه توسط پرسنل شهرداري، طراحي و اجرا شد و اينک به بهره‌برداري رسيد.
وي مساحت اين پارک را 843 مترمربع عنوان کرد و گفت: اين پارک با هزينه‌ي 74 ميليون تومان از محل اعتبارات شهرداري منطقه‌ي چهار احداث شده است.
خدادادي تصريح کرد: پرديس فاطميه به سبک باغ ايراني طراحي شده و نمادي از دروازه‌ي قديم شهر کرمان «ريگ‌آباد» مي‌باشد.

altalt


alt


چاپ