ارزیابی خوب اعضای شورا از اجرای پروژه های در حال اجرای شهرداری در کرمان


ارزیابی خوب اعضای شورا از اجرای پروژه های در حال اجرای شهرداری در کرمان

alt

سرویس خبر:اداره روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری کرمان


روز گذشته رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر کرمان به همراه شهردار کرمان، معاون فنی عمرانی شهردار ومسئول حوزه ی خدمات شهری شهرداری از پروژه های مختلف در حال اجرا در شهر کرمان شامل پارک شهید، پایانه ی مسافر بری آدینه ،محل احداث ساختمان جدید شهرداری ،و تقاطع های غیر هم سطح باقدرت ،ابوذر،کوثر ،چهارراه جوپاری و سه راهی معلم بازدید کردند.

شهردار کرمان درحاشیه  این بازدید با بیان اینکه اعضای شورا هر چند وقت یکبار برای اطلاع از روند اجرای پروژه ها اقدام به بازدید از پروژ ها ی در حال اجرا در شهر کرمان می کنند ، گفت : در این بازدید چند ساعته اعضای شورا از پروژ های در حال اجرا در حوزه های خدمات شهری و عمرانی ازجمله پارک شهید، پایانه ی مسافر بری آدینه ،محل احداث ساختمان جدید شهرداری ،و تقاطع های غیر هم سطح باقدرت ،ابوذر،کوثر ،چهارراه جوپاری و سه راهی معلم بازدید کردند.

وی از افتتاح پارک شهید در منطقه یک به زودی خبر داد و اظهارداشت : این پارک در حال مجهز شدن به موزه و مرکز بازدید و مطاله آثار و کتب شهدا، ساختمان تامین اجتماعی برای بازنشستگان ، کافی شاپ ،سرویس بهداشتی ، آبنما موزیکال ،فضای سبز و ساختمان بیماران ضایعه نخاعی می باشد.

وی گفت : عملیات ساخت ساختمان جدید شهرداری مقابل پارک شهید از هفته ی آینده آغاز می شود.

شهردار کرمان در ادامه صحبت های خود با بیان اینکه پایانه ی مسافر بری آدینه 13 رجب همزمان با میلاد امام علی (ع) به بهره برداری می رسد ،مساحت این مجموعه را 9 هکتار عنوان کرد.

وی ادامه داد: این مجموعه در سه طبقه احداث و به کلیه مراکز تجاری ،رفاهی و خدماتی مورد نیاز مسافران و رانندگان اتوبوس ها مجهز شده است  که با مشارکت بخش خصوصی شرکت آدینه احداث شده است.

وی هم چنین در بازدید اعضای شورا از روند احداث تقاطع های غیر هم سطح در نقاط مختلف شهر کرمان ،به پیشرفت خوب احداث تقاطع چهارراه کوثر خبر داد.

سیف الهی گفت : با توجه به اینکه پیمانکار احداث این تقاطع نیز عوض شده است روند احداث بسیار چشمگیر است و امیدواریم ظرف دو ماه و نیم آینده به بهره برداری برسد.

وی گفت : پیمانکار پل سه راهی معلم بر اساس ماده 48 تعویض شده است و به زودی پیمانکار جدید معرفی می شود و روند اجرای این تقاطع نیز سرعت می گیرد.

وی از اتمام عملیات تملک املاک اطراف تقاطع چهارراه بازرگانی خبر داد و افزود : از هفته ی آینده عبور و مرور بر روی پل انجام می پذیرد و از سوی دیگر ساخت لوپ های اطراف پل آغاز می شود.

شهردار کرمان با بیان اینکه از جمعه دوربرگردان های تقاطع ابوذر زیر بار ترافیکی خواهند رفت ،اضافه کرد: به جهت رفع مشکل بالا آمدن آب های سطحی در زیر این پل ،سنگ هایی از معدن آورده و در زیر پل ریخته شده است که پس از اتمام عملیات زهکشی ،زیرسازی آن انجام می شود.

وی یاداور شد: روزانه 40 کامیون عملیات خاک برداری را در این محدوده انجام می دهند که عملیات خاک ریزی بیش از 85 درصد تاکنون انجام شده است.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود از اتمام عملیات احداث پل دانش(چهارراه جوپاری) خبر داد و افزود :با اجرای عملیات روشنایی این پل به زودی بهره برداری می رسد.

شهردار کرمان با بیان اینکه دال پل باقدرت بصورت کامل بتن ریزی شده است و پس از گذشت 26 روز از بتن ریزی عبور از روی پل انجام خواهد شد،افزود:این تقاطع ظرف دو ماه آینده وارد مدار می شود.

وی ضمن اشاره به تاکید رئیس و اعضای شورای شهر در تکمیل پروژهای در حال اجرای شهرداری با قوت هر چه تمام ،اظهارداشت : بخش های مختلف شهرداری با تمام توان خود تلاش می کنند تا پروژه ها با قوت پیش روند و به بهره برداری برسند.


چاپ