برخی قوانین میراث فرهنگی راه را برای آبادانی شهر می بندد

رئیس کل دادگستری استان کرمان نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان :

برخی قوانین  میراث فرهنگی راه را برای آبادانی شهر می بندد

سرویس خبر: اداره روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری کرمان

حجت الاسلام علی توکلی رئیس کل دادگستری استان کرمان این مطلب را در نشست عمومی شب گذشته شورای شهر کرمان که با حضور رئیس و اعضای شورای شهر و شهردار کرمان برگزار شد ، بیان کرد و اظهار داشت : برای تغییر چهره شهر کرمان بایستی بافت های قدیم و  فرسوده ترمیم شوند که متاسفانه برخی قوانین میراث فرهنگی مانع اجرایی شدن آن و در نتیجه توسعه و آبادانی شهر می شود .

 

وی تصریح کرد:  باید در جهت تسهیل این قوانین گام برداشته شود تا با رونق هسته مرکزی شهر کرمان از گسترده شدن بی رویه شهر که تبعات و عوارض زیادی برای شهروندان دارد ، جلوگیری شود.

 

 

 

 رئیس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به سیاست این دستگاه در سال جدید مبنی بر افزایش تعامل و ارتباط با دستگاه ها ، دو مرحله بازدید مسئولین قضایی استان از پروژه های شهری و حاشیه های شهر کرمان را در راستای تحقق این هدف دانست. وی گفت این بازدید ها برای این انجام شد که همکاران قضایی ما با دید دقیق و ویژه تری مسائل شهری را بررسی کنند  و در عین رعایت قوانین  حقوق دو طرف یعنی شهرداری و شهر وندان را اعمال کنند.

حجت الاسلام توکلی از کم رنگ بودن روحیه تشکر در بین مردم  انتقاد کرد و گفت:  امید وارم روزی به جایی رسیم که شهروندان از کوچکترین خدمتی هم که ارائه می شود تشکر کنند. و مطالباتشان رانیز بیان کنند.

وی خاطر نشان کرد : عملکرد شورا  و شهرداری از دید من خوب است البته امید وارم بهتر و گسترده تر از وضعیت فعلی نیز گردد. رئیس کل دادگستری استان کرمان به تعامل بسیار خوب شهرداری و شورا اشاره کرد و گفت علاوه بر تعامل شورا و شهرداری ، همراهی و پشتیبانی همه مسئولین استان و دستگاه های اجرایی سبب ارائه خدمات بهتر و گسترده تری به شهر می شود و خوشبختانه شاهد این تعامل هستیم.حجت الاسلام توکلی اظهار داشت : اختصاص یک شعبه ویژه در دادسرای کرمان به  پرونده های شهری در همین راستا صورت گرفته است .

ایشان با اشاره به احداث تقاطع غیر همسطح  9 دی واقع در چهارراه احمدی یاد آور شد:  پروژه های بسیار بزرگی در شهر درحال انجام است ودر کارهای بزرگ باید منتظر انتقاد هم بود ولی بهتر است با تحمل انتقادها  تنها به ارائه خدمتی بزرگ به شهروندان فکر کنیم . وی همچنین به اقدامات شورای حفظ حقوق بیت المال در استان کرمان همچنین کسب رتبه نخست کشوری آن در بین استان ها اشاره کرد و گفت عملکرد مثبت  این شورا نیز نتیجه تعامل همه مدیران دستگاه های اجرایی استان با هم است .رییس کل دادگستری استان در ادامه این نشست  در پاسخ به سوالات برخی اعضای شورا به توضیح عملکرد شوراهای حل اختلاف چگونگی برخورد با مفاسد اجتماعی ، قوانین جدید دیه ، بحث طلاق و ممنوعیت قانونی صدور شناسنامه برای بچه هایی که مادر آنها با یک غیر ایرانی ازدواج کرده پرداخت.

علی مهاجری رئیس شورای شهر کرمان نیز در ابتدای نشست عمومی این هفته شورا ضمن خیر مقدم به رئیس کل دادگستری استان ، به توضیح ساختار شورای شهر ، کمیسیون های شورا و وظایف آنها پرداخت .وی در خصوص روند اجرایی مصوبات شورا  یاد آور شد:  پس از بررسی یک موضوع در کمیسیون های شورا ، موضوع در نشست عمومی به رای گزارده می شود و  در صورت تصویب، موضوع مصوب به فرمانداری و یا مرجع ذیربط ارسال می شود تا طی مدت 14 روز و در صورت لزوم آن دستگاه یا فرمانداری اظهار نظر نماید در صورتی که مصوبه از سوی این مراجع نیز تایید شد به صورت رسمی ابلاغ می شود .

رئیس شورای شهر کرمان افزود:  در این دوره شورا با توجه به سابقه و تخصص خوبی که اعضای شورا دارند و با توجه به اینکه در طرح و بررسی مصوبات تمام قوانین و نکات تخصصی را مد نظر قرار می دهند ، تاکنون هیچ مصوبه برگشتی به شورا نداشته ایم که می توان گفت از نمونه های نادر کشوری و نشان دهنده تعامل شورا با مدیریت اجرایی استان است .وی در ادامه به نگاه مثبت سیستم قضایی استان به مسائل شهری ، شهرداری و ارائه خدمات توسط ایشان اشاره کرد و گفت : این دید بلند شما جای تقدیر و تشکر دارد و همین امر  سبب پیشرفت برخی مسائل شهری شده است .

شهردار کرمان نیز در این نشست به درایت و بزرگواری  مسئولین قضایی استان در برخورد با مسائل شهری اشاره کرد و آن را نعمتی بزرگ برای شهرداری به منظور ارائه خدمات بهتر به شهروندان دانست .مهندس سیف الهی هم چنین به عملکرد خوب شورای حفظ حقوق بیت المال اشاره کرد و گفت: عملکرد این شورا و کسب  رتبه نخست در کشور توسط این شورا جای قدردانی دارد .در این نشست اعضای شورای شهر کرمان نیز جداگانه حضور مدیر کل دادگستری کرمان در شورا را خیر مقدم گفتند و به طرح  برخی سوالات از جمله وضعیت شوراهای حل اختلاف ، برخورد با مفاسد اجتماعی ، آمار طلاق ، صدور شناسنامه برای فرزندان زنانی که با اتباع غیر ایرانی ازدواج می کنند و قانون جدید دیه پرداختند . 

 

چاپ

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - میدان شورا
کد پستی شهرداری:7614764447