همایش سرمایه گذاری تا پایان امسال در کرمان برگزار می شود

 

شهردار کرمان در حاشیه‌ی نشست شورای اسلامی شهر:

همایش سرمایه گذاری تا پایان امسال در کرمان برگزار می شود

سرویس خبر : اداره ی روابط عمومی و اموربین الملل شهرداری کرمان

شهردار کرمان، گفت: تا پایان سال جاری همایش سرمایه‌گذاری در شهر کرمان برگزار می‌شود.

ابوالقاسم سیف‌الهی افزود: تا پایان سال جاری و پس از بهره‌برداری از چند پروژه‌ای که با مشارکت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در حال احداث است، همایش سرمایه‌گذاری در شهر کرمان برگزار خواهد شد تا بدین ترتیب با آگاهی بخشی به عموم، گام‌های خود را در جهت توسعه و پیشرفت هر چه بیش‌تر شهر کرمان قوی‌تر سازیم.
وی به فروش 50 میلیارد تومان اوراق مشارکت شهرداری در سال جاری نیز اشاره کرد و اظهار داشت: در قانون بودجه‌ی سال‌های 90 و 91، به شهرداری‌ها مجوز داده شده است تا اوراق مشارکت منتشر کنند.
سیف‌الهی با بیان این که مجموع اوراق مشارکت شهرداری‌های کشور 5000 میلیارد تومان است، گفت: برای انتشار و فروش اوراق مشارکت شهرداری، باید طرحی آماده شود که توجیه اقتصادی داشته باشد، بنابراین باید برای طرح مشاور تعیین شود تا مشاور طرح را مطالعه و با توجیه اقتصادی، طرح را به بانک عامل ارائه کند.
وی افزود: بانک عامل پس از تایید طرح ضمانت اوراق، هم‌راه با ضمانت، سود اوراق را نیز از شهرداری می‌گیرد و سپس طرح را به بانک مرکزی ارائه می‌کند.
سیف‌الهی ادامه داد: بانک مرکزی پس از تصویب، مبلغ مورد نظر را از سهمیه‌ی اوراق مشارکت شهرداری‌های کشور کسر و دستور پرداخت مبلغ را به بانک عامل اعلام می‌کند.
وی مبلغ اوراق مشارکت شهرداری کرمان را در سال جاری 50 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: شهرداری با سرمایه‌گذاری این مبلغ به ازای میزان سرمایه‌گذاری و به ازای افرادی که اوراق را خریده‌اند، 20 درصد سود، دو درصد کارمزد و دو درصد تضمین فروش یعنی در مجموع 24 درصد ضمانت می‌کند.
سیف‌الهی با بیان این که مجوز انتشار و فروش اوراق مشارکت شهرداری کرمان در مرحله‌ی تصویب است و امسال اجرا می‌شود، گفت: برای مرحله‌ی بعد هم 150 میلیارد تومان برای بولوار سیدی پیش‌بینی کرده‌ایم و اعتقاد داریم براساس شاخص‌های اقتصادی و مطالعاتی که مشاور انجام داده است، بازگشت مناسبی خواهد داشت.
وی در رابطه با نحوه‌ی کار، پس از فروش اوراق مشارکت، گفت: پس از فروش اوراق مشارکت، زمین تملک و کار احداث ساختمان آغاز می‌شود، ضمن این که پیش فروش پروژه‌ی مورد نظر نیز آغاز خواهد شد و به این ترتیب بخشی از منابع را هم مردم در داخل مجموعه سرمایه‌گذاری می‌کنند.
سیف‌الهی افزود: هر فردی هم که اوراق مشارکت را خریده باشد 20 درصد سود خالص دریافت می‌کند و چهار درصد هم به کارمزد و تضمین تعلق می‌گیرد.
وی هم‌چنین گفت: یک مجموعه‌ی سرمایه‌گذاری تضمین کرده است تا 50 میلیارد تومان اوراق مشارکت شهرداری در سال جاری را به فروش برساند.
سیف‌الهی افزود: اوراق مشارکت شهرداری به عموم واگذار می‌شود و در صورتی که اوراق به فروش نرسد، بانک عامل اوراق را خریداری می‌کند.

 

چاپ

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - میدان شورا
کد پستی شهرداری:7614764447