پنج پارکینگ جدید در کرمان احداث می شود

 

معاون برنامه ریزی و اقتصادی شهرداری کرمان خبر داد:

 

پنج پارکینگ جدید در کرمان احداث می شود

معاون برنامه ریزی و اقتصادی شهردار گفت : پنج پارکینگ در کرمان احداث می شود.

سرویس خبر : اداره ی روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری کرمان
مهندس علی بابایی با بیان این‌كه تراكم و احداث مراكز مختلف پزشكی، تجاری و آموزشی در تعدادی از خیابان‌ها و مسیرهای اصلی شهر كرمان، باعث شده است كه امروزه شهروندان با مشكلاتی در این زمینه مواجه شوند؛ ولی خوش‌بختانه در سال‌های اخیر تامین پاركینگ در كلیه‌ی مراكز مسكونی، اداری، تجاری، پزشكی و آموزشی جدید‌الحداث مورد تاكید و توجه جدی شهرداری كرمان بوده است.
بابایی گفت: بخش اصلی مشکل كمبود پاركینگ شهر كرمان مربوط به مسیر میدان آزادی تا میدان شهدا می‌باشد كه طی برنامه‌ریزی صورت گرفته و هماهنگی با معاونت حمل و نقل و ترافیك قرار است با مشاركت و جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی، فضای پاركینگ برای پارك 5500 خودرو در مسیر مذكور تامین شود.
وی از احداث پاركینگ فتحعلی‌شاهی در خیابان فتحعلی‌شاهی مقابل قدمگاه در چهار طبقه خبر داد و گفت: این پاركینگ كه ظرفیت پارك 600 خودرو را دارد؛ توسط سرمایه‌گذار بخش خصوصی اجرا گردیده است.
بابایی با اشاره به این‌كه پاركینگ فتحعلی‌شاهی اول شهریور امسال به بهر‌ه‌برداری كامل می‌رسد؛ از انعقاد قرارداد احداث پاركینگ طبقاتی در كوچه‌ی 12 خیابان شریعتی با مشاركت بخش خصوصی نیز خبر داد.
وی با بیان این‌كه این پاركینگ در فضایی به مساحت 1608 مترمربع كه بخشی از زمین آن‌ متعلق به شهرداری و بخشی مربوط به سرمایه‌گذار است؛ در چهار طبقه اجرا می‌شود؛ گفت: عملیات اجرایی این پاركینگ كه در حدود 200 خودرو را در خود جای می‌دهد؛ به زودی آغاز می‌شود.
معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی شهردار، یكی دیگر از نقاط تعیین شده برای احداث پاركینگ را در ابتدای خیابان جهاد در خیابان ابن‌سینا عنوان كرد و گفت: به زودی قرارداد اجرای این پروژه منعقد می‌شود.
وی اظهار داشت: این پاركینگ 1800 خودرو را در خود جای می‌دهد.
بابایی هم‌چنین فضای پشت مسجدالرسول در خیابان فلسطین با 40 هزار مترمربع و جنب بازار مظفری با مساحت 29500 مترمربع را از نقاط تعیین شده برای احداث پاركینگ طبقاتی برشمرد و گفت: این پاركینگ‌ها از محل فروش اوراق مشاركت ساخته می‌شوند و به زودی عملیات احداث آن‌ها آغاز می‌گردد.
وی از آغاز عملیات اجرایی مجموعه‌ی تجاری و پاركینگ وكیل واقع در كوچه‌ی سردار از اول شهریور ماه امسال نیز خبر داد و گفت: این پاركینگ 400 خودرو را در خود جای می‌دهد. هم‌چنین پاركینگ كوچه‌‌ی سقاخانه واقع در خیابان میرزا رضا نیز به مساحت 3580 متر مربع در دستور كار قرار دارد تا با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به انجام رسد.
معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی شهردار كرمان اظهار داشت: موارد فوق صرفا از طریق مشاركت شهرداری و بخشی خصوصی در حال پی‌گیری است. بدیهی است پاركینگ‌های دیگری نیز از طریق اشخاص یا بخش‌های دیگر شهرداری در حال انجام و پی‌گیری است.
وی با بیان این‌كه تلاش می‌كنیم این پاركینگ‌ها به زودی احداث شوند؛ ابراز امیدواری كرد: با راه‌اندازی این پاركینگ‌ها بخش قابل توجهی از مشكل پارك خودروها برطرف شود.
وی با بیان این‌كه سرمایه‌گذاران می‌توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی این معاونت به آدرس WWW.barnameh.kermancity.kr.ir از پروژه‌های سرمایه‌گذاری باخبر شوند؛ تاكید كرد: شهرداری آمادگی دارد در سایر نقاط شهر كرمان نیز به تناسب نیاز با مشاركت سرمایه‌گذار بخش خصوصی، نسبت به احداث پاركینگ اقدام كند.

چاپ

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - میدان شورا
کد پستی شهرداری:7614764447