برگزاری دومين همايش تجليل از برگزيدگان علمي و فرهنگي شهر کرمان

برگزاری دومين همايش تجليل از برگزيدگان علمي و فرهنگي شهر کرمان

سرویس خبر :اداره ی روابط عمومی و اموربین الملل شهرداری کرمان

به همت شورای اسلامی شهر کرمان طی ضیافتی از برگزیدگان علمي و فرهنگي شهر کرمان تجلیل شد.

این مراسم که با حضور جواد کمالی معاون سیاسی امنیتی استاندار، علی مهاجری رئیس شورای اسلامی شهر کرمان، سردار حسنی سعدی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان، ابوالقاسم سیف‌الهی شهردار کرمان، اعضاي شورای اسلامی شهر و مدیران شهرداری در فرهنگسرای کوثر برگزار شد،از برگزیدگان علمی و فرهنگی شهر کرمان تجلیل شدند.
رئیس شورای اسلامی شهر کرمان، در حاشیه‌ی این مراسم هدف از برگزاری این مراسم را تجلیل از برگزیدگان علمی و فرهنگی شهر کرمان در بخش‌های مختلف اعلام داشت و گفت: حمایت از فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و علمی از وظایف شوراهای اسلامی شهرها محسوب می‌شود که در ماده‌ی 71 قانون شوراها به آن اشاره شده است و بر همین اساس شوراي اسلامي شهر کرمان، اين هدف را وظيفه‌ي خود دانسته است تا همواره از افرادی که در بخش‌های مختلف علمی و فرهنگی از جمله دانشگاه‌ها، آموزش و پرورش و سایر دستگاه‌ها، رتبه‌ي عالي فرهنگی و علمی داشته‌اند، تقدير و تجليل نمايد. مقصود شورا علاوه بر احترام به قانون، تشويق جوانان و مردان و زنان جامعه به انجام کار علمي و فرهنگي و به طور کلي فعاليت‌هايي است که از حاصل آن، جامعه منتفع مي‌شود.
علی مهاجری در خصوص نحوه‌ی انتخاب اين برگزیدگان علمی و فرهنگی، گفت: از دستگاه‌های مختلف علمی و فرهنگی دعوت شد تا برگزیدگان هر بخش را معرفی کنند و اين برگزیدگان در کميسيون فرهنگ و رفاه اجتماعي، پس از بررسي و شور کافي تعيين گرديدند و امشب تجليل شدند.
وی گفت: در سال جاری از برگزیدگان ورزشی کرمان نیز تجلیل خواهد شد.
لازم به ذکر است: در این مراسم حجت‌الاسلام سید «ابوالقاسم معين صمدانی»، «سکینه پاکزاد عباسی» مادر سردار شهید علی شفیعی، استاد «علی‌اکبر صوتی» و مرحوم «طاهره صفارزاده»، مورد تجلیل شورای اسلامی شهر کرمان قرار گرفتند.
هم‌چنين شوراي اسلامي شهر کرمان از اساتید نمونه‌ی کشوری آقايان دکتر «احمد امیری خراسانی»، «محمدجواد زاهدی»، «ماشاءالله ماشین‌چی»، «محمد رنجبر»، «محمدرضا مولایی»، «حسین کریمی» و سید «حمیدرضا علوی» نیز تجلیل کرد.
هم‌چنين، معلمان و فرهنگيان نمونه کشور «داوود آقایی‌پور‌افشار»، «پروین محمودی»، «فاطمه بيگم روح‌الامینی»، «شهین رستمی»، «طاهره اتقایی»، «زرین تاج‌سماواتی»، «طاهره پور‌بهاالدینی»، «بتول مهدی‌زاده»، «مهری صانعی»، «مطهره عبدالعلی‌پور»، «مرضیه پورغریب‌شاهی» و «فاطمه امیر‌پور» تجليل شدند.
لازم به ذکر است: «سعید شاهرخی» نمونه‌ی قرآنی و حافظ کل قرآن کریم، «محمدجواد نيکي رشیدی» دانشجوی نمونه‌ و نفر پانزدهم المپیاد کشوری رشته‌ي عمران، «امیر مجتهدزاده» دانشجوی نمونه و دارنده‌ی مدال نقره‌ی جهانی 2010 آلمان، «امیرمحمود هوشمند» رتبه‌ی دوم گروه علوم انسانی کنکور سال 91 ، «فاطمه‌السادات حسینی» رتبه‌ی سوم گروه علوم انسانی کنکور سال 91 نيز از جمله برگزیدگانی بودند که شورای اسلامی شهر از آن‌ها با اهداي لوح و هديه تقدير کرد.
گفتني است این مراسم با ضیافت افطار هم‌راه بود.

چاپ

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - میدان شورا
کد پستی شهرداری:7614764447