خبرنگاران صداي راستين جامعه اند

شهردار كرمان در حاشيه مراسم تجليل از خبرنگاران عنوان كرد :

خبرنگاران صداي راستين جامعه اند

سرویس خبر : اداره ی روابط عمومی و اموربین الملل شهرداری کرمان

به همت شهرداری کرمان، شب گذشته طي ضيافت افطاري مراسم بزرگداشت روز «خبرنگار» در خانه‌ی شهر برگزار و از خبرنگاران تجليل شد.

شهردار کرمان، در حاشیه‌ی این مراسم خبرنگاران را صدای راستین جامعه خواند و گفت: روز خبرنگار فرصت مناسبي است تا از این قشر که زحمت زیادی را متحمل می‌شوند، تجلیل شود.
ابوالقاسم سیف‌الهی با بیان این که خبرنگاران روز به روز به جایگاه واقعی خود در جامعه نزدیک می‌شوند، اظهار داشت: خبرنگاران وابستگی به هیچ گروه خاصی ندارند و نمی‌توانند داشته باشند، چرا که اگر این گونه باشند، خبرنگار نيستند.
وی خبرنگاران را انسان‌هایی اهل اندیشه و فکر دانست و گفت: حتی اگر کسی وام‌دار گروه خاصی باشد و با انگیزه‌ی دیگری به این حرفه ورود کند، به مرور از جامعه‌ی خبرنگاران خارج می‌شود.
سیف‌الهی افزود: خبرنگاران افرادی مستقل و سالم هستند که حنجره و قلمی دارند برای حقیقت‌گویی، بنابراین صدای صداقت را می‌شود از قلم و حنجره‌ی خبرنگاران شنید.
وی در رابطه با تعامل رسانه‌ها با شهرداری، گفت: رسانه‌ها در جهت روشن‌گری، ارائه‌ی دیدگاه‌ها و نظرات منطقی مردم و حتی ارائه‌ی طرح‌های مناسب، به شهرداری کمک زیادی می‌کنند.
سیف‌الهی افزود: از سوی دیگر رسانه‌ها مسائل شهرداری را نیز خوب منعکس نموده‌اند و در این راستا ارتباط خوبی میان شهرداری و رسانه‌ها برقرار است.

 وی ادامه داد: ما نيز سعی کرده‌ایم با توجه به این‌که خبرنگار و رسانه باید مستقل باشد و نباید به هیچ سیستمی وابستگی داشته باشد، ارتباط منطقی و مناسبی با خبرنگاران و رسانه‌ها برقرار کنیم و همواره پاسخ‌گوی آن‌ها باشیم.
شهردار کرمان خاطرنشان کرد: البته ممکن است در برخی برهه‌ها به خاطر جریان‌های سیاسی و یا فضای حاکم بر جامعه، به سوال و جواب ورود نکردیم تا از ایجاد تشنج در جامعه جلوگیری کنیم، اما همیشه سعی کرده‌ایم پاسخ‌گو و با رسانه‌ها تعامل خوب و سازنده‌ای داشته باشیم.
سیف‌الهی پرداختن به مسائل شهری توسط رسانه‌ها را نسبتا خوب ارزیابی و خاطرنشان کرد: پرداختن به مسائل شهری توسط خبرنگاران خوب است، اما کافی نیست، چرا که ما هر چه در مباحث شهری به ویژه فرهنگ شهرنشینی کار کنیم، باز هم جای کار وجود دارد.
وی افزود: در عین حال وقتی به عقبه‌ی کار نگاه می‌کنیم، می‌بینیم آن چه که در شهر اتفاق افتاده و باعث شده است تا مردم برای آباد کردن شهر به صحنه بیایند و هم‌چنین آن چه که باعث شده تا این اجماع میان مدیران و مسئولان ایجاد شود که شهر کرمان باید ساخته شود، نقش سازنده و اثربخشی بوده که خبرنگاران و رسانه‌ها داشته‌اند.
سیف‌الهی افزود: خبرنگاران از ایجاد هر نوع تشنج در جامعه جلوگیری می‌کنند و همین مهم باعث شده است تا اطمینان لازم در مردم و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در شهر کرمان ایجاد شود.
وی ادامه داد: البته هر چه جلوتر می‌رویم خبرنگاران باید نقش سازنده‌ی خود را پررنگ‌تر نشان دهند.
لازم به ذکر است: مراسم بزرگداشت روز خبرنگار و تجلیل از خبرنگاران کرمان با ضیافت افطاری هم‌راه بود.

چاپ

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - میدان شورا
کد پستی شهرداری:7614764447