تنديس پنجمين جشنواره‌ي پژوهش وآموزش در حوزه‌ي مديريت شهري و روستايي كشور

 

 

به شهرداري كرمان اهدا شد:

تنديس پنجمين جشنواره‌ي پژوهش وآموزش در حوزه‌ي مديريت شهري و روستايي كشور

سرويس خبر :اداره ي روابط عمومي و اموربين الملل شهرداري كرمان

 

معاون برنامه ريزي و اقتصادي شهردار از اهداي لوح و تنديس پنجمين جشنواره‌ي پژوهش وآموزش در حوزه‌ي مديريت شهري و روستايي كشور

مهندس علي بابايي گفت: بخش آموزشي و پژوهشي در شهرداري از اهميت بالايي برخوردار مي‌باشد و اين موضوع مورد توجه مهندس سيف‌الهي شهردار كرمان بوده و هست و هميشه هم بر انجام آن تاكيد داشته است. اما فعاليت‌هاي آموزشي در سال‌هاي اخير در سال گذشته به اوج خود رسيد؛ به طوري كه در سال 90 بيش از 35100 ساعت دوره‌ي آموزشي براي كليه‌ي پرسنل شهرداري شامل مديران، كارمندان و نيروهاي خدماتي برگزار شد.وي اضافه كرد: اين دوره‌هاي آموزشي متفاوت مي‌باشد و هر نيرو بر اساس پست سازماني و موقعيت شغلي در كلاس‌هاي تعيين شده براي آن شغل، شركت مي‌كند.

معاون برنامه‌ريزي و اقتصادي شهردار ادامه داد: علاوه بر دوره‌هاي تخصصي و مطابق با هر شغل، دوره‌هايي شامل ايمني و بهداشت كار و كلاس‌هاي اخلاق و روابط عمومي نيز براي كليه‌ي نيروها برگزار مي‌شود.

بابايي انتخاب و حضور اساتيد مجرب با سوابق علمي و اجرايي بالا جهت برگزاري دوره‌هاي آموزشي براي نيروهاي مختلف به خصوص در سال گذشته را يكي از دلايل موفقيت شهرداري كرمان در بخش آموزشي و دريافت تنديس پنجمين جشنواره‌ي پژوهشي و آموزشي در حوزه‌ي مديريت شهري و روستايي سال 90 عنوان كرد و گفت: علاوه بر موارد ياد شده، به روز رساني اطلاعات آموزشي كليه‌ي نيروهاي شهرداري به صورت نرم‌افزار كه قابليت جست‌وجو كليه‌ي اطلاعات آموزشي نيروهاي شهرداري را در خصوص مشخص كردن تعداد دوره‌هاي آموزشي گذرانده شده و هم‌چنين گذراندن دوره‌هاي آموزشي مورد نظر از ديگر كارهاي انجام نشده و قابل توجه در بخش آموزش بوده است.

وي اضافه كرد: هم‌چنين شهرداري كرمان طي 4 سال متوالي به دليل اقدامات خوب در بخش آموزش از استانداري كرمان، لوح تقدير دريافت كرده است و در سال گذشته نيز تنديس و لوح پنجمين جشنواره‌ي پژوهشي و آموزشي در حوزه‌ي مديريت شهري و روستايي كشور را به خود اختصاص داد.

 وي با بيان اين‌كه در بخش پژوهشي نيز اقدامات قابل توجهي انجام شده است؛ از تشكيل و راه‌اندازي شوراي پژوهشي در شهرداري به تازگي خبر داد.

بابايي هدف از اين اقدام را جذب و حمايت از پايان نامه‌هاي دانشجويي مرتبط با شهرداري عنوان كرد و گفت: در اين راستا نيازهاي پژوهشي كليه‌ي واحدهاي شهرداري كه بالغ بر 150 مورد پژوهشي بود؛ شناسايي شد و در شوراي پژوهشي مورد بحث و بررسي قرار گرفت كه در پايان چهار موضوع اولويت دار شامل بررسي عوامل موثر بر تكدي‌گري در شهر كرمان، تخلفات رانندگي و تاثير آن بر اخلاق و زندگي شهري، بررسي نيازها و فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري شهر كرمان و روش‌هاي ايجاد تحرك در جذب سرمايه و بررسي عوامل موثر بر حاشيه‌نشيني و روش‌هاي مواجهه و سازمان‌دهي آن‌ها مورد تاييد نهايي قرار گرفت كه از طريق اعتبارات پژوهشي شهرداري، مورد حمايت واقع شد.

معاون برنامه‌ريزي و اقتصادي شهردار، بررسي مسائل و فعاليت‌هاي عملي مربوط به اقدامات و پروژه‌هايي كه تاكنون تجربه‌اي در خصوص آن‌ها نبوده است را از ديگر اقدامات در حال انجام بخش پژوهشي شهرداري عنوان كرد و گفت: خوش‌بختانه شهرداري كرمان در بخش پژوهشي در كشور پيش‌رو است و به زودي نتايج بخش پژوهشي خود را در اختيار واحدهاي مختلف شهرداري كرمان  و شهرداري‌هاي متقاضي در استان و كشور قرار مي‌دهد.

وي افزود: در بخش آموزشي و پژوهشي، برنامه‌هاي مختلف و ويژه‌اي را به صورت كوتاه مدت و بلندمدت و با هم‌كاري و هماهنگي اداره‌ي آموزش و پژوهش استانداري، مركز علمي كاربردي شهرداري كرمان و ساير واحدهاي مربوط در سال جاري و سال‌هاي آتي خواهيم داشت و تلاش مي‌كنيم در سال جاري نسبت به سال‌هاي گذشته به صورت بهتر و جدي‌تر پي‌گيري و برگزار شوند.

وي ادامه داد: شهرداري كرمان در نمايشگاه دستاوردهاي شهرداري‌هاي سراسر كشور كه در آبان‌ماه امسال در تهران برگزار خواهد شد؛ بخشي از توان‌مندي‌هاي خود در بخش آموزشي را ارائه خواهد داد.

بابايي از حمايت شهردار و هم‌چنين زحمات و تلاش‌هاي نيروهاي اين معاونت به خصوص ميرزايي مسئول اداره‌ي آموزش و پژوهش شهرداري در به نتيجه رسيدن اين اقدامات تشكر كرد.

چاپ

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - میدان شورا
کد پستی شهرداری:7614764447