مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی:


۲ مانور پدافند غیرعامل در کرمان برگزار شد


سرویس خبر: اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری کرمان
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان از برگزاری دو مانور پدافند غیرعامل با حضور آتش‌نشانان در راه آهن کرمان و محور «کرمان-باغین» خبر داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری، علی عسکری با گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل اظهار کرد: اهمیت این موضوع به اندازه‌ای است که رهبر معظم انقلاب در این خصوص فرموده‌اند «پدافند غیرعامل یک اصل برای همیشه است و نباید با هیچ بهانه و توجیهی متوقف شود».
وی ادامه داد: دو مانور پدافند غیرعامل در محل ایستگاه راه آهن کرمان و محور «کرمان-باغین» آغاز شد.
عسکری با اشاره به اینکه هر یک از این مانورها دو ساعت به طول انجامید، گفت: در این دو مانور اقداماتی نظیر ایمن سازی محل حادثه و نجات مصدومان انجام شد.
وی گفت: ۱۲ آتش‌نشان و سه خودرو اطفای حریق و نجات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان در مانور ایستگاه راه آهن کرمان و ۱۰ آتش‌نشان به همراه سه دستگاه خودرو در مانور محور «کرمان-باغین» که به منظور حفاظت از منابع طبیعی و تاغ‌زارها برگزار شد، حضور داشتند.
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان بیان کرد: همچنین در این دو مانور توان عملیاتی آتش‌نشانان در مسیرهای غیر قابل تردد سنجیده شد.
عسکری هدف از برگزاری مانورهای یاد شده را سنجش توان عملیاتی آتش‌نشانان و نیروهای امدادی در حوادث طبیعی و غیرطبیعی عنوان کرد.

 

View the embedded image gallery online at:
https://www.kerman.ir/index.php/fa/2016-01-16-04-50-56/8941-2018-11-04-05-04-27?tmpl=component&print=1#sigProId4f2359c6d9

چاپ